CMI - Co To jest ?

Do ostatniej strony »
G
next 2010-04-08 13:41

Re: CMI - Co To jest ?

CMI to jest coś czego nie chcesz mieć! (krótko i na temat).

G
Sasza 2010-04-09 09:32

Re: CMI - Co To jest ?

Dlaczego !?

Mam pięcioletnią wiertarkę CMI-710 w i jestem z niej bardziej jak zadowolony.
Kupiłem ją kiedyś w OBI za całe 49 zł w promocji-i powiem Ci że nie leży w szafie a ciężko pracuje :)

G
JAMKA 2010-04-09 17:02

Re: CMI - Co To jest ?

mam kupic pile z OBI za 369 zl?

G
next 2010-04-09 23:02

Re: CMI - Co To jest ?

To się czasami zdarza, że elektronarzędzia CMI sprawują się w miarę dobrze. Kilka sztuk na całą paletę towaru czasami jest sprawna. Tylko jak kupujesz to nie wiesz który to egzemplarz, bo pudełka z tymi dobrymi nie są oznakowane:-( Jak trafisz to OK. To nie jest żart, pracowałem kiedyś dawno temu w OBI - wiem co mówię. Pozdrawiam.

G
next 2010-04-09 23:18

Re: CMI - Co To jest ?

Pilarka za 369 zł? Spalinówka? Tylko zastanów się gdzie kupisz potem do niej części? Od czasu do czasu trzeba w niej coś wymienić na nowe...dołóż jeszcze drugie tyle i można coś już sensownego kupić. Codziennie widzę w pracy kilka takich Klientów szukających części do takich wynalazków. Zajmuje to dużo czasu i na ogół kończy się smutną konstatacją: "Czemu nie kupiłem Stihla?"

G
next 2010-04-09 23:29

Re: CMI - Co To jest ?

Kto tanio płaci - ten dwa razy płaci! To powiedzenie doskonale sprawdza się w przypadku elektronarzędzi i maszyn. Można kupić sobie taką pilarkę za 369 zł a i tak za pół roku albo za rok skruszony jakością CMI trafisz do dealera Stihla lub Husqvarny. Ale można bezpośrednio - obiektywnie taniej wychodzi! Pozdrawiam!

G
Sasza 2010-04-10 21:12

Re: CMI - Co To jest ?

To się czasami zdarza, że elektronarzędzia CMI sprawują się w miarę dobrze. Kilka sztuk na całą paletę towaru czasami jest sprawna. Tylko jak kupujesz to nie wiesz który to egzemplarz, bo pudełka z tymi dobrymi nie są oznakowane:-( Jak trafisz to OK. To nie jest żart, pracowałem kiedyś dawno temu w OBI - wiem co mówię. Pozdrawiam.


To znaczy że OBI dokłada do interesu skoro na paletę jest jeden czy dwa egzemplarze dobre !
W OBI nie pracuję ale bardzo często tam jestem i widzę że CMI cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem-zatem na ilości jakie sprzedają zgodnie z twoją teorią 90% narzędzi powinno wrócić do sklepu celem naprawy bądź wymiany.
Sorki ale nie chce mi się wierzyć że ich szefostwo tolerowałoby taką stratę.
Poziom narzędzi CMI to przeciętny poziom elektronarzędzi przeznaczonych dla majsterkowiczów-jeśli ktoś kupuje pilarkę ,wiertarkę czy wkrętarkę za parę groszy i liczy że będzie nią tyrać na budowie to najczęściej się przeliczy (choć nie zawsze bo np ich młoty wyburzeniowe jako najtańsze na rynku zasuwają na wielu budowach)
Jesli ktoś chce mieć narzędzie do okazyjnego wywiercenia dziurki w ścianie albo do popracowania w garażu to CMI nie jest gorsze od innej tanizny na rynku ,a powiedziałbym że w przypadku niektórych narzędzie (wspomniane młoty) nawet zdecydowanie lepsze !
A tak na marginesie to jakiś czas temu marką firmową OBI był Hanzeatic który znany był z bardzo dobrej jakości za przestępną cenę potem wprowadzono brand CMI który też ma być podobno wygaszany -nowe elektronarzędzia dedykowane dla OBI będą nazywały się LUX TOOLS.
Wspomnieć też trzeba że OBI sprzedaje narzędzia z wyższej pułki o nazwie Variolux-w Polsce nie ma ich dużo ale w Niemieckich OBI są bardzo popularne.

G
JK. 2010-04-10 23:03

Re: CMI - Co To jest ?

W Polsce marką Variolux handlowała kiedyś firma Kamar. Wiem że te narzędzia były niezłe, choć tak naprawde Kamar sam udzielał na nie gwarancji kupując od niemieckiego Emill-Lux gmbh, ponieważ Variolux rzeczywiście to marka tylko dla Obi i jako takie w Polsce nie mogą być sprzedawane poza obi. Chyba że bez gwarancji producenta(tylko dystrybutora)

G
pawel900000 2010-05-04 13:05

Re: CMI - Co To jest ?

ale bez jaj ze nie można dostać części ja poszukuje pierścieni tłokowych i co mam to teraz wyrzucić cały silnik za plot muszą mieć gdzieś te części

G
next 2010-05-05 13:08

Re: CMI - Co To jest ?

Do: Saszy i JK - Co zatem doradzilibyście panu Pawłowi? Dalej jesteście zwolennikami CMI i Varioluxa? Pytanie retoryczne.

G
next 2010-05-05 13:26

Re: CMI - Co To jest ?

Do Saszy: "W OBI nie pracuję ale bardzo często tam jestem i widzę że CMI cieszy się od lat niesłabnącym powodzeniem-zatem na ilości jakie sprzedają zgodnie z twoją teorią 90% narzędzi powinno wrócić do sklepu celem naprawy bądź wymiany.". Widzisz Sasza - jak byś popracował w OBI i kilka razy został zwymyślany przez Klientów na jakość CMI to byś bzdur nie pisał. A co do rentowności handlu to CMI się kupuje na kontenery. W handlu liczy jest obrót gotówką. Dobrze rozumujesz, ale nie do końca trybisz o co handlu biega. Jest coś takiego jak efekt skali - jak masz duże możliwości dystrybucyjne, dużą kasę i dobry układ z dostawcą to możesz zarabiać nawet na takim shicie. Gdybyś coś takiego praktykował w małym sklepiku narzędziowym - poszedłbyś z torbami. Jeżeli Chińczyk wymienia na nowe to nie ma problemu (dla OBI). Jakość i zadowolenie konsumenta to temat drugorzędny.

G
mario 2010-06-19 07:20

Re: CMI - Co To jest ?

mam wkretarke tej firmy,ciekaw jestem czy moge dokupic do niej ladowarke i jeszcze jedna baterie. ktos cos wie na ten temat

G
JK. 2010-06-19 18:54

Re: CMI - Co To jest ?

Nie kupisz;]

G
MARIUSZ 2010-06-24 12:58

Re: CMI - Serwis Ogolnopolski

Witam wszelkie czesci zamienne i serwis glowny miesci sie w Poznaniu numer tel 061-6628888 pozatym wspolpracuja z wieloma serwisami w calej Polsce wiec tylko wystarczy do nich zadzwonic a uzyska sie informacje gdzie jest najblizszy serwis w waszym regionie.Pozatym nie wiem kto pisal gorne posty.Zaznaczam ze nie jestem zadnym ich przedstawcielem ,nawalila mi kosiarka i wystarczylo tylko 2 telefony.

G
jon 2010-06-28 12:10

Re: CMI - Co To jest ?

Witam. Mam wkrętarkę CMI 18 V służy mi już kilka lat wytrzymała wiele remontów nie wspomnę o dachach oraz ostatnio kładłem regips w drewnianym mieszkaniu gdzie trzeba było wkręcać wkręty po 10 i więcej centymetrów a wkrętarka dalej działa. Polecam te narzędzia.

1 2 3 ... 7