PARKSIDE

Do ostatniej strony »
G
JK. 2012-03-15 00:15

Re: PARKSIDE

Nie o to chodzi;) według prawa UE nie możesz pisać na produkcie "made in XXX" skoro całość nie pochodzi z XXX. Co innego tyczy się elektroniki, sam mam nokię "made in germany" gdzie bateria jest "made in china" ale to nie jest sam telefon... Jeśli poszczególne podzespoły mają swoje "metki" nie wlicza się ich do całości...Ale Karcher nie ma pomp made in china...przynajmniej na chwile obecną;)

G
Jarcunio 2012-03-15 11:53

Re: PARKSIDE

Nie kolego!!! według prawa musi być w wiekszej części produkowany w danym kraju, nie dasz sobie głowy za to uciąć , bo mogą być produkowane w chinach wg norm karcher, ale w chinach, i sam nie wiesz gdzie noo chyba że jesteś logistykiem albo konstruktorem firmy karcher. może jest a może nie.

G
Gonzo 2012-03-15 23:25

Re: PARKSIDE

Wybaczcie, ale dyskusja, zapewne potrzebna, ma charakter nieco akademicki. Sam się już wypowiadałem, ale muszę jednak coś dodać. Kolega który był ekspertem w centrali handlu zagranicznego stwierdził że na znaczeniu typu "Made in ..." można zrobić doktorat. Według niego co innego oznacza "Made in XXX" co innego "Product of XXX" a co innego "Made for NazwaFirmy". Myślę że skoro świat i tak już jest globalną wioską, to kupno czegoś co jest wytworem wyłącznie jednego producenta to mit. Prosty przykład,: kupujący telewizor Sony uważa że zrobił dobry interes bo np. Samsung ma dużo gorszy obraz. Wszystko byłoby OK gdyby matryce LCD do Sony nie były dostarczane przez Samsunga. Ot, taka mała niespodzianka. A co do myjki z Lidla, to mój znajomy zdecydował się jednak na zakup. Nie powiem trudno coś jej zarzucić, solidnie wykonana, czyści bardzo dobrze i nie jest specjalnie głośna. Spodziewałem się znacznie większej głośności. Ale po godzinie pracy trudno coś zdecydowanie powiedzieć na "Tak" czy "Nie". Moim zdaniem zbyt krótki jest wąż, ale za "tylko" bodajże 80zł, można dokupić 6-cio metrowe przedłużenie. No i te 3 lata gwarancji to też coś.

G
SylwiaWifedecker 2012-04-04 15:40

Re: PARKSIDE

Wiecie co...uśmiałam się przy czytaniu tych postów jak nie wiem co:D. Zajrzałam tu z ciekawości, żeby poczytać o Parksidzie.. i no nie powiem bo nie jestem wcale zaskoczona. Ilu was tu pisało tyle i opinii, różnych, złych i dobrych. Ja osobiście zakupiłam szlifierkę kątową, wiertarkę, wyrzynarkę ... i olerka wie co tam jeszcze. w SUMIE to chyba skompletowałam mu cały zestaw, taki w razie jak się te wasze sławetne makity, hilty i ta cała reszta nagle spierdaczy. A najśmieszniejsze jest to że jako narzędzie pomocnicze sprawiają się super:)...Mąż nie narzeka i jest zadowolony, jakiś problem był z kupieniem papieru to szlifierki ale poszukał i zamówił bez problemu. Także ...chyba bez sensu się kłócić, bo każdy chwali to co ma....jeden kupi za 200 inny za 1500. No w czym problem?? A w poscie chodziło tylko o opinię dla firmy ...więc mój mąż daje 8 na 10 jako zawodowiec....a nie jako garażowy skrobak jak co po niektórzy wypowiadający się powyżej:D. Luzik panowie, kazdy kogucik swoje pazurki chwali...tylko żeby wam piórka nie poleciały...i to z jak błahego powodu...

G
Janek 2012-04-05 13:46

Re: PARKSIDE

Ot i mamy największy wątek na tym forum. Uwaga a teraz prawda o parkside. Niektóre wyroby są dobrze zrobione, a niektóre badziewnie. Konia z rzędem temu, który powie które są zrobione dobrze.
Ja wypowiem się odnośnie tego co mam:
1. Wkrętarka z akumulatorem litowo jonowym 10,8 V to świetne urządzenie za 170 zł. Używam też wkrętarki Makita DT0101F, ale elektrycznej, więc mam porównanie i uważam, że jest warta swojej ceny.
2. Szlifierka kątowa 1200W (na tarcze 125 mm) za 100 zł totalna lipa, przy odkręcaniu śrubek mocujących głowicę okazało się, że jedna w ogóle nie trzyma, bo gwint w obudowie jest zerwany. Brak jakiegokolwiek łożyska, wszystko kręci się na tulejce. Nie warto jej kupić, ja żałuję. Dodam, że nie zepsuła się jeszcze (minęło 2 lata), więc nie oddaje.

Jest też fajna stronka z 3 artykułami porównującymi parkside z zielonym Bosch:
http://panfleks.blogspot.com/2011/10/parkside-elektronarzedzia-z-marketu.html

Pozdr.,
Janek

G
Kazimierak Grzegorz 2012-04-24 11:55

Re: PARKSIDE

Witam,
długo zajęła mi lektura forum :-) Prośba o opinie na temat młotowiertarki, która dostępna będzie od 4 maja 2012. (strona 24: http://www.lidl-pageflip.com/pl.html?kid=nhxAih). Jeśli ktoś używa jej niech się wypowie, gdyż muszę kupić młotowiertarkę, a na sprzęt z górnej półki nie mam teraz funduszy. Prośba o opinię, czy wiertło nie "bije" na boki, czy się komuś rozsypał ten sprzęt, czy ktoś rozbierał i patrzył co jest w środku. Tylko proszę niech się wypowiadają Ci co mają ten sprzęt!!!!!!! Zdjęcia możecie przesłać na sgsn.ggsn@gmail.com lub publikować na jakimś www w internecie.
Zajmuję się wykańczaniem mieszkań więc nie chcę wtopić kasy w totalny szrot. Może ktoś wie, co było protoplastą to tej młotowiertarki? Wcześniej używałem zielonego bosch-a był nawet ok, wytrzymał mi 3,5 roku.

Pozdrawiam,
Grzesiek

G
PanFleks 2012-04-24 12:53

Re: PARKSIDE

Grzegorz, być może moja wypowiedź nie przyda Ci się zbyt mocno, ale...
Ja na temat Parkside-a wypowiadałem się wielokrotnie. Pomimo kilkunastu sztuk różnych narzędzi, jakie przetestowałem, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że...nie są to dobre narzędzia. Gdybyś jeszcze potrzebował młotka do domu, to ok - bierz i licz na to, że trafisz na dobry egzemplarz. Jeśli do pracy zawodowej, to jest to nieporozumienie.

Spójrz na parametry tego młotka - spróbuj odnaleźć taki parametr jak energia udaru. Widzisz gdzieś? Bo ja nie. To cudo nie jest w żaden sposób sprawdzanie według obowiązujących norm, więc może okazać się, że jest to zabawka z energią na poziomie 1-1,5J, czyli mniej więcej tyle, ile ma Boschowskie Uneo.

Wiertła za 39 PLN uchwytem ze stali chromowanej...Hmmmm, ciekawe...Domyślam się, że chodziło im o stal chromową, podobną do tej, z której wykonuje się narzędzia ręczne. Czy sprzęt za 222 PLN jest odpowiedni do Twoich potrzeb, skoro nawet sprzedawca nie potrafi opisać jego parametrów? Jeśli wykonujesz remonty, zakładam, że prowadzisz działalność. Po odjęciu VAT możesz kupić za jakąś 100-150 PLN więcej markowy sprzęt, chociażby DeWalta czy najprostsze Metabo. Dostaniesz porządną gwarancję i dostęp do części zamiennych.

Widzę na zdjęciach, że "wiertarka" posiada funkcję kucia. Ciekawe jak sprawdzi się obudowa z tworzywa... Gwarancja 3 lata tylko na paragon, pamiętaj o tym. Jeśli mam być szczery, to w podobnej cenie wybrałbym nawet jakiegoś Skila, czy Graphite-a. Masz przynajmniej serwis i normalną gwarancję.

Zastrzegam, że tego modelu nie miałem w ręku, ale gdyby okazało się, że jest on lepszy niż to, co testowałem dotychczas, to byłbym w wielkim szoku.

G
gutlak 2012-04-24 17:22

Re: PARKSIDE

Był u mnie jeden taki ananasek ostatnio z tym młotkiem, przywiózł też wiertareczkę budget i wkrętarkę mcaliister. PRO fachoffiec. Meczył się tym szrotem bidok strasznie. Żal było patrzeć.

Wziąłem ten młotek do ręki i potraktowałem, pełną cegłę klinkierową CRH. Moja HP1640 lepiej w nią wchodzi. Kiepścizna, kupa stary na maxa, latało to to na boki jak 126p przy 140km/h z górki. Daj se siana. Jak ten Parkside ma 1050W tzn., że 680W > 1050W. Młotek nie będzie tak precyzyjny jak udarówka OK... ale curwa to co ten sprzęt ze spożywczaka uskuteczniał to było przegięcie. Poza tym jak udarówką można wejść szybciej aniżeli młotkiem to sam sobie odpowiedz co to warte. Mnie by było żal 222 złociszy

Poszukaj jakiegoś młotka od Skila z serii Masters może. 1765 MA np.

G
JK. 2012-04-24 22:53

Re: PARKSIDE

Oj też fachowa twoja wypowiedź;P Młot jest skuteczniejszy na twardych ścianach! Przy miękkich traci szybkość i siłę! Do takich ścian jest wiertarka ;)

G
gutlak 2012-04-25 01:39

Re: PARKSIDE

Synek u ciebie to już zakrawa naprawdę na poważne problemy neurologiczne.

G
aaa 2012-04-26 11:43

Re: PARKSIDE

mam taka wiertarke - kupilem na budowe domu - kulem wiele razy i wiercilem - sprzet uzywam od 2008r dzis jest 2012 i nadal dziala bez zadnego ale, kuje wspaniale - kosztowala 199zl kiedys

G
Kazimierak Grzegorz 2012-04-26 14:34

Re: PARKSIDE

Dzięki za odpowiedź. Analizowałem temat i makitę HP1640 można już kupić za 260 zł, więc nie widzę sensu kupować tego pseudo młotka z lidl-a. Będę jednak obserwował to forum, bo dużo ludzi wypowiada się i zawsze można przecedzić wartościową informację.
Co proponuję, kto ma parkside i uważa, że takie świetne są to narzędzia, to niech rozkręci zrobi zdjęcia i załączy na forum. Przecież to nie problem, kilka śrubek i wszystko jasne.

Czekam na posty, które wniosą w to forum wartość dodaną, jak uczynił to PanFlex.

G
Bartez 2012-04-27 01:21

Re: PARKSIDE

Grzegorz , ta Makita to zwykła wiertarka i gdy będziesz jej używał jak zwykłej wiertarki będzie ok ale nigdy nie zrówna się nawet z pseudo młotkiem z Lidla ( nie poruszam tu kwestii żywotność ponieważ to osobny temat )
Wiertarka ma coś ala funkcja wiercenia w betonie ( niby udar ) młtowiertarka , nawet marketowa wchodzi w beton jak w masło

G
ddd 2012-04-27 01:28

Re: PARKSIDE

buahahhahahah

G
digi 2012-04-27 12:43

Re: PARKSIDE

Szkoda, że nie decydowałeś się na zakup jakiś rok temu. Skoro potrzebujesz młotek to 1765 MA był w bardzo uczciwej cenie ~290 pln(dodatkowo adapter pod wiertła walcowe oraz torba) W licytacjach firmy Unikol Zabrze np. ludzie jeszcze taniej wyrywali .... 260-270 pln. Młotek z lidla był po 199 wtedy. Kto zdrowy na umyśle wybierał skila.

http://archiwumallegro.pl/search/15736886-mlot-udar-obrot-skil-1765-ma-uchwyt-torba-bosch.html

P.S
HP1640 można było mieć za 240pln, a GSB13 RE np. za 220.

1 ... 27 28 29 ... 62