wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Do ostatniej strony »
G
criginold 2012-06-14 09:14

wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Witam,
Myślę, że ze sposobu w jaki nazwałem temat można wywnioskować, że jestem amatorem i jako takiego proszę mnie traktować. To moja pierwsza zakupiona wkrętarko-wiertarka, do tej pory zawsze walczyłem śrubokrętem.
Ok do rzeczy:
Zakupiłem dziś w lidlu wkrętarko-wiertarke parkside. Otwieram by przetestować i widzę, że gdy się kręci to ucieka trochę na bok mi ta góra z końcówką(mam nadzieje, że wiecie o co chodzi:)) Nie są to jakieś duże odchylenia, ale zawsze są. Nie wiem czy to w przyszłości nie będzie powodować luzów? Czy takie minimalne odchylenia są normą?

G
JK. 2012-06-14 11:32

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Są normą, małe tak, duże już nie. A czemu masz bicia? Bo futerko wiertarskie jest nakręcane na gwint. Skok gwintu powoduje że nigdy nie będzie ono idealnie prostopadle nakręcone. Znacznie precyzyjniejsze są uchwyty nabijane(stożek Morse'a) ale od lat nie stosuje się ich do narzędzi przenośnych, gdzie używa się gwintu mocującego.

G
Tom 2012-06-15 21:09

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Są normą, małe tak, duże już nie. A czemu masz bicia? Bo futerko wiertarskie jest nakręcane na gwint. Skok gwintu powoduje że nigdy nie będzie ono idealnie prostopadle nakręcone. Znacznie precyzyjniejsze są uchwyty nabijane(stożek Morse'a) ale od lat nie stosuje się ich do narzędzi przenośnych, gdzie używa się gwintu mocującego.

Ty w życiu nie widziałeś jak się robi połączenia gwintowane. Panie JK.
Pominę już fakt że oś i uchwyt maja być równoległe współosiowe. Prostopadle to może z pustej głowy wystawać wiertło ( koniecznie AEG)
Bicie główki może powodować nieosiowo nagwintowana oś, albo główka, ale równie dobrze skrzywienie osi, albo kiepskiej jakości łożysko osi.

G
criginold 2012-06-15 21:23

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

czyli oddawać? Jak tak to wiecie może jak do tego w lidlu podchodzą? Od ręki nowa, czy idzie gdzieś tam i czekam na decyzje?
Dodam, że sprzęt nieużywany co po nim widać, paragon i wsio jest.

G
JK. 2012-06-16 00:46

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Tom - nie będe s tobą polemizował, bo każdy kto miał w rękach wkrętarkę czy wiertarkę wie o czym mowa...


..luzy myślowe widać

G
JK. 2012-06-16 00:54

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

nie będę mówił co jest równoległe osiowo do twojej wypowiedzi tom. Dodam tylko że chyba prostopadle - jest to na tyle zrozumiałem słowo że nie trzeba tutaj takich "kfiatków" od diłolta.

G
Tom 2012-06-18 17:46

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Tom - nie będe s tobą polemizował, bo każdy kto miał w rękach wkrętarkę czy wiertarkę wie o czym mowa...


..luzy myślowe widać


A ja się z Toba podrażnie :) Faktycznie masz luzy myślowe skoro każesz sie domyślać o co chodzi. Gdzie Twoja precyzja wypowiedzi?
Jeśli nie odróżniasz prostopadłości od równoległości to z matematyki wagarowałeś. :) Ciekawe czy resztę wydajesz poprawnie, czy kasa za ciebie to wylicza?

G
Tom 2012-06-18 17:50

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

nie będę mówił co jest równoległe osiowo do twojej wypowiedzi tom. Dodam tylko że chyba prostopadle - jest to na tyle zrozumiałem słowo że nie trzeba tutaj takich "kfiatków" od diłolta.


Chyba to sie małpa na drzewie.
Dlaczego nie,? Do tej pory czepiałeś się wszystkich, coś się zmieniło? Prawda w oczy kole ignorancie?? Braki w wykształceniu ? Nie mówili o tym na szkoleniach? diłolta powiadasz, chyba sporo ludzi cie nie lubi:) ciekawe dlaczego?

G
Tom 2012-06-18 17:52

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

czyli oddawać? Jak tak to wiecie może jak do tego w lidlu podchodzą? Od ręki nowa, czy idzie gdzieś tam i czekam na decyzje?
Dodam, że sprzęt nieużywany co po nim widać, paragon i wsio jest.

Temat trochę zboczył:) Jest gdzieś wątek o reklamacjach w lidlu. Maja chyba 14 dni na decyzje, z tego co pamiętam najpierw proponują wymianę potem zwrot kasy

G
JK. 2012-06-19 00:23

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Tom, nie będe wchodził w polemikę z "kfiatomanem" jak ty. Jeśli nie rozumiesz prostej wypowiedzi z założenia musisz mi dosrać, chcąc być bardziej fachowym to ci się nie udało

G
Tom 2012-06-19 16:47

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Tom, nie będe wchodził w polemikę z "kfiatomanem" jak ty. Jeśli nie rozumiesz prostej wypowiedzi z założenia musisz mi dosrać, chcąc być bardziej fachowym to ci się nie udało


Czuje potrzebę żeby Ci dosrać to reakcja na zarozumiałych bufonów:) Co to jest "kfiatoman"? jakaś nowa linia ałege czy "profesjonalna" linia einhela?

G
JK. 2012-06-20 00:02

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Nie;) to po łacinie wszystko "wiedzący Tom"

G
Tom 2012-06-21 17:30

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Nie;) to po łacinie wszystko "wiedzący Tom"


Jakiś dziwny masz ten słownik. Kupić Ci nowy? Może troche kompleksów sobie wyleczysz. Przy okazji zrozumiesz, że jeszcze duuuuużo nauki przed tobą a zarozumialstwem tylko wrogów sobie robisz:)

G
JK. 2012-06-22 00:55

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

Kup;) a sobie kolorowankę;)

G
ddd 2012-06-22 20:55

Re: wkrętarko-wiertarka Parkside krzywo się obraca?

JK ty caly jestes kfiatek... o tyle specyficzny ze smrod za soba nieznosny pozostawiasz.wróć na geometrię miernoto.

1 2