Wkrętarka akumulatorowa z udarem

G
Yosfer 2008-04-20 00:00

Wkrętarka akumulatorowa z udarem

Witam,
Zamierzam zakupić wiertarko-wkrętarkę akumulatorową z udarem i zastanawiam się:
a) co wybrać?
b) czy w ogóle udar w akumulatorówkach przydaje się do czegoś sensownego?
Narzędzie będzie potrzebne do wiercenia otworów fi 8-12 pod kołki, z reguły w cegle. Czasem będzie potrzeba przewiercenia na wylot ściany długim wiertłem fi 8-10. Jeśli będzie to cegła lub pustak - da radę? Cena w zasadzie nie gra roli. Oprócz tego będę miał też młotowiertarkę, bo czasem trzeba będzie przewiercić jakiś strop lub żelbetonową ścianę w bloku, ale wkrętarkę tak czy inaczej też potrzebuję, a skoro kupuję, to chciałbym, żeby była jak najbardziej przydatna.
Co do modeli, to zastanawiam się nad BOSCH GSR 14.4 VE-2 lub MAKITA BHP451RFE.
--
yos

G
Michał 2008-04-20 00:00

Re:Wkrętarka akumulatorowa z udarem

a nie lepiej kupić młotowiertarke akumulatorowa??
pozdro

G
Piotrek 2008-04-21 00:00

Re:Wkrętarka akumulatorowa z udarem

SFH 144A lub SFH 181A HILTI oczywiscie:-)

G
Yosfer 2008-04-21 00:00

Re:Wkrętarka akumulatorowa z udarem

Racja, nie sprawdziłem oferty przed napisaniem mojego posta. Młotowiertarka akumulatorowa byłaby dla mnie chyba najlepsza, choć trochę niepokoi mnie jej waga. Montuję czasem np. uchwyty antenowe wychylając się z okna i te 4 kg mogą mnie pociągnąć w dół, a tak zawsze można użyć kabla jako linki zabezpieczającej. ;-)
Mam wobec tego pytanie - czym różni się:
Wiertarka udarowa bateryjna Hitachi DV24DV (z silnikiem jak rozumiem poziomym)
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/3917_Wiertarka_udarowa_bateryjna_DV24DV.html
od...
Akumulatorowy młot udarowo obrotowy Bosch GBH 24 VF (z silnikiem pionowym?)
http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/2531_Akumulatorowy_m%C5%82ot_udarowo_obrotowy_GBH_24_VF_Professional_2x2_6Ah.html
Różnicę w parametrach widzę, ale na co w praktyce wpływa różnica w konstrukcji, czyli albo silnik poziomy jak w zwykłej wiertarce, albo pionowy jak w młotach udarowych? Jeden i drugi sprzęt ma uchwyt SDS. Czy udar w obu wiertarkomłotkach działa na takiej samej zasadze, czy np. w tej tańszej Makicie jest jakiś system mechaniczny?
--
yos

G
Michał 2008-04-22 00:00

Re:Wkrętarka akumulatorowa z udarem

Witam.
jeżeli chodzi o ustawienie silnika pion czy poziom daje dużo.
pionowe ułożenie silnika daje Ci:
bardziej zbitą budowe całej młotowiertarki,
lepsze wyważenie całego urządzenia,
przeniesienie napedu jest za pomocą przekładni kątowej, czyli bardziej wytrzymalsze:)
poziomy silnik przy pracach na ścianach i na wysokościach jest nie poręczny, tworzy dźwignię i ciężej się pracuje.
co do wypowiedzi Piotra:
nie tylko hilti robi aku
pozdro

1

Producenci :

Kategorie :