Jaką wyrzynarkę wybrać?

Do ostatniej strony »
G
mazi_dg 2011-05-25 14:21

Jaką wyrzynarkę wybrać?

Witam,
wiem, że temat był już wałkowany na forum niejednokrotnie, ale każdy wątek kończy się kłótnią i wyzywaniem jeden na drugiego, co wprowadza jeszcze większy mętlik w głowie niż na początku, tak więc proszę forumowiczów o uwzględnienie mojej uwagi. Teraz przejdę do konkretów.

Jestem w trakcie remontu. Wyrzynarkę potrzebuję początkowo do przycięcia kilku desek z MDF'u w kuchni (otwory pod odpływ do wody w szafce pod zlew itp.) Następnie do przycinania paneli. W niedługim okresie czasu będę robił półki do zabudowanej szafy, później zabudowane szafki (pawlacze).

W związku z tym chcę kupić w miarę dobrą wyrzynarkę, ale znowu bez przesady (nie protool'e itp.) i nie chcę również badziewia za 80pln, bo pracowałem takim narzędziem na budowie i oprócz tego, że brzeszczot ciął jak chciał to jeszcze wypadał z mocowania i zostawał w desce. Górna granica ceny to 250pln (nie ukrywam, że wolałbym tańszą).

Kolejne pytanie to czy lepiej kupić słabszą (mniejsza moc ok 400W) markową wyrzynarkę (makita itp.) czy mocniejszą (ok. 800W) a mniej znanej firmy (zastanawiam się nad marką Tryton model: TMR80027 - nie wiem co warta jest ta firma)

Nie chcę wyrzynarki chińskiej firmy (brak zaufania, niechęć do chińskiego importu). Gdyby była wyrzynarka Celmy to bym się nie zastanawiał, ale niestety nie ma, dlatego mam dylemat.

To chyba wszystko.

Z niecierpliwością czekam na wypowiedzi.

Pozdrawiam.

G
Maariusz 2011-05-25 19:36

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Nie chcesz wyrzynarki chińskiej to czemu Twój wybór padł na Trytona. Za 250 zł to pewnie tylko z tego kraju będą pochodziły.

G
mazi_dg 2011-05-26 08:23

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Odnośnie marki tryton pisałem, że nie wiem co jest warta i również nie wiem w jakim kraju jest produkowana. Co do kwoty 250pln to mogę kupić Makitę 4326 (253pln) czy Hitachi CJ65V3 (263pln), więc niekoniecznie chińskie produkty.

Czekam na kolejne wypowiedzi,

pozdrawiam

G
Gość 2011-05-26 11:56

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Mazi, musisz się określić: nie chcesz chińskiego narzędzia, czy złego narzędzia?
Nie wiem skąd taka nagonka na narzędzia z Chin. Ja rozumiem, może kiedyś, gdy Chiny oznaczały wyłącznie marketowe badziewie...Ale teraz? Makita, o którą pytasz jest także chińska. Baaa, z PRC pochodzą ukośnice warte ponad tysiąc złotych. W Chinach produkuje Bosch, Metabo, a także AEG i inni, niegdyś wyłącznie niemieccy producenci. Więc na czym Ci najbardziej zależy - na nalepce made in germany bez względu na jakość czy dobrym narzędziu? Od razu podpowiem, że budowanie mebli za pomocą wyrzynarki to pomysł szalony...

G
mazi_dg 2011-05-26 14:15

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Po prostu nie mam zaufania do chińskich rzeczy, montowałem w mieszkaniu (które wynajmuję) chińskie drzwi i nigdy nikomu nie polecę ich kupna. Dokładnie obejrzałem te drzwi i wykręciłem rygle (mocarne na zewnątrz, ale system ich zamykania za pomocą pręcika fi 3 przyprawia o zawrót głowy), niby potężne zawiasy - blachy może tak, ale zawieszone na sworzniach o śmiesznie małym przekroju poprzecznym, a na koniec montażu po wypoziomowaniu ościeżnicy i zamknięciu drzwi patrzę a tu nie dochodzą w jednym rogu, sprawdzam drzwi, a tu krzywe są po długości, ale nie o drzwiach jest ten temat. Nie mam zaufania do chińszczyzny po własnych przykrych doświadczeniach.

Co do budowy mebli to posiadam pożyczoną pilarkę (do cięcia po prostej) ale pilarką nie wytnę otworu w szafce... bądź zrobienie podcięcia pod zawias...

Co do samego urządzenia, to potrzebuje takie aby nie rozleciało się na trzeciej ciętej desce. Jeżeli w tej cenie nie ma nic rozsądnego niechińskiego no to będę zmuszony kupić made in china.

Wiem, że możesz powiedzieć, że to tylko fabryka w chinach, a nie chiński wyrób, ale zrozum mnie, mam awersję do chińskich rzeczy.

Czekam na propozycję DOBRYCH wyrzynarek do maks 250pln. Mogą być chińskie tylko czy warto dawać za to aż tyle pieniędzy skoro i tak chińskie można kupić tańsze?

G
Gość 2011-05-26 19:16

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Mazi, z wyrzynarkami jest trochę inaczej niż z drzwiami ;-)
Zacznij od tego: http://allegro.pl/listing/listing.php?clear_cookie=0&distance=1&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&sg=0&state=0&buyNew=0&buyUsed=0&order=p&price_from=150&price_to=250&string=wyrzynarka&view=gtext&change_view=1&price_enabled=1 (sorki za długi link)

Masz tu przefiltrowane narzędzia - cena 150-250 PLN, nowe. Popatrz co najbardziej Ci odpowiada; może masz jakieś preferencję, jeśli chodzi o producenta. Przygotuj się na kompromisy - jeśli chcesz lepszy jakościowo sprzęt, miej na uwadze, że brzeszczot będzie montowany na imbus, nie jakiegoś quicka. Jeśli nikt nie będzie miał doświadczeń z konkretnym modelem, pozostanie Ci przejść się do sklepu i pomacać konkretny model.

Ja używałem Black&Deckera, zielonego i niebieskiego boscha, ryobi i metabo oraz festoola. Dość fajnie wypadał B&D model KS 999 o ile dobrze pamiętam. Nie byłem zadowolony z Boscha, miłym zaskoczeniem było Ryobi (jak dobrze poszukasz, to jeden z byłych dystrybutorów tej marki wyprzedaje niebieskie zapasy); możesz kupić niezły sprzęt poniżej 200 PLN. Kolega JK zna Einhella, podobno jest ok, nie wiem, bo sam nie miałem do czynienia. Tańsze AEG to prywatny import z Anglii, więc z niepełną gwarancją. Młodszy brat Boscha, czyli Skil jest stosunkowo tani, ale opinie są podzielone. Bodaj kol. Maariusz zachwalał serię masters, ale jak dla mnie jest zbyt drogi w stosunku do jakości. Jest jeszcze makita, która ma fajne rozwiązania (wyważanie, etc.), ale kosztuje powyżej 250 PLN. Tańsza wersja to maktec. Typowa chińszczyzna to wszelkiej maści euroteki, bassy i inne. Zastrzegam jednak, że wiem ze słyszenia, sam nie pracowałem. W chińczykach najbardziej będzie doskwierało kiepskie prowadzenie brzeszczota i luzy na prowadnicy, przez co cięcie nie będzie prostopadłe do płaszczyzny. Na koniec jeszcze jedno - okrągłe otwory lepiej wycinać otwornicami, jakość będzie lepsza. Wyrzynarka właściwie tylko do cięć krzywolinijnych, pod warunkiem, że masz dobry brzeszczot.

Jakby co, to pytaj.

Pzdr.

G
Maariusz 2011-05-26 19:45

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Wyrzynarki Makity i Hitachi w tej cenie co pytasz napewno będą w Chinach produkowane. Jest to jednak sprzęt firmowy i nie ma go co porównywać do Trytona, Graphita i Euroteca. Kwota jaką dysponujesz jest za mała by kupić sprzęt profesjonalny, ale jak poprzednik wspomniał można kupić na wyprzedaży sprzęt ze starych serii. Ryobi jest do dostania na aukcjach.

G
JK. 2011-05-26 21:52

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Mazi tak jak tu już wspominano, za 250 to praktycznie "niechińczyka" nie kupisz, wyjątek stanowi zielony bosch i model PST 650 lub PST 700E niby robione na węgrzech;) ale tak naprawde niczym nie wyrózniają się jakością od innych marek "made in china' w podobnej cenie. Za lepszą wyrzynarke nie chińską trzeba dać minimum 400zł.
Tryton to typowy chińczyk, przyzwoita jakość, ale marka w zasadzie żadna, to produkty tworzone dla Profixa. Tak jak Maccalister dla castoramy;]
Co do wspomnianych tutaj boschów, B&D czy skili ja rzeczywiście mogę polecić Einhella model RT-JS85 w cenie do 250zł. Pracowałem troche tą wyrzynarką, sprzedaje ją od długiego czasu i moim zdanien sprawuje się lepiej niż bosch czy skil w tej cenie.

Apropo makity i hitachi, to fakt hitachi jest chińskie, ale akurat makita 4326 jest angielska, przynajmniej u mnie w sklepie;) jest made in England;)

G
mazi_dg 2011-05-27 10:23

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Na początku chcę podziękować za profesjonalną i szybką pomoc. Wypowiedzi są na temat i każda z nich daje mi dużo informacji na temat konkretnych marek.

Po analizie postów i przejrzeniu narzędzi najbardziej skłaniam się ku marce Ryobi. Wygląda solidnie, a cena na allegro jest dosyć atrakcyjna. Teraz nasuwa mi się pytanie - czy narzędzia Ryobi na allegro ze Skwierzyna to na pewno oryginały? Bo cena jest znacznie niższa niż normalnie.

Prosiłbym jeszcze o sugestie odnośnie konkretnych modeli:
1. RYOBI EJS 500 QEO - na jednej aukcji cena 125pln - trochę dziwne (w opisie jest QEOC) bo na drugiej 159pl (w opisie QEO)
2. RYOBI EJS 600 QEO - cena 215pln
3. RYOBI EJS 710 QEO - cena 265pln

Teraz pytanie czy warto inwestować w opcję nr 3? Ja osobiście skłaniałbym się do opcji nr 1 bo myślę, że do moich potrzeb wystarczy.

Czekam na wasze opinie i podpowiedzi.

pozdrawiam

G
Gość 2011-05-27 13:04

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Mazi, zainwestuj w opcję numer 3, ale kup u dystrybutora, o którym pisałem.
Najwyższy model dostaniesz za nieco ponad 200 PLN (oczywiście nowy, legalny i z gwarancją) lub najtańszy za 100 PLN. Kolega ostatnio kupował, jest bardzo zadowolony.
Tutaj masz adres dystrybutora: http://www.ryobipower.com.pl/
Z tego, co wiem, Agroma nie dystrybuuje już sprzętu Ryobi, stąd takie ceny.

Pozdrowienia.

G
Pietro 2011-05-27 15:31

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

A ja znalazłem taką niedrogą makitę:
http://www.meganarzedzia.pl/Wyrzynarka-Makita-4326,3599.html

G
Gość 2011-05-27 15:49

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

A ja znalazłem taką niedrogą makitę


Wszystko można powiedzieć o tej makicie, ale nie to, że jest niedroga.
Na allegro dostaniesz ją za 269 i przesyłką kurierską za free. Tutaj płacisz 20 PLN za dostawę, a to już jest komplet nożyków. Ponadto narzędzia.pl mają dziwną manierę doliczania 10 PLN tytułem "obsługi odbioru osobistego"... Kupiłem u nich raz i wolę inne sklepy.

Nie wspomnę oczywiście, że Ryobi w najmocniejszej wersji jest kilkadziesiąt PLN tańsza, a jedno i drugie narzędzie jest z PRC.

G
JK. 2011-05-28 03:33

Re: Wyrzynarka w rozsądnej cenie

Taka słabiutka wyrzynarka mocowo jak ta makita, musi mieć podrzynanie, jak już wybrałbym model 4329(trafiają sie angielskie) ale droższy jest.
Co do Ryobi, to też raczej wybrałbym ten wyższy model, widziałem go kiedys w Leroy, robi solidne wrażenie. To nie jest już zabawka jak ta 500w.

G
mazi_dg 2011-06-08 10:34

Re: Jaką wyrzynarkę wybrać?

Witam,

zdecydowałem się na zakup wyrzynarki Ryobi 500W. Wrażenie solidne a jak będzie z użytkowaniem to czas pokaże.

Dziękuję wszystkim za rady, które jak widać okazały się pomocne:)

pozdrawiam wszystkich pomagających

G
Anonim 2013-11-06 18:04

Re: Jaką wyrzynarkę wybrać?

A co lepiej kupić Makita 4351 FCT czy Bosch GST 150ce

1 2

Producenci :

Kategorie :