CMI - Co To jest ?

Do ostatniej strony »
G
GALL 2007-02-26 00:00

CMI - Co To jest ?

Kupiłem pilarkę CMI RTS250B. Pasek napędzający jest wieloklinowy - (czy jak to się nazywa) Pasek, jak to pasek, czasem się zużywa, I co teraz, gdy się zużył mam tą pilarkę wyrzucić ? Nie znalazłem żadnego serwisu ani sklepu z częściami zamiennymi. Do tego nie ma napinacza do tego paska. Obudowa silnika i łożyska tarczy, o dziwo, odlane są z jednego elementu. Co to za badziew? Kto to produkuje ? Kogoś chyba powinni powiesić za jaja, za takie rozwiązania tech. POMOCY !!!! Może ktoś wie, co z tym zrobić? Gdzie kupić taki pasek, albo od czego dobrać.

G
mrox 2007-02-26 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

CMI - to marka narzedzi sprzedawana w OBI. jest to chinczyk, serwisu pogwarancyjnego nie ma, a co do czesci to radze sie przejsc do Obi o ile maja jakies zwroty i eda sklonni je odsprzedac.

G
los Sandalos 2007-02-28 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Paski wieloklinowe używa się do napędów alternatora w samochodach oraz w pralkach automatycznych. Może więc warto poszukać w serwisach AGD lub w sklepach motoryzacyjnych.

G
Terror 2007-03-03 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Witam ... panie mrox - masz pan racje - CMI to chińszczyzna (podobnie jak i Hanseatic) i jest problem z częsciami zamiennymi. W OBI części zamiennych do CMI nie ma - ale jeżeli pilarka jest na gwarancji (niby okres 2 lat) i masz pan panie GALL dowód zakupu (paragon, faktura) to można złożyć reklamacje (bedzie szybko i sprawnie rozpatrzona)...jeżeli nie to ma pan problem i tak jak pisał klega los Sandalos musi pan szukać części zamiennych na własna rękę.

G
KJB 2007-06-05 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Potrzebujesz jeszcze paski ??
Dzwoń 022 664-99-55 sewrwis CMI

G
Panczo 2007-08-08 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Faktycznie byłem w tym serwisie i można szybko i sprawnie naprawić większość starszych elektronarzędzi CMI oraz Hanseatic. Polecam ten serwis bo są jedyni którzy chcieli wogóle na tą pilarką zająć.

G
tomek 2008-09-15 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Idzisz do OBI i wymieniaja CI na nowy jak maja a jak nie to oddaja kase. Oczywiscie jak masz jeszcze gwarancje.

G
Scroofy 2009-06-30 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Panowie
CMI to nie jest żadna chińszczyzna. Narzędzia tej marki produkuje IKRA Mogatec. Jest to taka sama chińszczyzna jak samochody VW i Audi (produkowana w Niemczech).

G
JK 2009-06-30 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

To chińczyk i tyle, części są ale w serwisie KJB, można po gwarancji starać się o części, zwłaszcza do dużych maszych.

G
Rufus 2009-07-01 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Marka CMI to narzędzia dedykowane dla sieci OBI.
Prawda jest taka że tak naprawdę produkuja je różni producenci-a jedynie markowane są jednakowo.
Jak na tanią Chińszczyznę nie sa to złe narzędzia i jeśli ktoś kupuje je do zastosowań domowych to potrafią długo pracować.
Niestety u nas istnieje tendencja do kupowania tanizny po to aby ograniczyć koszta własne fim więc kupuje się tanie narzędzia i pracuje się nimi na budowach itd -wtedy zwyczajnie nie dają rady.
Marka CMI jest na rynku od jakiś czterch lat -wcześnie marką OBI był bardzo chwalony Hanzeatic-sam mam szlifierkę kątową przywiezioną jeszcze z Niemiec która tyra już z dziesięć lat-nawet DeWalt padł mi w tym okresie przy podobnej eksploatacji.
Co do paska to nie jest to tylko domena CMI-tak samo są skonstruowane pilarki sprzedawane przez Castoramę [Dedra,Preformer Power] i wiele innych tanich konstrukcji Made in China-w przypadku OBI nie ma raczej problemu z naprawą czy wymianą w okresie gwarancyjnym-potem niestety trzeba kombinować choć są serwisy które radzą sobie z tymi konstrukcjami.
Posumowując CMI nie jest wcale tragiczne ,moim zdaniem jest lepsze jakościowo jak np Dedra.
Nawiasem mówiąc podobno OBI będzie wygaszało wspomnianą markę a jej miejsce wejdzie w szerokim zakresie Einhell Blue i Red.

G
Boruta 2009-09-07 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Kupiłem ostatnio młot CMI który trzeba smarować
a nie mam pojęcia jakiego smaru użyć.
W pojemniczku dostarczonym z młotem jest smar żółtawy
gęsty jak diabli przypominający wazelinę techn. lecz jeszcze bardziej gęsty, nie spotkałem się z podobnym smarem u nas.
Ktoś wie jakiego użyć?

G
Sławek 2009-09-07 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Do smarowania uchwytu dłuta stosuj zwykly smar , ten ktory masz pod reka , bez wielkich wybierań, do smarowania przekladni - smar np LT 43 lub cos w tym stylu.
pozdrawiam slawek

G
Boruta 2009-09-07 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Dzięki, nie wiedziałem właśnie co napakować do przekładni
bo dłuto to samo się smaruje, jak się nagrzeje to smar równo płynie po dłucie ze środka. Skończę remont i pewnie trzeba będzie oddać, szkoda bo polubiłem ten młotek.

G
JK 2009-09-08 00:00

Re:CMI - Co To jest ?

Dłuto samo się nie smaruje, tylko to smar ci puszcza od temperatury, to nie jest normalne. Jeśli tak się dzieje to częściej dodawaj ten smar na przekładnie.

G
Jarek 2010-03-12 18:17

Re:CMI - Co To jest ?

Mam odkurzacz CMI C-NTS 1400-50XW z dodatkowym gniazdem. Czy ma może ktoś schemat elektryczny do tego odkurzacza, ewentualnie ma może ktoś taki odkurzacz i moze mi przesłać zdjecia tego podłączenia. Za pomoc bardzo dziekuje.

1 2 ... 7