PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
RYCH 2012-04-30 17:34

Re: PARKSIDE

Michal , tak samo znasz sie na wiertarkach jak na ortografii?? Jesli tak , to wypada tylko ci wspolczuc...

G
JK. 2012-05-01 00:57

Re: PARKSIDE

Synek u ciebie to już zakrawa naprawdę na poważne problemy neurologiczne.

Masz jakiś problem? To do psychologa, ale nie udawaj sam fachowca od siedmiu boleści i poczytaj najpierw zasady działa udaru elektro- pneumatycznego.

G
wada 2012-05-01 03:57

Re: PARKSIDE

Przez pięćdziesiąt lat życia trochę elektronarzędzi wykończyłem, od różnych firmowych profi do totalnej chińszczyzny, ale ręczna piła tarczowa Parkside z Lidl to nawet na miano chińszczyzny nie zasługuje, a ichni serwis to totalna porażka.
Kupiłem ten szajs Parkside z Lidl i po tygodniu chciałem sobie dopasować w piwnicy drewnianą szafkę - półki szerokości 25cm przyciąć o 8cm, pierwsza i druga półka - rewelacja - dość cicho idealnie przycięło, a w połowie trzeciej półki snop iskier z otworów wentylacyjnych, i w piwnicy wyskoczyły bezpieczniki, trochę zdziwiony zostawiłem bałagan w piwnicy (stare półki rozwalone).
Odkurzyłem tą maszynę Parkside z Lidl zapakowałem do oryginalnego kartonika (wyglądało jak nówka prosto ze sklepu) i oddałem do reklamacji w sklepie gdzie kupiłem w dniu 8 luty 2012.
http://wada.pl/lidl/1.jpg
http://wada.pl/lidl/2.jpg
Po dwóch tygodniach dzwonię jak tam z moją reklamacją, i po dłuższej rozmowie obietnica że za kilka dni oddzwonią i będzie moja ręczna piła tarczowa Parkside z Lidla do odbioru, potem jeszcze trzy telefony no i wreszcie upragniony odbiór (będę mógł wreszcie posprzątać w piwnicy) 16 marzec 2012.
http://wada.pl/lidl/001a.jpg
Dość miła pani kierownik sklepu (jedyny pozytyw tej firmy - Lidl) przynosi mi jakiś paskudny nie oryginalny karton, a w nim jakiś stary złom wrzucony luźno do kartonu, ręczna piła tarczowa Parkside z Lidla poobijana, porysowana, brudna i od tego luźnego latania nawet łoże z dwu-milimetrowej blachy pogięte - KOSZMAR.
Odmówiłem odebrania tego ParkSZAJSA i nawet pani kierownik sama to widząc, zaproponowała że do dwóch tygodni dostanę drugą nową piłę tarczową Parkside z Lidla.
Wykonałem już na infolinię Lidla ( 800 507 777 ) sporo telefonów, za każdym razem słodkie obietnice że do trzech dni oddzwonią i będę miał nową maszynę, a już mamy 1 maja 2012 roku i Lidl ma swoich klientów totalnie w D.... , ich dewiza to wcisnąć każdy szajs, a potem bujaj się kliencie, i szukając co-nieco o serwisie Parkside z Lidla można znaleźć sporo negatywnych opinii, choćby o szlifierkach kątowych, mini-wiertarki, szlifierki oscylacyjne, czy rozpadających się młotach udarowych.

A WIĘC NIECH NIKT NIE DA SIĘ NABIERAĆ NA TEN ParkSZAJS Z LIDLA !!!

http://fanlidla.pl/gazetka/2012.01.05.narzedzia/4295,Reczna,pila,tarczowa

G
Kazimierak Grzegorz 2012-05-01 21:22

Re: PARKSIDE

Właśnie o takie konkrety chodzi. Może ktoś jeszcze chętnie zrobi dwa trzy zdjęcia swojego niezniszczalnego narzędzia i wrzuci na forum? Chętnie (jak wszyscy) zapoznam się z tematem.

G
wada 2012-05-03 05:53

Re: PARKSIDE

Dzięki za odpowiedź. Analizowałem temat i makitę HP1640 można już kupić za 260 zł, więc nie widzę sensu kupować tego pseudo młotka z lidl-a. Będę jednak obserwował to forum, bo dużo ludzi wypowiada się i zawsze można przecedzić wartościową informację.
Czekam na posty, które wniosą w to forum wartość dodaną, jak uczynił to PanFlex.

Tak na co dzień to bawię się instalacjami multimedialnymi i ostatnio LEDowymi,
przez parę lat kilka tysięcy dziurek Φ10-16mm i koronka 62mm w różnych materiałach wywiercił mi marketowy Budget (Aluminiowy kospus i silnik od spodu), niestety spadł z drabiny i działa tylko jako młot, a wiercenie dziwnie zgrzyta i słabo obraca, kupiłem plastikowego MacAlistera - niestety bubel jakich mało, po roku zaczęło coś w nim zgrzytać i od nowości jest bardzo słaby udar, koronką 62mm tylko w suporeksie i gipsowych tynkach można wiercić.
Kolega instalator CO, CW ... ma dwa młoty Bosche i sporą Hilti i jak mu ona zdechła i musiał ponownie oddać ją do serwisu, to kupił na szybko w Praktikerze Budgeta 1500W i aktualnie od ponad roku pracownicy u jego jadą na 4 tych Budgetach, naprawiona Hilti leży na specjalne okazje, a Boschami nikt nie chce pracować, chyba że pod kołeczki w suporeksie bo lekkie te młotowiertarki boscha,

G
PiotrD 2012-05-03 10:25

Re: PARKSIDE

Witam, te narzędzia się powtarzają co jakiś czas więc pytanie czy ktoś może ma już młotowiertarkę pneumatyczną z Lidla? nie jestem budowlańcem a więc używam taki sprzęt może raz na pół roku.. ale z powyższych wnioskuję że opłaca mi się to kupować tak?:) bo cena spoczko a zanim w moich rękach się zużyje to prędzej gwarancję stracę;)

G
wada 2012-05-03 18:53

Re: PARKSIDE

PARKSIDE to sam plastik, u mnie działał w sumie niecałe 3 MINUTY !!!
A czekam na załatwienie reklamacji 3 MIESIĄCE !!!

Odwiedź inny market i kupisz taniej i lepiej , a w razie czego reklamacja to wymiana od ręki, albo do dwóch tygodni (za wyjątkiem Castoramy gdzie też zdarzało mi się kilkakrotnie czekać do 1,5 miesiąca)
Popatrz na jakimś Budget, Nutool, Nupower... - tanie i dość solidne odlewane korpusy - co przy udarze jest najważniejsze.
MacAlister, Performance Power, PowerUp - to plastikowe słabizny, i tak jak widać w reklamie Parkside to ledwo miękki suporeks rozłupuje.

G
gutlak 2012-05-03 20:23

Re: PARKSIDE

Masz jakiś problem? To do psychologa, ale nie udawaj sam fachowca od siedmiu boleści i poczytaj najpierw zasady działa udaru elektro- pneumatycznego.


Baranku a ty weź lepiej klinkier pełny CRH i wywierć w nim dziurę, albo weź szlifierkę i spóbuj to przeciąć i nie mędrkuj patafianie jak materiału w ręce nie miałeś? Miękkie?
Miękkie to są ściany, do których wchodzisz na noc po założeniu specjalnego białego kaftanika. Ten młotek z Lidla to lipa jak skurw... yn a udaru w nim tyle co kot napłakał.

G
Jaaa 2012-05-03 23:40

Re: PARKSIDE

A jutro w lidlu wiertarka oraz mieszadło! Jakieś komentarze? Prosiłbym tylko konkurencje o odpuszczenie sobie... mówimy tu o sprzęcie amatorskim dla majsterkowiczów.

G
Michal 2012-05-04 11:44

Re: PARKSIDE

Witam,
kupiłem dziś o godzinie 8:05 tą młotowiertarkę Parkside PBH 1100 A1, dodam tylko że od dziś była ona dostępna, lidla otwierali o godzinie 8:00 i to co się działo to masakra, ludzie mieli po 2-3 te młotowiertaki w koszykach. Kupiłem, przywiozłem do domu, rzut okiem na pudełko i tabliczkę - Einhell AG. Dosyć ciężki, wyczytałem jeszcze z pudełka że energia udaru to 2,2 J, jak na silnik 1050W to niezbyt dużo. No ale wykonanie nawet fajne, przełącznik z możliwością blokady dłuta czego nie ma w najtańszych młotkach. Zaraz wypróbowałem, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to bicie na głowicy, niezbyt duże no ale jednak. Zaraz wsiadłem w samochód i pojechałem wymienić na inny póki jeszcze w sklepie były, wymienili bez problemu ale druga sztuka też to miała. Nieduże ale jest. Pomyślałem że nie ma co się spodziewać cudów za tą cenę, najwyżej poużywam trochę i jak będzie bardzo przeszkadzać to oddam na gwarancję, przecież 3 lata są.
Co mnie zachęciło do zakupu: mój tata kupił sobie w biedronce młot udarowy 850W za 129 zł z dwuletnią gwarancją i tym młotem całe 90metrowe mieszkanie opierdzieliłem, bruzdy w ścianach pod kable, wiercenie koronką pod puszki, kucie wylewki pod płytki, wyburzenie jednej ściany (nawierty co 5 cm), przekułem dwie ściany fundamentu pod rurę kanalizacyjną 160. W międzyczasie jeszcze jakieś drobne fuchy. I to wszystko bez jakiejkolwiek konserwacji. Padł dosłownie na ostatnim pokoju, ostatnią bruzdę robiłem pod kabel. Z silnika zaczęło się kopcić i zdechł. Gdybym go może choć przedmuchał kompresorem raz na jakiś czas z tego pyłu i kurzu to może by dalej chodził, a tak to w syfie cały czas leżał. Jako że jeszcze pół roku gwarancji było to wziąłem od taty paragon i poszedłem oddać. Po trzech tygodniach wrócił, najlepsze że nie wymieniony na nowy, tylko naprawiony! Wymieniono w nim silnik w jakimś polskim serwisie. I działa do dziś. Więc moim zdaniem nie ma sensu kupować do własnych zastosowań makiety czy jakiegoś dewalta tudzież niebieskiego boscha za grube stówy, bo takim narzędziem za 100 czy 200 złociszy nieraz zrobimy to samo, a gwarancja w razie czego jest.

G
Michal 2012-05-04 11:56

Re: PARKSIDE

Jeszcze co do powyższego, bo zapomniałem dodać: wiadomo że to tylko chińszczyzna i że jednemu ten sam sprzęt pochodzi długie lata a innemu rozpadnie się po trzech użyciach, takie już jest ryzyko za tą cenę. Sam dziś widziałem ile tego ludzie kupowali więc nic dziwnego że ktoś trafi na wadliwy towar, przy takiej ilości sprzedanych. Niejeden sklep nie sprzeda tyle makity czy boscha w 2 lata co lidl w jeden dzień.

G
gutlak 2012-05-04 12:46

Re: PARKSIDE

cool story bro !

rozkręć to i pokaż co ma w środku.

G
DaVinci 2012-05-04 22:44

Re: PARKSIDE

Kupiłem dziś szlifierkę a'la delta za 79 zł. Cel zakupu - prace domowe takie jak szlifowanie ram okiennych (czeka mnie malowanie) itp. Wraz z nią zakupiłem zestaw papierów ściernych. I myślę, że dobrze zrobiłem, ponieważ ciężko jest dopasować, co nie znaczy niemożliwe, arkusze od innych marek dostępnych na rynku. Problem z papierem jest taki, że niestety, ale nie pasują dziury od odsysacza. Nie ukrywam, że zdecydowałem się na nią tylko z tego względu, ze posiada pojemnik na pył . Papier zawsze można dociąć. I teraz to, co mnie wkurzyło - zestaw papierów w Lidlu 15 zł, a zamówiony u producenta 45 zł. To jest chyba nie w porządku, co do klienta, tym bardziej, ze zestaw oferuje trochę ubogi wybór np brak gradiacji 80 do drewna. Jakość wykonania samej szlifierki oceniam na 5+, plastik jak Boscha zielonego, długi kabel. Po powrocie do domu przetestowałem urządzenie, szlifując drewnianą donicę i jestem z niego zadowolony. Co do wciągania kurzu, to jakąś tam część pochłania, jednak nie jest to w 100 % praca czysta, po prostu pył ze szlifowania unosi się wokoło - brak odciągów w przedniej części stopki, powoduje, że nie wszystko jest wciągane.
Reasumując, mogę polecić każdemu to urządzenie. Do prac w domu nada się jak najbardziej. Osobiście uważam, iż nie jest to zły zakup, jednak czas zweryfikuje moją opinię.

1 ... 28 29 30 ... 62