wyrzynarka! Jaką wybrać!

Do ostatniej strony »
G
JK. 2012-02-19 22:18

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Podrzynanie to funkcja przydatna do cięcia grubszych drewnianych materiałów powyżej 3cm. Może czy delikatnych materiałach funkcja zbyteczna, ale może się przydać. Skile to mają, jednak gdy włożysz nożyk zobaczysz, że bosch ma równiejsze prowadzenie. Zwłaszcza ten pierwszy skil 500w może mieć z tym problem. Miałem go kiedyś w sprzedaży.

G
arci 2012-02-19 22:24

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

JK bardzo dziękuję a informację zdaje się, że przekonałeś mnie do Bosch'a. Pozdrawiam - arci

G
JK. 2012-02-19 23:29

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

A którego boscha bierzesz?;)

G
arci 2012-02-20 18:07

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

poleciłeś Bosch PST 700E i przekonałeś mnie do niego:)

G
PanFleks 2012-02-20 18:41

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Arci, miej na uwadze, że nowa 700-tka nie ma funkcji podrzynania...
Nie ma także możliwości ustawiania wstępnej prędkości posuwu, jest jedynie w przycisku. Kółko jest bardzo przydatne, szczególnie gdy tniesz różne materiały - ustawiasz prędkość, blokujesz włącznik i jedziesz. Przy regulacji prędkości tylko w guziku praca jest mniej komfortowa. Nowa 700-tka to taki podstawowy model.

G
Tomek72 2012-02-20 19:48

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

A ja proponowałbym zastanowić się jednak nad skilem. Miałem PSt 650 rolka prowadząca brzeszczot ma wspólne mocowanie ze stopą. Jakakolwiek zmiana kąta stopy wymagała uważnego dokręcania, aby rolka była w dobrym położeniu względem brzeszczotu. Po kilku miesiącach rolka sie rozsypała. Nowa w serwisie kosztowała 30 zł. Wymiana gwarancyjna odpada bo uszkodzenie mechaniczne. Poza tym sam zacisk szybkomocujący nożyka tez niekoniecznie dobrze działał.
W starych skilach sprzed 5-7 lat przy cięciu w grubszym i twardszym materiale urywały sie mocowania brzeszczotów, ale serwis wymieniał to na gwarancji. Jak jest teraz nie mam pojęcia.

G
JK. 2012-02-21 00:16

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Tak tylko że spora część nowych skili ma krzywe prowadzenia. To trzeba sprawdzić każdą wyrzynarkę w sklepie, bo zakup przez internet tak taniej wyrzynarki to loteria. W dodatku część nowych skili które mają stopę z aluminium, ma wadę w stopie, podbicie plastikowe jest zrobione z wypustem, który mocno przeszkadza w nacinaniu początkowym materiału.

Arci - radzę pojechać jednak do sklepu i obejrzeć na miejscu kilka wyrzynarek. Sprzedawca powinien ci pomóc i ewentualnie pokazać czy brzeszczot trzyma kąt prosty po założeniu.

G
arci 2012-02-21 18:56

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Witam:)
Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi.
Jutro mam zamiar jechać do sklepu i kupić wyrzynarkę. W sklepie są oba Skil'e 4270, 4370, oraz oba modele Bosch'a PST 650, PST 700.
W PST 700 faktycznie nie ma regulacji prędkości czyli reguluje się nią poprzez siłę wciśnięcia przycisku i jak dla mnie może to być spory minus. Poproszę sprzedawcę o przetestowanie wszystkich wyrzynarek i na tej podstawia dokonam wyboru. Może jeszcze zaproponujecie jakąś wyrzynarkę do 200 złotych.
Pozdrawiam - arci.

G
JK. 2012-02-21 22:48

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Wiesz ja osobiście wole regulację prędkości właśnie taką, zależną od siły docisku, jestem majsterkowiczem, nie tnę nie wiadomo jak dużych ilości materiału. Gdzie stała prędkość byłaby lepsza. Poza tym regulacja na przycisku znacznie ułatwia delikatne nacinanie materiału, aby było jak najmniej szarpnięć.

G
arci 2012-02-22 19:54

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

kupiona .......... Skil 4370, z wyglądu dość solidnie wykonany, lepsza ergonomia i uchwyt od Bosch'a, a jak będzie pracować o tym się przekonam już niedługo.

G
BartekZaremba 2012-02-23 13:17

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Gustaw S. 2012-02-23 13:22

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Ja kupiłem sobie tańszą http://www.sklep.mizar.com.pl/wyrzynarka-65mm-600w-vander-p-4920.html i nie narzekam. Też działa tak jak ma działać i na razie jeszcze nie naprawiałem.

G
Yomek 2012-04-09 20:00

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Którą wybrać:
Skil 1061
Einhell BT-JS 800 E
Einhell RT-JS 85
Ryobi EJ500
Wyrzynarka będzie używana do majsterkowania, raczej sporadycznie. Nie ukrywam, że wolałbym jak najtaniej.

G
JK. 2012-04-10 19:31

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Skila 1061 sobie odpuść odrazu, na fabrycznie wadliwą konstrukcję uchwytu sds do brzeszczota, przez co brzeszczot jest zbyt mocno odchylony jak na wyrzynarkę tej klasy. Pomyśl jeszcze o Boschu PST 650 lub PST 700E. Jesli chciałbyś tanio Einhella RT-JS 85 to w Obi mają tą wyrzynarkę za 149! POd nazwą LUX-Tools w niebieskim kolorze... Od oryginalnego einhella rózni się tylko kolorem.

G
Dzizas 2012-04-11 09:08

Re: wyrzynarka! Jaką wybrać!

Einhell ssie. Wez sobie Boscha i miej spokojną pracę.

1 ... 2 3 4

Kategorie :