Wybór szlifierki do drewna

G
miet 2015-09-13 14:57

Wybór szlifierki do drewna

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zabieram się do renowacji starych drewnianych futryn do drzwi. Stare powłoki ściągnięte, mam jednak problem z doborem dobrego sprzętu do szlifowania. Wydaje mi się, że najlepsza będzie szlifierka typu delta. W futrynie są ozdobne wgłębienia o szerokości ok. 3 cm. Czy znajdę sprzęt z tak małą stopą szlifierską?

G
Wera 2015-09-17 12:02

Re: Wybór szlifierki do drewna

Chcesz odnawiać drewniane ornamenty a zadajesz takie trywialne pytania. Jeżeli efekt pracy ma być należyty to odpuść sobie tę robotę.

M
MichalakPro 2018-07-05 16:51

Re: Wybór szlifierki do drewna

Nie byłbym tak drastyczny. Na takie pytania znajdziesz multum odpowiedzi na youtubie. Rowki nie rowki, techniki szlifowania, czy po prostu do czego służą różne rodzaje szlifierek. Po pierwsze, do tego typu prac nie kupisz sprzętu taniej niż okolice 600-1000zł. Za 200zł to zapomnij o nawet zbliżonej do wydajności pracy. Ja ogólnie sam szukałem szlifierki, mimośrodowej do powierzchni płaskich. Padło na metabo 450 turbotec. Solidna konstrukcja z tego co czytałem i wystarczająca moc. Na pewno po zakupie chwilę czasu spędzę na samym szkoleniu się w użytkowaniu sprzętem. Mój brat kiedyś odnawiał kuchnię. Chciał zeszlifować starą powłokę z frontów, (rowki, zaokrąglenia) Stara się swoje prace wykonywać z największą dokładnością. Zakupił narzędzi za 200zł - zajęło mu to miesiąc... Jak chcesz robić coś na dłuższą metę to na sprzęcie nie oszczędzaj i nie leń się, w internecie jest cała wiedza jakiej potrzebujesz. Mi znalezienie odpowiedniej szlifierki zajęło bite 10 godzin czytania.

G
Wlewski 2019-03-15 13:09

Re: Wybór szlifierki do drewna

Ja celowałbym w ryobi. Nawet tu, na narzedzia pl masz mnóstwo sprzętów od nich i jak widzę zbierają bardzo pozytywne opinie, więc myślę, że warto zaufać ludziom. Dodatkowo po zarejstrowaniu na tronie można przedłużyć gwarancje do 3lat

1