wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Do ostatniej strony »
G
forest 2010-11-26 10:33

wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Kupiłem wkrętarkę jak w temacie i niepokoi mnie szybkie samo rozładowanie aku. Po 24h od naładowania nieużywany akumulator jest już wyraźnie rozładowany, a po 48-72h nadaje się w zasadzie tylko do ponownego ładowania przed użyciem. Czy to normalne zjawisko w aku NICD tej firmy ?

Wcześniej miałem jakąś Dedre 18v i tam po 24h leżenia aku nie nadawał się do niczego.
Rozumiem że to nie Li-on ale spodziewałem się czegoś więcej po AEG.... mam myśleć o kupnie dodatkowego aku Li-on czy jednak serwis ?

G
Felek 2010-11-26 15:47

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Jeśli kupiłeś legalnie (=masz dowód zakupu) to serwis. Chyba, że minęło pół roku i gwarancja na akku minęła (gdybyś kupił metabo miałbyś 3 lata gwarancji na baterię). Jak kupiłeś ponad pół roku temu lub bez paragonu, to zbieraj kasę na nowy akku. Taniej wyjdzie chyba jednak kupić nową wkrętarkę.

G
JK. 2010-11-26 17:44

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Felek w metabo gwarancja na akumulatory Ni-Cd jest roczna, taka jak wszędzie, więc bądź łaskaw nie gadać głupot o metabo. Bo nawet Einhell daje rok gwarancji na akumulatory.

A teraz poważne rzeczy, Forest ja sam mam taką samą wkretarke, owszem jeden akumulator po ok. miesiącu po wkreceniu kilku srub szybko pada(drugi jest w pełni sprawny). Ale moja wkrętarka ma juz dwa lata i akumulatory mają prawo być słabsze, w końcu to tylko Ni-Cd.
Co do porady, owszem na akumulator masz 1 rok gwarancji, jeśli wkretarka jest niedawno kupiona(kilka miesięcy ma) to raczej z wymianą akumulatora w serwisie nie powinno być problemu. Gorzej jesli ten akumulator ma blisko rok, wtedy serwis może potraktować to jako naturalne zużycie, ale wysłać do serwisu warto zawsze. Od tego jest wkońcu gwarancja.

Co do pomysłu przejścia na akumulatory Li-ion to dobry pomysł, jesli wkretarka ma więcej niż dwa lata. Z tym że nie dokupisz 12V akumulatorów do BS 12X, po prostu AEG nie robi takich do ych wkretarek. Ale tyczy się to wszystkich wkretarek wszystkich producentów o napięciu 12V. Najczęsciej spotykane li-ion baterie to 10,8V 14,4V i 18V.
Gdybyś jednak chciał się "pobawić" w elektryka jest pewne rozwiązanie, AEG/Milwaukee jako jedyny producent produkuje ogniwa li-ion o innym napięciu niz 3,6V np: 4V co sugeruje, że w tej techologii są bardziej do przodu niż reszta, wkońcu to Milwaukee wprowadziło pierwsze wkretraki z akumulatorami Li-ion.
Ale do rzeczy, otóz w ofercie AEG?milwauke są małe kompaktowe wkrętarki 12V z bateriami Li-ion. Jednak są one mniejsze od akumulatorów do BS12X, ale same ogniwa mozna wykorzystać. Czyli rozkręcić baterię od BS12X wyrzucić stare ogniwa i wlutować te od wkretarek typu BS12C. Jedynie problem jest z ich ułożeniem, bo w baterii Ni-Cd ogniw jest aż 12szt, w baterii od BS12C sa tylko 3 ogniwa.
Sam o takim przełożeniu myślę, ale ewewntualnie kupiłbym akumulator od Milwaukee C12DD o pojemności 3Ah. cena ok 250zł. ewentualnie prościej i taniej wymienic ogniwa na niklowo-wodorkowe bo ich napięcie jest standarowe 1,2V a pojemności większe niż Ni-Cd. A jedno ogniwo NiMH kosztuje od 5-10zł w zależności od pojemności. Ale te akumulatory nie są tak dobre jak litowo jonowe.

Sprawa jest prosta, jesli masz dowód zakupu, nie minął rok, reklamuj. Jesli minał już ponad rok, albo kup nową baterię kwota ok 200-300zł, zregeneruj akumulator nowymi ogniwami NiMH kwota do 150zł ale musisz sam rozebrać baterię i polutować odpowiednio ogniwa. Lub też wykazać się pomysłem i przerobić akumulator od BS12X na ogniwa z baterii od BS12C(lub milwaukee C12DD)
Wybór zalezy od ciebie.

G
Slawek1 2010-11-26 18:06

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

NiCd tak mają ,że się starzeją, jedne szybciej inne wolniej. Wystarczy aby w twojej baterii byla zepsuta jedna i już bedzie Ci robić krecia robotę. Można samemu naprawić, trzeba mieć jednak co włożyć i umieć znaleźć, zabudować uszkodzony element
Czasami te badziewne firmy maja dość dobrze trzymające pojemność aku. Mój zielony topex wytrzymał bardzo długo , póki nie spadł z rusztowania. dedra ma szajs baterie, albo szajs ładowarki.
Skorzystaj z niezgodności towaru z umowa i nie baw się w gwarancje i serwisy. Rzecz masz ze sprzedawcą i u niego żądaj zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy. Nie musisz mówić,ze zepsuta bateria, a zepsuta ładowarka- objawy te same bateria nie naładowana..Elementarz to oczywiście powiadomienie pocztowe i żadnych telefonów, do 2-uch tygodni na pewno nie zdołają załatwić powiadomienia.
Slawek

G
Felek 2010-11-26 18:31

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

JK - tak to jest jak namawia się ludzi na zakup narzędzi, których czasy dawno minęły... (akumulatory NiCd). Wkrętarka AEG kosztuje koło 500 PLN, za stówę więcej masz metalo li-ion, z 3 letnią gwarancją i zero problemów. Takie są fakty.

Nie gadaj głupot, że baterię da się zregenerować samodzielnie. Ogniwa w akumulatorach są łączone za pomocą blaszek - blaszki są zgrzewane z ogniwami. Nie zrobisz tego w warunkach domowych, bo powierzchni ogniw nie da się lutować nawet za pomocą specjalistycznych topników - trzeba specjalnej zgrzewarki - w dużym uproszczeniu takiego mini migomatu. Widać, że nigdy nie przeprowadzałeś takiej operacji, a wiedzę masz jedynie teoretyczną. Czy możesz pokazać w którym miejscu AEG daje gwarancję na aku na 12 miesięcy? Bo z mojej karty gwarancyjnej wynika, że 6 miesięcy...więc z łaski swojej nie wprowadzaj ludzi w błąd, chyba że taki masz styl sprzedaży.

Forest - jak nie chcesz mieć problemów z narzędziami, to nie kupuj szajsu. A na serwis AEG uważaj - ja na wymianę włącznika czekałem prawie 2 tygodnie... Chyba, że lubisz prace reczne, to zrób tak, jak sugeruje Ci sprzedawca narzędzi - kupuj oryginalne akumulatory, rozbebraj je, a jak ci się sknocą, to nie będziesz miał gwarancji, i 300 pln pójdzie się je...ć.

JK - jeszcze jedno: czyżby AEG nie miało w sprzedaży Akumulatorów do wkrętarek, jakie sprzedają?

G
JK. 2010-11-26 19:39

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
JK. 2010-11-26 19:45

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Aha jeszcze jedno;) twój styl sprzedaży Felek jest rewelacyjny, nadaje się do marketu, gdzie sprzedawca próbująć wcisnąć tani szaj mówi klientowi:
" ....panie to bardzo dobre narzędzie, w sam raz na pana potrzeby, a jak się zepsuje to wymienimi na nowy....";)) - w Metabo widać myślą podobnie;) to pewnie dlatego że coraz wiecej "made in china"

G
Felek 2010-11-26 21:07

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
forest 2010-11-26 23:16

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Widze że niezły kociołek chłopaki robicie, a więc uporządkujmy fakty:

Wkrętarka ma 2 tygodnie z legalnego zródła potwierdzonego bezproblemową rejestracją na stronie producenta.W zamian 3 lata gwarancji. Kosztowała 372 zł w LM a więc do 500 trochę brakuje :).
Nie jestem zawodowcem, ot zwykłym amatorek który z racji rozbudowy domu dłubnie tu i tam na metrażu :) Mimo amatorskiego dłubania nauczony doświadczeniem marketowego shitu staram się kupować sprzęt co najmniej przyzwoity (posiadam sprzęt metabo i boscha niebieskiego) .
Pomimo ewidentnych problemów z moim egzemplarzem, sprzęt AEG również uważam za przyzwoity w moich zastosowaniach i nie mam poczucia że kupiłem dziadostwo jak ktoś wyżej zasugerował. Czytałem wcześniej i wiedziałem co kupuje. Myśle że nie drogo. To tylko sprzęt, każdy może się zepsuć , nawet najlepszy. Wkrętara pojedzie do serwisu, wymienią aku/ładowarkę i będzie gitara :)

G
JK. 2010-11-26 23:52

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Felek 2010-11-27 00:54

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Felek 2010-11-27 01:03

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Dla tych, co nadal wierzą w niezawodność AEG, znowu felerny akumulator:
http://www.narzedzia.com.pl/Forum/Wkr%C4%99tarka-AEG-BS-14X-2-14130.html

Pan JK oczywiście właćzyl sie do dyskusji i wszystko ładnie wytłumaczył.
Musi dbać o wizerunek firmy. W końcu 78 pln netto do wypłaty to nie lada gratka...

G
JK. 2010-11-27 01:35

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Fanaberie, urojenia a może głupota? :) nie wiem co toba kieruje ale matołku ale miałem niezły ubaw;)
Tak zadość uczynienia wszystkim, od końca:
1) Nie ma chińskiego kressa, tylko conajwyżej koreański. To raz, a dwa że duzo odewów aluimniowych jest made in china;) w większości narzędzi znajdziesz coś chińskiego. Ale są pewne wyjątki, nie bede ci mówił jakie bo i ak wiesz lepeij prawda?;)
2) Cytuj mnie dalej może wkoncu się nauczysz czegoś.
3) Ty nie masz argumentów;)
4) To że nie znasz prawa handlowego, nie upawnia cię do pisania bzdury o zwrotach! Takie coś nie istnieje, nawet jak wykryją masą wade fabrtyczną, to naprawiaja ja klientom;)
5) Metabo sprzedawałem jeszcze 3 lata temu;] i znam ich jakość, a było z nią róznie. I napisałem o wiertarkach nie o młotkach, nawet to mylisz;).
O wyrzynarkach poczytasz na tym forum;)
6) Ty za to dałeś mózgu;)) - jesli nadal nie pojmujesz co to "domowa" metoda to przykro mi bardzo.
7) Hmmm jakoś nabardziej uznane szlifierki katowe Metabo robi tańsze od AEG średnio o 15%....Droższe rzeczy ma głównie te których samo Metabo nie produkuje: młoty sds max, szlifierki do drewna, piły szablaste...
Jakoś nie widze twoich danych sprzedaży AEG i metabo, więc kończ waść sie ośmieszać tekstem że nikt nie kupuje AEG, tylko wszyscy kupuja metabo....
8) Ciekawe, kolejne brednie wyssane z palca na potrzeby chwili. Tobie się podoba? A może tylko tobie?
9) Apropo "gejowski" jest kolor rózowy, jest zwykłym chamem i szowinistą to już wszyscy wiemy. Poza tym ten kolor uzywa jeszcze wiele marek,: Fein, Worx czy Ridgid ale nie masz zielonego(upss sorry masz zielone metabo;)))... bladego pojęcia o czym mówisz.
10) Gdyby mi sie chciało pokazałbym ci fotke gwarancji, ale dzwoń po kolegach z Metabo może podsuną ci cos głupiego jeszcze?
11) za 650 z szemranego sklepu, z niejasną gwarancją;) - aa tak widziałem kiedś na allegro takie coś, szybko znikło;))

Za dużo używasz słowa "mylisz" - pomyśl, może zniknie ten obiaw?;))

A o kolejne fakty:
narzędzia nie powalają cenami ale wybór mój by jasny. Mam gdzieś twoją niby gwarancję na akumulatory. Bo każdy doświadczony narzedziowiec wie, że jeśli akumulator jest uszkodzony lub źle wykonany to taka awaria nastąpi bardzo szybko. A jak jest Ok to nie potrzeba specjalnych trików marketingowych. By kupić i kozystac z wkretarki prze pare ładnych lat.

G
JK. 2010-11-27 23:42

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Forest, w takiej cenie to musiałeś trafić na wyprzedaż, być może ekspozycja? Jesli naładowano akumulator pokazowo, a potem leżał nieladowany miesiącami to mógł po prostu stracić na pojemności. Gdyby tak było powinieneś mieć pretensje do sklepu LM, więc jakby serwis tego ci nie uznał to walcz z marketem, z tytułu niezgodności towaru z umową, oczywiście tylko wtedy gdy moje przypuszczenie jest słuszne że to ekspozycja, którą kiedys tam naładowali. Chyba że byłeś świadomy że to narzędzie ekspozycyjne, ale wtedy powinieś dostać go w lepszej cenie;) 350zł max.

Jesli to jednak całowicie nowy, nie ekspozycyjny egzemplarz, to raczej na pierwszym miejscu to sprawa serwisu.

G
forest 2010-11-28 16:55

Re: wkrętarka AEG BS 12X(1,5Ah) i efekt samorozładowania akumulatora

Eee tam ekspozycja :P Normalnie leżą w LM w Rzeszowie(Krasne) do wzięcia za te pieniądze. Czy to jakaś specjalna promocja czy nie to nie wiem. Wielkiego napisu w stylu "promocja" nie było, albo nie zauważyłem. Powiem więcej, wersja 14,4 V kosztowała chyba poniżej 500 pln. Mój egzemplarz dostałem z półeczki u góry, w fabrycznie zabezpieczonej walizce. Byłem pierwszy który miał ją w łapach po opuszczeniu fabryki :)

1 2 ... 3