Dedra

Do ostatniej strony »
G
RaMiReZ 2010-02-26 09:33

Re:Dedra

Do glazury i gresu?????? Michale wybacz ale gdyby tak było byliby potentatem na rynku. A tak się właśnie składa że na rynku w tym segmencie ciężko o chociażby dobre (pomimo zawrotnej ceny sięgającej kilkuset złotych za sztukę) narzędzia typu otwornica, wiertło do ww. materiałów, więc proponowanie komuś chińskiej masówki jako zajefajny produkt do pracy w tak wyjątkowo ciężkich w obróbce materiałach uważam delikatnie za... nieporozumienie.
Chyba że miałeś na myśli płytki ala castorama za 4,39/m2 ;)
Ostatnio miałem okazję pobawić się wiertłami do glazury marki Cedima (drogie dla profesjonalistów) i jeśli chodzi o żywotność nie wypadły rewelacyjnie. Po kilku otworach już widać było problemy i stopniowe przegrzewanie. A to była dopiero 8-sma klasa twardości.... a gdzie wiercenie w kaflach klasy Maratzi?
na nasze nieszczęście w sprzedaży są koszmarnie drogie i twarde płytki podłogowe, które nie wiedzieć czemu ludzie upodobali sobie układać również na ścianach (bo nie porysują się? paranoja) ale brak również narzędzi zdolnych w nich skutecznie i wydajnie wiercić. No chyba że miałeś na myśli amatorów dłubiących dziury pod jeden uchwyt ręcznikowy, albo muszących dociąć jedną kafelkę. Do tego dedra i może się nada ale nie radzi sobie z hurtowym cięciem i mięknie podobnie jak zresztą dużo droższe konkurencyjne wyroby na twardszych materiałach. Ot pech, są kafle a nie ma ich czym wiercić...
pozdro
Tak się składa, że te wiertła są z Angielskie

G
JK. 2010-02-26 22:24

Re:Dedra

Tak widziałem te wiertła, ale napis jak byk: made in china.

G
Rufus 2010-03-07 21:22

Re:Dedra

Wiem że nie do końca ten temat ale była mowa o problemach z twardym gresem .
Z czystym sumieniem polecam RotoZipa !
http://www.rotozipeurope.com/pl/pl/intro.htm
Naprawdę diaboliczna maszyna -miałem okazję tym popracować i już wiem że to będzie mój następny zakup.

G
jacu 2010-03-07 23:41

Re:Dedra

Wiem że nie do końca ten temat ale była mowa o problemach z twardym gresem .
Z czystym sumieniem polecam RotoZipa !
http://www.rotozipeurope.com/pl/pl/intro.htm
Naprawdę diaboliczna maszyna -miałem okazję tym popracować i już wiem że to będzie mój następny zakup.
Rufus czy mógłbys powiedzieć coś na temat trwałości tych koronek,bo z tego co wiem koronki tego typu w gresie wywiercą parę otworów i tracą swe właściwości.Jak jest z tymi bo cenowo to widzę że półka dość wysoka
Pozdrawiam

G
JK. 2010-03-07 23:53

Re:Dedra

Technika rotozipu różni sie od reszty podobnych technik diamentowych. Diament w koronkach, wiertłach czy frezach z rotozipu jest naniesiony specjalną metodą, dzięki czemu kryształy diamentu są równomiernie ułożone na powierzchni, trwałość kilkukrotnie większa. Technika wprost z USA, w polsce rozpowszechnia to Bosch.

G
Rufus 2010-03-08 12:33

Re:Dedra

Jak wyżej ! :)
Trwałość koron jest podobno bardzo wysoka-piszę podobno bo do tej pory sam nie mam tej maszyny ale miałem jedynie okazję ją testować.
Przedstawiciel Boscha twierdzi że wywiercenie jednego otworu w np granicie to zaledwie koszt ok 4- 5 zł -biorąc pod uwagę ze korona 21 mm kosztuje ok 200 zł wychodzi na to ze można nią zrobić przynajmniej 40-45 otworów w płycie granitowej o grubości 5 cm (na takiej płycie testowałem maszynę)
Wrażenie z pracy RotoZipem jest niesamowite bo korona wchodzi w materiał jak w "masło"
Wjeżdża się w płytkę pod lekkim skosem a potem wykonuje się maszyną lekkie ruchy dookoła wierconego otworu w celu chłodzenia koronki.
Otwory przy prawidłowym cieciu wyglądają jak wycięte jakimś laserem.
Bosch oferuje dwie wersje maszyny różniące się mocą -w zestawach dodają chyba trzy frezy do różnego zastosowania -korony trzeba sobie kupić.

G
Rufus 2010-03-08 12:42

Re:Dedra

Sorry-rozpędziłem się -płyta miała grubosć 2,5 cm a nie 5 !

G
kuba1973 2010-03-09 17:18

Re:Dedra

już nie ma w CASTORAMIE WIERTAREK-WKRĘTAREK SĄ BARDZO DOBRE BO MAM DWIE 18V SZKODA

G
Sławek1 2010-03-09 20:41

Re:Dedra

Mój pogląd na wkrętarkę 18V - oltowa Dedry jest odmienny od kol. powyżej:
1. Baterie szybko rozładowują się w czasie pracy,
2. Kłopot z wkręceniem bez otworu prowadzącego śruby fi 5mm długości 7cm- więc słabiutka, a co dopiero gdy przyjdzie wkręcić 13cm!
Jest więc dużo gorsza od zielonego Topexa 14,4V, i żółtej Toya 14,4V. Do drobnego kręcenia może być ale cięższej pracy to nie wykonamy tym narzędziem. Dlatego też warto było się potrudzić i wyremontować akumulatory posiadanych wkrętarek.
No cóż za w.w. braki w firmie z renomą trzeba dopłacić... .
pozdrawiam Sławek

G
Luminar 2010-03-12 17:32

Re:Dedra

Jeżeli chodzi o dedry to nie mam większych zastrzeżeń,ale generalnie nie kupuje w sieciowych marketach z racji tego,że maja bardzo dużo reklamacji.

G
vero 2010-03-12 20:49

Re:Dedra

ale generalnie nie kupuje w sieciowych marketach z racji tego,że maja bardzo dużo reklamacji.
Generalnie trzeba też uważać na sprzedawców, którzy reklamują się na forach w zakamuflowany sposób, a im samym też sporo do doskonałości brakuje.

G
donk 2010-05-04 15:15

Re: Dedra

dostałem w spadku wkretarke dedra, niestety z padnietymi akumulatorami, chcialem dokupic takie same (12v) ale znalezlem jedynie 14v.
czy mozna gdzies dostac 12v? czy moge zastosowac zamiennie 14v? wspomnieliscie cos o jakis malych akumulatorkach? czy to jakis inny sposob?

G
JK. 2010-05-04 22:51

Re: Dedra

Gdy użyjesz 14V baterii może spalić silnik.

G
Karolina 2010-08-08 11:55

Re: Dedra

Witan mam problem z ładowarką do wkrętarki po prostu padła. Niestety nigdzie nie moge znależć miejsca gdzie mogłabym kupić nową. Może macie jakieś namiary.

G
Slawek1 2010-08-08 14:58

Re: Dedra

Karolina....
1. Jeżeli masz paragon i wiertarka nie ma jeszcze 2 lat to wymień na nową.
2. ładowarka może być z każdej innej wkrętarki - te najprostsze o pasującym Ci napięciu jeżeli zastosujesz z uszkodzonej adapter do akumulatora....
pozdrawiam Slawek

1 ... 2 3 4

Producenci :