Elektronarzędzia Einhell

Do ostatniej strony »
G
Krzysiek 2009-05-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

A czy są szlifierki Einhella z linii Red ? Ewentualnie co innego możecie mi polecić w cenie nie przekraczającej 185 - 200 zł - czyli cenie takiego Einhella, jest cos godne uwagi ?

G
Rufus 2009-05-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

W lii Red chyba nie ma szlifierek stołowych.
Dobrą alternatywą są np szlifierki stołowe z Firmy Nutool.
Ceny nie powalają na kolana [nawet nieco niższe jak w przypadku Einhella czy Dedry] a jakościowo dosyć przyzwoite.
W ogóle znawcy tematu twierdzą że sprzęt Nutoola jest najmniej awaryjny ze wszystkich tanich marek.
Do dostania w Leroy Merlin albo w OBI.
Dosyc fajne szlifierki ma tez Kinzo ,ale ostatni jakby ta firma zbastowała na naszym rynku bo mało widać ich sprzetu w sklepach [Za to dosyć sporo tego jest w sklepach za zachodnią granicą]
Nutool.
http://www.nutool.pl/masz_nutool.php

G
Krzysiek 2009-05-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Znalazłem na stronach Leroy Merlin taką szlifierkę - czy o tę właśnie chodzi ?
http://www.leroymerlin.pl/mpng2-front/pre?zone=3cols&renderall=on&NutchCat=produkty&idEIPub=1187776435
Ma 350W - o 50W mniej niz Einhell BT-BG200 i kosztuje jakieś 20 zł więcej niż Einhell - nie tak źle, orientujesz się jak z serwisem u nich sprawa wygląda ?

G
Krzysiek 2009-05-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Co do Kinzo są baaaardzo podobne do Einhell itp
http://www.swistak.pl/a4515682,SZLIFIERKA-STOLOWA-2-KAMIENIOWA-310W-KINZO-NOWOSC.html#
No i jest dziwnie tania

G
Rufus 2009-05-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Tak -to jest właśnie Nutool o którym wspominałem.Zupełnie przyzwoita maszynka.
Co do serwisu to w czasie gwarancji wiele nie masz do robienia bo jak cos padnie to oddajesz do sklepu.
Z czasów kiedy pracoowałem w handlu narzedziami pamiętam ze Nutool miał dosyc solidny servis firmowy ,ale gdzie sie znajduje to dokładnie nie wiem -chyba w Warszawie bo tam zdajesie jest siedziba firmy.
W sumie to szlifierki są prostymi urządzeniami i po gwarancji powinien to naprawić każdy warsztat elektronarzędziowy.
Co do Kinzo to jest to taki sam poziom jak Nutool -więc jeśli nie jest drogo można brać-centralny servis Kinzo jest w Lublinie [przynajmniej kiedyś był]
Kinzo chyba ma servis w systemie "dor to dor"

G
Krzysiek 2009-05-02 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Rufus dziękuję za odpowiedź. Kinzo jest dla mnie podejżanie tanie - kosztuje coś w granicach 120 zł. Wczoraj rozmawiałem wieczorem ze znajomym i ma on szlifierkę stołową Einhell i jest z niej zadowolony. Sklep gdzie mogę kupić Nutool jest najbliżej we Wrocławiu/Poznaniu - także będzie to dość trudne zadanie, cena wyższa od Einhella - więc raczej zosanę przy początkowym typie - Einhell BT-BG200. Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór :)
A tak wracając do tematu elektronarzędzi Einhell to wrzucam galerię zdjęć dla zainteresowanych - wiertarka stołowa Einhell SB401/1
http://picasaweb.google.pl/kwierzyk/SB401?authkey=Gv1sRgCKzQ47PLjpqYXA&feat=directlink#

G
Rufus 2009-05-02 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

W sklepach Nutool jest zwykle tańszy nieco niż Einhell,co nie znaczy że jest gorszy-w internecie może być oczywiście odwrotnie.
Pozdrawiam

G
Krzysiek 2009-05-03 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Zostanę przy einhellu póki co, zastanawiam sie od razu nad taką szlifierką kątową, do cięcia drobnych rzeczy - raczej ciężkiego życia mieć nie będzie. Co o tym sądzisz ?
http://allegro.pl/item616703658_szlifierka_katowa_860w_einhell_bag_125_promocja.html

G
seba 2009-05-28 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Ja mam kilka elektronarzedzi tej firmy: strug BEH 900 (Bavaria), pilarke tarczową HKS 1500 W (Ergo Tool), wyrzynarkę 750 W (Global), młotowiertarkę BHG 726 (Global) - wszystkie jak na razie bez większego problemu, jedynie w wyrzynarce poluzował się nit w stopce co dało się naprawić w pięc minut (wyrzynarka tnie drzewo do 10 cm - sam przecinałem wzdłużnie belke 8 cm i poszło choć drzewo o takiej grubości wymaga oryginalnego brzeszczotu Einhla bo inne sa zbyt krótkie a Einhell nie ma rewelacyjnych brzeszczotów aczkolwiek najgorsze nie są, można je ręcznie podostrzyć iglakiem i wtedy są bardzo dobre). Ogólnie nie narzekam aczkolwiek ostatnio pożyczyłem debilowi struga i zepsuł mi noże których się nie ostrzy - sa dwustronne i po zużyciu drugiej strony wyrzuca się je i trzeba kupić nowe i nie wiem jak to bedzie z owym zakupem choć dzwoniłem i podano mi adres gościa który prowadzi sprzedaż części zamiennych. Wiem że firma ma przedstawicielstwo w Polsce i sama naprawia swój sprzęt i prowadzi naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne (bez tego bym nie kupił sprzętu owej firmy PONIEWAŻ TO PODSTAWA W KAŻDYM SPRZĘCIE). Ogólnie mam dobre zdanie o sprzęcie tej firmy choć wymaga on (jak każdy sprzęt) wiedzy i umiejętności posługiwania się nim. Jeżeli masz zrobić robotę przy której możesz zniszczyć sprzęt to sie najpierw zastanów czy warto ja robić w ten sposób, lepiej robić to dwa razy dłużej niż zrobić to szybciej i zniszczyć ów sprzęt - to generalna zasada - jeżeli jej nie przestrzegasz to przy robocie wartej kilkadziesiąt złotych zniszczysz sprzęt za kilkaset złotych I NIE POŻYCZAJ ELEKEKTRONARZĘDZI LAIKOM TECHNICZNYM KTÓRZY ROBIĄ JAKIEŚ PRACĘ RAZ NA PIĘĆ LAT - RECZĘ ŻE GO ZNISZCZĄ I JESZCZE USŁYSZYSZ JAKIE TO BADZIEWIE miałeś bo go zapewne mieć juz nie będziesz bo ów człek cie od niego uwolni recze za to swą głową. Zanim człek dostanie do ręki strug elektryczny winien zakrochmalać strugiem recznym i nauczyć się nim posługiwać i dopiero jak masz pewność że umie pracować ręcznym możesz takiemu człekowi dać do ręki strug elektryczny - jak mu przyjdzie zakrochmalać ręcznym kilka godzin to dopiero wtedy nauczy się cenić narzędzie którym będzie mógł to zrobić w kilka minut i mocno się zastanowi zanim zrobi coś co może owo narzędzie zniszczyć. Ogólnie należy myśleć, mieć pojęcie o tym co się robi, utrzymując sprzęt w czystości (głównie otwory wentylacyjne, wyłaczniki, przy pracy obserwować czy się nie grzeje - co czujesz w ręku trzymając owo narzędzie, smarować to co trzeba smarować), nie przeciążać sprzętu, używać go według zasad określonych w instrukcji obługi (zanim weźmiesz sprzęt do ręki to weź najpierw instrukcję obsługi z niej się dowiesz co to za sprzęt i jak nim pracować by go nie zniszczyć - jeżeli będziecie przestrzegali tych zasad to reczę że sprzęt tej firmy wam trochę posłuży. Mam cały komplet niezbędnych elektronarzędzi - trzy wietraki, spawarkę, szlifierkę kątową, dwutarczową szlifierkę stacjonarną, piłę stacjonarna tarczową, betoniarkę, piłe łańcuchową (elektryczną), opalarkę, frezarkę do drzewa (żadnego elektronarzedzia jeszcze nie zniszczyłem - w jednej z wiertarek psuł się jedynie włącznik - wiertarka ma 20 lat i dalej pracuję Celma bez udaru, używam jej do mieszania zaprawy przy małych robotach - i co myślę o firmie Einhell - jeżeli potwierdzą się zdania że można kupić części zapasowe, jeżeli masz coś w głowie i wiedzę techniczną, umiesz się posługiwać owymi narzędziami, nie używasz elektronarzędzi profesjonalnie (czyli gdy nie pracują non stop) to polecam sprzęt tej firmy (Global lub Ergo Tool) bo napewno posłużą ci wiele lat.
gdzie kupic akumulatory do enhela 18 wolt

G
sebastian 2009-05-28 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Tak -to jest właśnie Nutool o którym wspominałem.Zupełnie przyzwoita maszynka.
Co do serwisu to w czasie gwarancji wiele nie masz do robienia bo jak cos padnie to oddajesz do sklepu.
Z czasów kiedy pracoowałem w handlu narzedziami pamiętam ze Nutool miał dosyc solidny servis firmowy ,ale gdzie sie znajduje to dokładnie nie wiem -chyba w Warszawie bo tam zdajesie jest siedziba firmy.
W sumie to szlifierki są prostymi urządzeniami i po gwarancji powinien to naprawić każdy warsztat elektronarzędziowy.
Co do Kinzo to jest to taki sam poziom jak Nutool -więc jeśli nie jest drogo można brać-centralny servis Kinzo jest w Lublinie [przynajmniej kiedyś był]
Kinzo chyba ma servis w systemie dor to dor
gdie kupic akumulatory do wkretarki enhela 18 wolt

G
Rufus 2009-05-28 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

W sklepie raczej nie dostniesz-tym bardziej że inne akumulatory są w Bavarii,inne w Globalu czy Blue Line a jeszcze inne w Red.
Najlepiej skontaktowac się z servisem.Telefon jest na ich stronie internetowej.

G
JK 2009-05-31 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

na karcie gwarancyjnej jest telefon, jednak wiem że nie do wszystkich wkrętarek można dokupić;P Na pewno seria Red i Blue jest do dostania. Z barwarią i starszymi seriami może być problem.

G
Youzeq 2009-06-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Ogólnie mówiąc są trzy rodzaje narzędzi (nie uwzględniam "atrap"):
1)chińczyki
2)markowe (made in China)
3)markowe (made in Japan/Germany)
Z tymi pierwszymi jest tak, że jeśli nawet jest serwis, to umiera on wraz z wprowadzeniem nowej serii produktów (co 2-3lata).
Czyli w razie awarii po upływie gwarancji wyrzucasz narzędzie, często z powodu jakiegoś drobiazgu np. szczotki, uszczelki, pierścienia itp. Pewnym sposobem jest posiadanie kilku sztuk takiego samego urządzenia i przeznaczanie uszkodzonych na "dawców organów", ale do domowych zastosowań nie ma to sensu.

G
Daniel 2009-06-01 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Mam wiertarkę.. z "dobrej" znanej firmy Bosh. sprzęt był wspaniały... ale pewnego razu zaufałem nie tej osobie której powinienem i pożyczyłem sprzęt. dostałem spaloną wiertarkę. lęzy już od 4 lat bo nie ma do niej cześci. Firma nie chce zbankrutować i nie produkuje cześci zamiennych. wnioski- trwałośc sprzętu zależy od użytkownika.

G
Youzeq 2009-06-09 00:00

Re:Elektronarzędzia Einhell

Mam wiertarkę.. z dobrej znanej firmy Bosh (...) lęzy już od 4 lat bo nie ma do niej cześci.
Jestem pewien, że dobry serwis naprawił by ją bez problemu (np przez przewinięcie silnika).
Autoryzowane serwisy wcale nie są dobre! Sam czekałem w firmie Noma 2 trzy tygodnie na wymianę części w aucie. Nie doczekałem się, ale "zwykły" mechanik sprowadził w dwa dni oryginał (czytaj firmy produkującej ją dla VW).

1 ... 5 6 7 ... 13

Producenci :