CMI - Co To jest ?

Do ostatniej strony »
G
Sasza 2010-06-29 12:21

Re: CMI - Co To jest ?

Do Saszy: "W OBI nie pracuję ale bardzo często tam jestem i widzę że CMI cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem-zatem na ilości jakie sprzedają zgodnie z twoją teorią 90% narzędzi powinno wrócić do sklepu celem naprawy bądź wymiany.". Widzisz Sasza - jak byś popracował w OBI i kilka razy został zwymyślany przez Klientów na jakość CMI to byś bzdur nie pisał. A co do rentowności handlu to CMI się kupuje na kontenery. W handlu liczy jest obrót gotówką. Dobrze rozumujesz, ale nie do końca trybisz o co handlu biega. Jest coś takiego jak efekt skali - jak masz duże możliwości dystrybucyjne, dużą kasę i dobry układ z dostawcą to możesz zarabiać nawet na takim shicie. Gdybyś coś takiego praktykował w małym sklepiku narzędziowym - poszedłbyś z torbami. Jeżeli Chińczyk wymienia na nowe to nie ma problemu (dla OBI). Jakość i zadowolenie konsumenta to temat drugorzędny.



Spox-doskonale trybię o co w handlu biega bo siedzę w tym interesie od jakiegoś czasu.
CMI nie jest gorsze od takiej Dedry czy i nnego Preformer power -czasem i lepsze -nawet z postów na tym forum to wynika.
Zwymyślanym przez wszechwiedzącego klienta to można być nawet za zepsutą Makitę o czym zapewne wiesz jeśli w handlu siedzisz i tym to akurat się nie ma co zbytnio przejmować.
Na marginesie - w miejsce wygaszanego powoli CMI OBI wprowadzać będzie we współpracy z Einhellem narzędzia LuxTools będące w zasadzie klonami Einhell -Red.
Rożnica będzie polegała na zmianie kolorystyki z czerwonej na niebieską !
Cenowo też będzie jakaś mała różnica -swoją drogą ciekawe czy w takim razie OBI wyprowadzi ze swojego obiegu RED-y których było prawie jedynym marketowym dystrybutorem ? ( czasem pojawiały się w Makro)

G
aku 2010-08-17 13:16

Re: CMI - Co To jest ?

Mam bruzdownice i piłę stołową 1500 Wat. Sprawują się całkiem dobrze. Piła jest bliźniaczo podobna do innych pił. Od Einhella różni się jedynie naklejka. Wydaje mi się, że CMI jest porównywalne z Einhellem serii Bavaria (żółta). Nie zdziwiłbym się gdzyby znaczna ich część pochodziła z tych samych fabryk. Przy czym CMI korzystnie wypada jeśli chodzi o cenę w porównaniu z Einhellem.

G
and 2010-09-13 18:31

Re: CMI - Co To jest ?

Mam wkretarko-wiertarke CMI z dwoma akumulatorami, nie przejmuje sie ze sie spali bo ciagle na gwarancji a wymieniają na nową. Mimo tego nie portafie jej zajechać:). Mam też piłe łańcuchową spalinową CMI i za taką cene to do prac przy domu idealna. Nie zawsze warto kupować Stihla.

G
Makita.Sklep 2010-09-15 21:46

Re: CMI - Co To jest ?

Jeżeli chodzi o wkrętarkę tej firmy to niestety nie możesz dokupić akumlatorów osobno,wszystko sprzedawane jest w jednym zestawie. Nie mogę sie wypowiedzieć na temat ich jakości,ponieważ sam nigdy ich nie używałem.

G
Grześ 2010-09-29 22:49

Re: CMI - Co To jest ?

Witam . muszę gdzieś kupić pompke oleju do piły elektrycznej CMI 2040, Podpowiedzcie mi gdzie jej szukać ,a dlaczego chcę ja wymienić bo pompuje olej z bankami powietrza i to słabo.
albo piszcie grst60@o2.pl

G
JK. 2010-09-30 21:03

Re: Re:CMI - Co To jest ?

Potrzebujesz jeszcze paski ??
Dzwoń 022 664-99-55 sewrwis CMI

Tutaj masz napisane wszystko wystarczy przeczytać temat od początku.;)

G
pilot2234 2010-10-05 19:56

Re: CMI - Co To jest ?

Znam jedną firmę która sprzedaje używane narzędzia CMI.
Na 100% mają ładowarki i baterie do cmi.
kontakt do nich znajdziesz na stronie www.domest.eu

pozdrawiam

G
Wojtek 2010-10-13 06:13

Re: CMI - Co To jest ?

Kupiłem okazjonalnie wiertarkę udarową CMI CSB 800E za 40 zł. Wynika że to producent niemiecki firmy Einhell. Pracuje bardzo dobrze.
Gdzie Niemcy a gdzie Chiny ?

G
Kazio 2010-10-13 07:19

Re: CMI - Co To jest ?

Czy wreszcie ktoś napisze co to jest ten CMI ? Czy to skrót czy nazwa i co ona oznacza ??????????????

G
Rufus 2010-10-13 11:49

Re: CMI - Co To jest ?

Prawdopodobnie nic nie oznacza :)
Importerem tych narzędzi jest spółka zależna OBI która nazywa się Euromate wiec ich trzeba zapytać czy mieli coś konkretnego na myśli kiedy powstawała marka.
O ile się nie mylę to przed powstaniem CMI marką handlową elektronarzędzi sprzedawanych w OBI był Hanzeatic (nomen omen bardzo przyzwoite wyroby)
Obi posiada jeszcze markę Variolux (głównie,cięższe narzędzia stolarskie,generatory i narzędzia ogrodowe) oraz wprowadzaną obecnie markę LUX TOOLS opartą konstrukcyjnie na linii "Red" Einhella.

G
JK. 2010-10-14 03:18

Re: CMI - Co To jest ?

nie opartą tylko to jest Einhell red;) nawet Einhell jest serwisantem tego sprzętu. Swoją drogą Einhell będzie produkował dla Luxa kilka podstawowych narzędzi z których Einhell się wycofuje powoli. z tych modeli;)

G
Rufus 2010-10-14 19:46

Re: CMI - Co To jest ?

Miałem okazję jakiś czas temu rozmawiać z człowiekiem z Einhella Polska-cała sytuacja z Lux Tools mocno ich zaskoczyła !
Nie mieli żadnych informacji od Niemców że coś knują z OBI.
Niebieski Lux Tools to wynik dogadania się OBI i Einhella na poziomie koncernów.
Na początku wprowadzono te narzędzia w OBI -Niemcy ,ale wygląda na to że OBI Polska tez ma zamiar je wprowadzić.
W Einhellu do dzisiaj nie wiedzą co będzie z dobrze sprzedającym się "RED-em" po wprowadzeniu jego niebieskich odpowiedników.
Swoją drogą przez niebieskiego LUX-Tools OBI wchodzi ostro w technologię Li-On bo wkrętarki z ofert to włąśnie ta technologia.

http://www.lux-tools.de/de/produkte/power-tools.jsc

G
Lux 2010-10-18 19:50

Re: CMI - Co To jest ?

Luxtools wszedł już w niemczech do obi.

Cmi niektóre narzędzia sa robione na variolux a niektóre na Einhell.
Ogólnie CMI jest bardzo dobra firma, szczególnie polecam hydrofory i pompy.
Pompę mam CMI w stalowej obudowie, kupiłem ją właśnie przez telefon ze strony www.domest.eu za 150zł, pompie 16000l/h bardzo wydajna

G
rds 2010-11-03 23:20

Re: CMI - Co To jest ?

w warszawie jest sklep internetowy ;pasek kosztuje 30zl plus kurier

G
bogdanc77 2010-12-02 17:18

Re: CMI - Co To jest ?

panowie pomalutko t nrzedzie składane w niemczech na chinskich czesciach ale jest chyba najleprzym narzedziem wsród innych chinskich badziewi to dora marka ZA ROZSADNA CENE robie tym od kilku lat i powiem wam cudo!!!!!! ale warto miec czesem gwarancje wiec pilnujcie paragonu. pozdrawiam

1 ... 2 3 4 ... 7