HILTI...Co o nich sadzicie???

Do ostatniej strony »

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Nie wypisuje bzdur. 5 lat sprzeawałem i zajmowałem sie serwisem takich marek jak np. AEG Bosch Dewalt Makita itd.
Wiec troche wiem na ten temat. Piszac o dożywotniej gwarancji wiem co mówie bo obecnie pracuję w Hilti. Masz racje obejmuje ona wady produkcyjne i ukryte ale jaka inna firma pozwoliła sobie na "dożywotnią" gwarancje.Pozatym FV jest bardzo ważna pomyśl o takim pracowniku na budowie np. w Warszawie a siedziba firmy we Wrocławiu, i pojawia się problem bo sprzęt musi odesłać do firmy a dopiero wtedy trafi do serwisu. 4 dni to naprawde dobry czas ale obawiam się że to sporadyczne przypadki. W HILTi pracownik dzwoni kurier odbiera sprzet tego samego dnia, nastepnego jest naprawiony a trzeciego jest spowrotem w dowolnym punkcie polski np. na innej budowie. Zapominasz o najważniejszym a mianowicie o " 2 lata zero kosztów" czyli co by sie nie stało ze sprzetem ( poza rozjechaniem przez np. koparke) zostanie naprawiony za darmo. Dotyczy to wszystkich elementów narzedzia. Tych zużywalnych też(np. szczotki) powiec jaka inna firma tak robi ?.
PS. AEG i MILWAUKEE to jedna firma mam ich sprzet prywatnie jest naprawde ok. Niestety w serwisie byl 2 rayz i zawsze ponad 5 dni roboczych.O calej papierologi nie wspomne.

G
M 2008-12-12 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Piszac o dożywotniej gwarancji wiem co mówie bo obecnie pracuję w Hilti.
To się da zauważyć już od twojego pierwszego posta. Gwarancja dozywotnia, hmmm. Widziałeś kiedyś 5cio letnią szlifierkę? Stary ten sprzęt często jest już tak zajechany, że nadaje się jedynie jako urządzenie zastępcze, nie regeneruje się takich urządzeń bo to poprostu nie ma sensu i jest za drogie. Po co mi gwarancja na coś co po 3 latach będę chciał wymienić na nowy sprzęt?
Inaczej sprawa się ma do mniejszych firm, którym sprzęt wytrzymuje dłużej. Ale to się ma nijak do mniejszych kosztów. Cena początkowa dla Hilti jest wyższa o 50-100% konkurencji, która klasowo jest jak najbardziej porównywalna. Co tutaj zmieni jak raz w ciągu zywota sprzętu wymienię kable, obudowy czy uchwyty? Ile zapłacę? W normalnym serwisie pewnie maksymalnie 200-300pln. W Hilti niby za darmo, ale popatrz za ile ten sprzęt kupiłeś.
Zero kosztów, jak to ładnie brzmi.
Szczotki, cena koło 20pln, wymiana raz na 3 miesiące(szlifierki przy mocnej eksploatacji, młotki dużo rzadziej), kable itp. Stary przecież to nie jest żaden koszt. No nic zrobię ci wyliczenie na podstawie cen katalogowych netto, HILTI TE 70 ATC vs. MILWAUKEE KANGO 750S (wybrałem milwaukee bo po Hilti jest to najdroższy sprzęt, chodzi o porównanie kosztów z czymś drogim):
HILTI TE 70 ATC:
Cena katalogowa: 10050pln (cena z czerwca 2008)
Koszty przez dwa lata niech obejmują cztery pary szczotek, jedną obudowę, jeden kabel. W Hilti nie zapłacę za to nic. Nawet jak mi się spali wirnik itp nie zapłacę za to ani grosza.
MILWAUKEE KANGO 750S:
Cena katalogowa: 2950pln (cena z dzisiaj)
Cztery pary szczotek, obudowa, kabel, dołóżmy jeszcze bebechy czyli wirnik, stojan, uchwyt, co zechcesz jeszcze. Zapłacę za to maksymalnie 1500pln.
Teraz licz:
Hilti koszt przez dwa lata 10050pln
Milwaukee koszt dwuletni 4450pln
Owszem zarzucisz mi, że Hilti daje rabaty, ok niech da nawet z 50% (czego nigdy przy serwisie nie doświadczysz) to wyjdzie 5000pln. Co po tych dwóch latach? Ile będę płacił za serwis? Mnóstwo. W Milwaukee ceny w serwisie się nie zmienią. Aha w Milwaukee mam 3 lata gwarancji więc jeszcze rok pociągnę na darmowej konserwacji oraz serwisowaniu.
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci jak to wygląda.
PS. Tak faktura Vat jest ważna w przypadku serwisu, ale czy nie słyszałeś o takim urządzeniu jak fax? :)
PS2. Papierologia? Czy dołączenie dwóch kartek papieru (gwarancja przedłużona i fv) to papierologia ? :)

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Masz sporo racji ale nie do końca. Ja to widze z innego punktu widzenia bo codziennie bywam na budowach. Obsługuje wiele firm i wiem jak to wygląda w realu.Nie mam zamiaru przekonywać Cie na siłe bo to nie mas sensu. Hilti ma swoich wiernych fanów ale ma też wrogów. Powiem tak gdyby było faktycznie tak drogie i mało korzystne w eksploatacji to nikt by nim nie pracował, prawda?. A jest odwrotnie. na dużych budowach np. SKY TOWER, RENOMA 70% to hilti reszta to hitahi i bosch, pozostałych marek prawie nie widać. Z czegoś to wynika. Szefowie tych wszystkich firm nie są idiotami i naprawde potrafią liczyć a mimo to pracują na Hilti ciekawe?. Bo to naprawde się opłaca, w swojej kalkulacji nie wziełeś pod uwage czasu jaki klient traci na naprawe, braku sprzetu zastepczego, niekiedy konieczności zakupu kolejnej maszyny ( bo ludzie nie mają czym pracować) a sprzet w serwisie itd. Naprawde nie jestem w stanie tego wszystkiego opisać ale różnice są znaczne. No i jest jeszcze FLOTA która jest naprawde opłacalna a czas bezkosztowej eksploatacji wzrasta do 4 lat. Inny sprzet przez te 4 lata niestety przejdzie przynajmniej jeden kapitalny remont i wiele mniejszych co w ogólnej kalkulacji da wynik zbliżony a czesto nioporównywalnie gorszy. I tu pojawia się pytanie naprawiać? nienaprawiać czy firma jest na to gotowa w tej chwili? nikt nie lubi niespodzianek a Hilti stara sie tego oszczędzić swoim klientom i dlatego wygrywa.

G
M 2008-12-15 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

nikt nie lubi niespodzianek a Hilti stara sie tego oszczędzić swoim klientom i dlatego wygrywa.
Popatrz na fakturę z serwisu i powtórz to jeszcze raz :)
Hilti ma bardzo specyficzną strategię ekspansji. Dlaczego nie można tego sprzętu od nich kupić do dalszej odsprzedaży? Odpowiedź - konkurecja ZAWSZE powoduje obniżanie cen. Hilti trzyma się cen wcześniej ustalonych. Ceny te są nieadekwatne do jakości. Czemu tak kurczowo trzymasz się argumentów, których wyuczyłeś się na szkoleniach Hilti. Czemu nie powiesz, że szlifierki dla nich robi Bosch, młotki Kress, czemu mówisz, że serwis to jest 3 dni (babka co ją obsługuję wiertnicę diamentową dostała spowrotem po miesiącu)?
Jak dla mnie plusa mają TE76 za konstrukcję i kulturę pracy i TE905 za zredukowane wibracje, poza tym reszta sprzętu nie ma nic czego inni producenci nie mają. Chodzi tylko o kasę. Czemu wiertnice diamentowe Hilti nie posiadają ustandaryzowanego uchwytu 1 i 1/4 cala? Wiesz czemu? Żebyś kupował od nich wiertła, które wykonuje dla nich firma zewnętrzna. Słyszałem skrajnie różne opinie o Hilti, nie poleciłbym tej marki żadnemu małemu albo średniemu przedsiębiorstwu.
FLOTA - świetna sprawa jak masz dużą firmę budowlaną i masz gdzieś ile wydajesz na sprzęt, sprzęt zastępczy na czas remontu, darmowa naprawa (aha potwierdź mi proszę czy jeśli mam flotę i zajadę wirnik, stojan albo przekładnię w sprzęcie to nic nie zapłacę). Obsługuję firmę, która posiada mnóstwo sprzętu Hilti bo też byli przekonani, że to strzał w dziesiątkę. nie będę reklamował z czego teraz korzystają, powiem tylko, że jest to też czerwony sprzęt.
CZERWONY SPRZĘT
Czy wiecie, że Hilti próbowało opatentować kolor czerwony, tak żeby żaden inny producent nie mógł się nim posługiwać. Udało się im to tylko w malutkim stopniu w Niemczech wprowadzić. Dlatego niektóre narzędzia np. wiertarka magnesowa milwaukee jest sprzedawana w szarej walizce. Problemem było to, że koloru nie można opatentować a poza tym milwaukee istnieje od 80 lat. Hilti chyba z 50 jeśli się nie mylę.

G
Piotrek 2008-12-17 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Powiem tak - mam "pare" narzedzi hilti o lacznej wartosci zakupu w polsce okolo 150-200tys pln
w stanach kupilem to za 20-30k pln( w przeliczeniu)
wrazenia - jesli nigdy nie bylbym w stanach i nie bylbym miliarderem(idiota) to nigdy nie kupilbym hiti
tu nawetnie chodzi o cene zakupu czy konkrencyjnosc w trwalosci/wydajnosci, co o HAMSKIE podejscie serwisu w PL
gdzie przy padnietej jednej czesci wymieniaja wlasciwie caly sprzet(porysowana obudowe i kabel buahahah) i chca za to bajonskie sumy
wszystkim pracownikowm tej firmy jak i wlascicielom zycze jak najgorzej bo przy zakupie nie wspominaja o tego typu walkach:-)
jesli ktos chce sie dowiedziec jak kupic i wyslac do polski sprzet hilti z USA, a takze jak go pozniejuzywac przy pradzie 230v to zapraszam na maila, info udziele nieodplatnie, chyba ze ktos bedzie mial gest po zaoszczedzeniu kilkudziesieciu tys zl :-)
serwis? jaki serwis:D hilt z usa sie wyrzuca i kupuje nowe z USA :-)
aha przyklad zeby nie bylo - TE76P w czasiekidy dolar byl po 2zl kupilem za 680$ :-)
akurat ta cena byla po delikatnej kombinacji, normalna sklepowa to o 1000$
jeszcze odnosnie tematu - o narzedziach(nie firmie) HILTI sadze ze sa... niesamowicie za...te :-)

G
Piotrek 2008-12-17 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

aha mail - piotr84ru@interia.pl

G
Damian Kapa 2008-12-18 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Tak jak powiedziałe we flocie nic nie zapłacisz niezależnie od rodzaju uszkodzenia.

G
P 2009-03-29 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Nie da sie ukryc ze sa to dobre maszyny, ale nie za taka kase. Tak jak pisza, co niektorzy konkurencja powoli dochodzi jakosciowo hilti i jest dostepna za duzo mniesza kase. Widze duzo dyskusji na temat sewisu, ludzie o czym wy piszecie kupujac hilti te-7 czy te-16 trzeba wytrzepac 3-4 tys a ja bym kupil np metabo za 1000 zl o podobnych parametrach i nawet jak nawali to oddaje na gwarancje i kupuje nowa i niech sobie lezy nawet miesiac w serwisie, ale po naprawie mam dwie i 1-2 tys zl w kieszeni, na drugiego mlotka gwarancje i dla drugiego pracownika maszyne. Wszystkim posiadaczom mlotkow i mlotow hilti proponuje sprzet DUSS a szybko zmienia zdanie ze to hilti jest najlepsze. Na temat szlifierek katowych 125 wiecej moze wam napisac uzytkownik JACU, ktory ktory poleci wam MAKITE, a ma bardzo przekonujace argumenty (forum flex).Wsrod konkurecji wybierzemy sprzet porownywalny do hilti za duzo mniejsza kase i tanszym serwisie, a jak cos nawali zawsze zostaje kasy na drugie narzedzie

G
Rufus 2009-04-01 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Popieram co do serwisu i potwierdzam informację nt. producenta młotków (oraz wkrętarek, zakrętarek sieciowych i sporej częsci mechaniki) - JEST TO KRESS.
Pozdrawiam!
Dokładnie ...może nie w całości ale w znacznym stopniu jest to Kress!
Pytanie -po co w takim razie kupowac Hilti za 5,500 jak można podobny młot Kressa kupić za ok 3 tysiace ?
W ogóle polecam Kress-a,super maszyny za rozsądne pieniądze !

G
chucky 2009-04-03 00:00

Re:HILTI...Co o nich sadzicie???

Rufus, a jak u nich z serwisem?

G
piotr 2010-09-10 16:28

Re: HILTI...Co o nich sadzicie???

hilti to maszyny warte swojej ceny makity bosche kressy sa dla amatorow kress do hilti ma sie jak skoda do bentleya jeden koncern a kosmiczna roznica w jakosci do wkrecania srubek polecam makity bosche kressy i inne podrobki dla prawdziwych zawodowcow hilti i festoole

G
JK. 2010-09-10 18:48

Re: HILTI...Co o nich sadzicie???

Ale wyskoczyłeś jak filip z konopji;D fachowcu za 2 zł Hilti to Kress, Hilti to Bosch! Tylko dwa razy droższy;] - nie masz pojęcia o narzędziach.

G
Sasza 2010-09-11 09:43

Re: HILTI...Co o nich sadzicie???

hilti to maszyny warte swojej ceny makity bosche kressy sa dla amatorow kress do hilti ma sie jak skoda do bentleya jeden koncern a kosmiczna roznica w jakosci do wkrecania srubek polecam makity bosche kressy i inne podrobki dla prawdziwych zawodowcow hilti i festoole


A jak Ci powiem że że to twoje wspaniale Hilti w dużej cześć jest oparte na częściach produkowanych przez Kressa to pewnie nie uwierzysz !
Hilti dobry człowieku to jedynie marka Handlowa ,narzędzia dla nich produkują różni producenci ,a Kress jest jednym z ich głównych dostawców.
Jak się nie ma pojęcia o czym się mówi to lepiej się nie odzywać !

G
Makita.Sklep 2010-09-15 21:51

Re: HILTI...Co o nich sadzicie???

Zgadzam się,maszyny tej firmy należą do jednych z lepszych w swoim gatunku. Ale nie mogą równać się z Makita,które są moim zdaniem zdecydowanie najlepsze.

Pozdrawiam

G
fotoamator 2010-09-16 22:38

Re: HILTI...Co o nich sadzicie???

Mercedesy to też dobre samochody, ale uważam, że nie dorastają do pięt autom typu Kia Cee'd.

1 2 3 ... 5