Wyrzynarka i szlifierka, ale które ??

G
dawidos 2008-02-07 00:00

Wyrzynarka i szlifierka, ale które ??

Witam!!
Chcę kupić wyrzynarkę do 400 zł, czy Bosch PST 800 PEL to dobry wybór??
Chciałbym jeszcze kupić szlifierkę oscylacyjną czy do 200 zł jest dobra taka szlifierka Bosch PSS 250 AE ??
I Czy marka Bosch ( zielony ) Jest godny zaufania dla majsterkowicza, bo od znajomych słyszałem,że te narzędzia są bardzo dobrej jakości ?
Dzięki za odpowiedzi

G
bebe 2008-02-07 00:00

Re:Wyrzynarka i szlifierka, ale które ??

Mogę sie tylko wypowiedzieć w sprawie szlifierki. Polecam METABO FMS 200 intec. Mała, solidna maszynka za 208 zł w Castoramie. Jeśli mogę coś poradzić: Jeśli się już zdecydujesz to kup narzędzie u autoryzowanego sprzedawcy, ponieważ w Cast nie dostaniesz papieru ściernego do tego modelu. Cena papieru to ok.25 zł za opakowanie 10 listków.
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

G
boschfan 2008-02-08 00:00

Re:Wyrzynarka i szlifierka, ale które ??

Jezeli chodzi o 800 pel to mam. Nie wiem ale a ogole zaluje tego zakupu - raz sadzilem ze bede wiecej nia pracowac (a wychodzi tak raz na 2 tygodnie, bo wyszstko sobie dokladnaie pilarka dotne) dwa sama wyrzynarka kosztowala cos kolo 400 - za duzo. Przez pare miesiecy malo intensywnego urzywania musilem wymienic szczotki (raczej serwis ). Na allegro widzialem wyrzynarki z niebieskiej serii w porownywalnej cenie do tego modelu. Jest tez nowa makitam, troche slabsza (450-500, bosch 720 ). No ale bosch ma plusy: szybka wymiana brzesczota, oscylacja, regulacja obrotow, nie kazda to ma.

G
boschfan 2008-02-08 00:00

Re:Wyrzynarka i szlifierka, ale które ??

Za 100 mozna kupic boscha pex 12 ae z drugiej reki na pewym serwiesie aukcyjnym. (moj z 1999 roku o dziwo jescze chodzi, ale wtedy robili tego boscha w szwajcarii) Oscylacyjna sluzy do koncowego szlifu a mimosrodowa ma wieksze pole zastowoania.

1

Producenci :

Kategorie :