Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Do ostatniej strony »
G
Pondziak 2007-12-12 00:00

Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Witam wszystkich!
Mam małe pytanie odnosnie myjki cisnieniowej firmy karcher.
A mianowicie posiadam taką myjke juz od pewnego czasu i ostatnio mi zaczeła nawalac. Problem polega na tym że jeżeli myje zwykła płaską koncówką jest wszystko ok. Jednakze jesli założe końcówke wirową myjka zaczyna przerywać polega to na tym ze włacza sie i wyłacza. Moze ktos ma taki sprzet i miał podobny problem i wie jak to naprawić bo może jest to jakas błachostka. Bardzo bym prosiło o fachową porade. Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich.

G
Pondziak 2007-12-12 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

A zapomniałem typ karchera to 520M
Pozdrawiam.

G
Romano 2007-12-14 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Witam.
Objawy które podajesz wskazują na "zatkaną dyszę rotacyjną" czasem tak jest że w cieniutki otworek dostaje się jakiś wiór,paproch itp.
By-pass w tej myjcie odbiera to jako "nadcisnienie" i wyłącza układ mikro-wyłącznikiem....
Pozdrawiam

G
Sławek Pondo 2007-12-16 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Dzięki za zainteresowanie i porade.
Ale własnie sprawdziłem myjke na dwóch dyszach rotacyjnych nawet na jednej nowej i problem ten dalej sie powtarza.
Czy moze tez byc tak ze jest uszkodzony ten czujnik (mikro-wyłącznik. I czy jest mozliwosc jego wymiany we własnym zakresie czy trzeba z tym sie udać do serwisu karchera?
Jesli ktos cos wie na ten temat to bardzo bym prosił o pomoc?
Pozdrawiam.

G
Romano 2007-12-18 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Nieukrywam że "mikrowyłącznik" to element który się nie uszkadza w tych myjkach... Proszę napisać czy załącza Pan dysze rotacyjne w pozycji pionowej w dół? to dość istotne gdyż jeżeli załączasz inaczej to mogło w Pana dyszach uszkodzić wewnętrzną kulkę dyszy (mogła popękać) i to jest przyczyna. Natomiast piszesz że na normalnej dyszy pracuje więć nie sądzę że to wina mikrowyłącznika.Zdecydowanie stawiam na uszkodzone dysze.
Sprawdź jeszcze czy nie ma nigdzie wycieku z myjki
Pozdrawiam

G
auto myjnia 2007-12-19 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

A czy nie jest tak, że jeśli dysza rotacyjna się uszkodzi tak jak piszesz "uszkodzić wewnętrzną kulkę dyszy (mogła popękać)"
to myjka i tak powinna pracować jedynie dysza nie bedzie wibrować strumieniem wody.

G
myjka 2008-01-07 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

witam,
mam identyczny problem z myjką karcher 520 jak opisany powyżej, tzn na normalnej końcówce pracyje dobrze, zaś przy wirowej co chwilę się włącza i wyłącza. nie wiem, czy to przypadek, czy może jakaś wada seryjna produktu?? jeśli ktoś wie jaka jest przyczyna prosze o odpowiedz.

G
Sławek Pondo 2008-01-10 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Witam!
A wiec tak miałem dwie koncówki wirowe i obydwie były uszkodzone. Teraz zakupiłem nową i jak pewien kolega wczesniej pisał że może to być uszkodzona wewnętrzna kulka dyszy to miał racie ponieważ problem się rozwiązał i wszystko teraz wróciło do normy, pracuje tak jak należy. Dzięki wszystkim za pomoc i porade.
Pozdrawiam.

G
Marcin 2008-03-02 00:00

Re:Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Witam !
Na 90% ,zjawisko które opisujecie jest spowodowane uszkodzeniem dyszy. Radzę założyć filtr wstępny przed urządzeniem na zabrudzoną wodę, bo właśnie ona jest powodem uszkodzenia dysz. Nie radzę używać wody z hydroforu, lub z otwartych zbiorników i kupować urządzeń tak małych do długich prac. Spytać sprzedawcy w autoryzowanym sklepie karchera o poradę, a nie amatorów sprzedaży gaci w internecie !

G
olszyk.pl 2011-06-06 09:24

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Wydaje mi się, że jednak jest jakaś wada w tych zestawach. Też mam taka myjkę i też mam taki problem. Jest on dość popularny więc możemy podejrzewać wadliwą serię. Używam myjki od 2-óch lat, ale po roku padła dysza rotacyjna. Oczywiście filtr przed urządzeniem jest cały czas. Dlaczego może pękać kuleczka w dyszy?

G
autorus 2012-03-23 13:53

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

U mnie jest inaczej, dysza rotacyjna chodzi ok, natomiast ta dysza na której możemy zwiększać i zmniejszać ciśnienie wody właśnie włącza się i wyłącza.

G
rockeros 2012-05-21 13:51

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

U mnie to samo tyle ze mam K 7.50 - tylko na T-Racer chodzi normalnie - dysza rotacyjna i zwykła przerywa. Przy czym rotacyjna przerywa nie równomiernie a zwykła równomiernie. Jeśli w zwykłej zmniejszę ciśnienie to chodzi ok. Wyglada jakby ciśnienie doprowadzone było zbyt nsłabe lub zagięty wąż. Ale sprawdzałem w 3 miejscach i to samo. Czy komuś udało sie rozwiazać problem?

G
ciacho torun 2013-05-17 21:28

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

mam ten sam problem z myjka ciśnieniowa firmy KARCHER ale nie przy jednej końcówce mi się wylącza tylko przy dwóch posiadam w zestawie również końcówke szpachelkową, wymienilem czujnik na dole ktury nie zatrzymywal pracy maszyny myjacej i problem ten sam w serwisie byl trzy razy ja myśle że to po prostu jakaś wada za dóżo podobnych wypadków z maszyna myjącą,sprawa do producenta

G
Artex 2015-05-16 19:52

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

Witam.
W mojej myjce K3 pojawił się problem , po włączeniu zasilania wodnego i elektrycznego pompa co kilka sekund sama coś dopompowuje po włączeniu lancy pracuje ale nie ma takiego ciśnienia jak kiedyś - Co jest grane?

G
witam! 2016-04-20 11:18

Re: Myjka cisnieniowa KARCHER (Przerywa podczas mycia)

u mnie stała nie używana przez dwa lata. Wcześniej była ok. Teraz wg. mnie daje mniejsze ciśnienie i po ok. 10 minutach sama się wyłącza.To jest model 2012 miał być taki super. Myślę, że te kerchery są przereklamowane albo produkowane w Chinach.

1 2 ... 3

Producenci :