wiertła sarius

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:wiertła sarius

witam ;)
wszyscy poniekąt macie rację. faktem jest że nie ma nic bardziej smiesznego niż "fachowiec" na fusze z tandetą zamiast narzędzi ;) niestety nadal jest to częsty widok, szczególnie wśród firm kogucik.
Ale prawdą jest że dobry osprzęt to ponad połowa sukcesu. najlepszy sprzęt zawiedzie, gdy yużyjemy badziewnego osprzętu. I narzędzie mniej się zmęczy np: przy dobrym wiertle, praca zostanie wykonana szybciej i staranniej.
Ale jak też ktoś tu trafnie wspomniał wszystkim należy pracować z głową. Solidny osprzęt nie zwalnia z myślenia.
Wszak wszyystko można zajechać i nic nie jest wieczne, szczególnie gdy ktoś ma czysto "fizyczne" podejście do pracy lub po prostu nie potrafi się osprzętem poprawnie posługiwać. Obok jakości, poprawne stosowanie osprzętu, to moim zdaniem jedno z podstawowych warunków jego długiej i owocnej eksploatacji. Jeśli coś jest chłodzone, zachowujemy właściwe obroty, nie naciskamy, etc. wcale nie jest powiedziane że narzędzie ze średniej półki nie popracuje długo i bezawaryjnie. Tzreba po pierwsze mierzyć siły na zamiary (właściwy dobór jakości) oraz pracować z głową (by jak najdłużej zachować nominalne parametry pracy, bez przeciążania)
Przykład. frezy do drewna można ostrzyć, a wiadomo że narzędzie ostre pracuje dłużej i wydajniej, a tępiąc się zaczyna palić materiał i spawalnaia robotę. I o ile frezikiem z hssu z powodzeniem frezowac można w drewnie litym, natomiast z mdf, płycie i kompozytach najlepiej spisze się frez z HMu. I w zależności od tego czy to robota jednorazowa, dorywcza, czy przed nami prdukcja mebli na 3 zmiany dobieramy osprzęt jakościowo przygotowany na przewidziany zakres pracy.
Ale tu trzeba myśleć i przewidywać, marka zrzeczywiście ma tu drugorzędne znaczenie ;)
pozdro

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:wiertła sarius

witam ;)
wszyscy poniekąt macie rację. faktem jest że nie ma nic bardziej smiesznego niż "fachowiec" na fusze z tandetą zamiast narzędzi ;) niestety nadal jest to częsty widok, szczególnie wśród firm kogucik.
Ale prawdą jest że dobry osprzęt to ponad połowa sukcesu. najlepszy sprzęt zawiedzie, gdy yużyjemy badziewnego osprzętu. I narzędzie mniej się zmęczy np: przy dobrym wiertle, praca zostanie wykonana szybciej i staranniej.
Ale jak też ktoś tu trafnie wspomniał wszystkim należy pracować z głową. Solidny osprzęt nie zwalnia z myślenia.
Wszak wszyystko można zajechać i nic nie jest wieczne, szczególnie gdy ktoś ma czysto "fizyczne" podejście do pracy lub po prostu nie potrafi się osprzętem poprawnie posługiwać. Obok jakości, poprawne stosowanie osprzętu, to moim zdaniem jedno z podstawowych warunków jego długiej i owocnej eksploatacji. Jeśli coś jest chłodzone, zachowujemy właściwe obroty, nie naciskamy, etc. wcale nie jest powiedziane że narzędzie ze średniej półki nie popracuje długo i bezawaryjnie. Tzreba po pierwsze mierzyć siły na zamiary (właściwy dobór jakości) oraz pracować z głową (by jak najdłużej zachować nominalne parametry pracy, bez przeciążania)
Przykład. frezy do drewna można ostrzyć, a wiadomo że narzędzie ostre pracuje dłużej i wydajniej, a tępiąc się zaczyna palić materiał i spawalnaia robotę. I o ile frezikiem z hssu z powodzeniem frezowac można w drewnie litym, natomiast z mdf, płycie i kompozytach najlepiej spisze się frez z HMu. I w zależności od tego czy to robota jednorazowa, dorywcza, czy przed nami prdukcja mebli na 3 zmiany dobieramy osprzęt jakościowo przygotowany na przewidziany zakres pracy.
Ale tu trzeba myśleć i przewidywać, marka zrzeczywiście ma tu drugorzędne znaczenie ;)
pozdro

G
Terror 2007-10-31 00:00

Re:wiertła sarius

A Ty drogi Jasiu ile postów przeczytałeś? Bo żadnych konkretów nie wniosłeś. Nie masz racji LUX cztero i pięcio gwiazdkowy nie jest produkowany w chinach. Często bywa, że te narzędzia dla firmy LUX produkują inne profi firmy (nie kojarze jakie ... jest mi to nie potrzebne). Jeżeli będzie stać Cię np. na cęgi jakości KNIPEXA albo LUX PROFI PLUS to napisz coś ciekawego ... korzystam z wierteł Black & Decker P., brzeszczotów B&D P., brzeszczotów Bosch i jestem zadowolony, a nie pracuję profesjonalnym elektronarzędziem :) Z Luxa mam bity profi (df ma rację), otwornice np. mam z firmy Wolfcraft... Dobre narzędzia i osprzęt to nie wszystko - pozostaje kwestia umiejętności - bo spierniczyć można wszystko - np. jak to robi chyba 3/4 narodu wierci dużą średnicą wiertła na max obrotach. albo wkręty ph wkręca bitem pz. bo to też jest krzyżyk :(

G
pawel 2007-11-02 00:00

Re:wiertła sarius

dziękuję Panowie za te opinie. Właśnie namawiam do tego aby kupować sprzęt z głową, a nie na wyrost. Dlatego też zaproponowałem ten temat. Zdziwiło mnie niezmiernie (o czym już pisałem) że wiertłem za małe pieniądze można zrobić tak wiele. nigdy bym się tego nie spodziewał.
całkowicie zgadzam się z ,,df" i też o tym pisałem. znana marka nie musi wcale w dzisiejszych czasach gwarantować dobrej jakości. przed laty B&D poleciał wiercić na Księżyc...... na właśnie przed laty. A teraz? została tylko marka, a cała produkcja już od kilku ładnych lat pochodzi z chin. nie dajmy się zwariować. nie ważne czym wiercę, ważne, że robię to skutecznie i bez problemowo. pozdr.

G
Terror 2007-11-02 00:00

Re:wiertła sarius

Witam. Obecnie producenci narzędzi mają bardzo zróżnicowana ofertę - od najtańszego wiertła, kótre można spalić, pokrzywić itd. itp. po wiertła z solidną widią czy też wiertła z różnych stopów. Wybór jest ogromny, tylko trzeba sobie odpowiedzieć na dwa pytania do czego mi to potrzebne oraz ilę chcę na to wydać.
Ja sobie cenię osprzęt oraz elektronarzędzia firmy B&D. Oczywiście wybrane pozycje...
Pozdr.

G
mirek 2007-11-04 00:00

Re:wiertła sarius

Witam.
Koledzy dziś musiałem ( fuszka) przewiercić ścianę pod kabel antenowy. Co się okazało ściana była grubsza niż zwykle i wirtłem 570 mm nie dałbym rady. Pojechałem do najbliższego sklepu ( Makro) i kupiłem ta wiertło topex 10mm 660 mm dł. Oczywiście tyle ile dałem radę wywierciłem boschem. ku mojemu zaskoczeniu wiertłem topex za 12,80 wierciło się nic gorzej. Zobaczymy jak będzie po kilku otworach. Dam znać jak się sprawuje. Ale jeśli chodzi o jednorazowe wiecenie w domu ( np. pod satelitę) to mogę polecić ten osprzęt.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-04 00:00

Re:wiertła sarius

zakładam Mirku, że wierciłeś w murze ceglanym?
diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. spróbuj tym wiertłem za 12 zeta zrobić podobny otwór w żelbecie (omijając oczywiście zbrojenie) i powiedz jak się spisało ;)
jestem naprawdę ciekaw jak to wiertło poradzi sobie z wierceniem w betonie, i na ile dziur wystarczy w murze ceglanym....
pozdro

G
mirek 2007-11-04 00:00

Re:wiertła sarius

Marcinie blok był żelbetonu ( wielka płyta). Ale jak zaznaczyłem to było pierwsze wiercenie. dam znać jak się sprawuje dalej.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-11-04 00:00

Re:wiertła sarius

wow! no to mnie przyjemnie zaskoczyłeś, gdzie są takie ściany z żelbetu? wysoki blok, parter?
czekam zatem na dalsze relacje ;)

G
Terror 2007-11-05 00:00

Re:wiertła sarius

Też mam wiertełko z Topexu (ale tylko jedno - 10mm, potrzebowałem na szybko). Żyje ma się dobrze i wywierci jeszcze nie jeden otwór w cegle oczywiście. A myślałem, że widia wypadnie :D

G
pawel 2007-11-05 00:00

Re:wiertła sarius

no cóż Marcinie. żyjesz ze sprzedaży bosch i nadal nie dopuszczasz myśli że coś co kosztuje 10x mniej może również w określonych warunkach spełnić zadanie. Twoja sprawa.
cieszę się, że pojawiły się kolejne głosy praktyków potwierdzające, że obecnie tani osprzęt sprawdza się i nie zawodzi nabywców, lecz ich zaskakuje.
jak będę musiał wywiercić 1000 otworów to może kupię boscha. na razie zostanę przy tandecie, która jakoś dziwnie mnie nie zawodzi, również przy żelbecie;)
spróbuj kiedyś, a sam zobaczysz. moje opinie wynikają z praktyki, a nie ze szkoleń i katalogów. pozdr.

G
Marcin 2007-11-06 00:00

Re:wiertła sarius

Pawle, nie zwykłem zabierać zdania w zagadnieniach na których się nie znam oraz bawić sie w doradztwo i opiniowanie rzeczy których organoleptyczne nie sprawdziłem w praktyce i nie mam o nich bladego pojęcia....
czy to wystarczy Ci jako deklarację, że nie przepisuję tu katalogów?
jako uzupełnienie mojej skromnej wiedzy i wymiernik skuteczności danego narzędzia biorę opinie moich klientów ( w porównaniu do których ja nie wiercę wcale) którzy już zęby zjedli na wierceniu, wkręcaniu i obróbce wszelkich możliwych materiałów. ich zdanie jest dla mnie bardziej miarodajne niż jakakolwiek ulotka reklamowa czy stronniczy katalog.
A któż lepiej zaopiniuje produkt, niż użytkownik profesjonalny (wyczynowiec) wiercący po kilkaset otworów dziennie, zużywający tysiące kołków miesięcznie? choć może masz rację, na pewno nie zaopiniuje mi wiertełka za kilkanaście złotych bo go po prostu nie używa, ja natomiast takich wiertełek nie sprzedaję, więc koło się zamyka ;)

G
Marcin 2007-11-06 00:00

Re:wiertła sarius

p.s. miało być "wiertełka za kilka złotych", bo za kilkanaście a dokładnie 11,25 nabędziesz wiertło sds+ boscha typu S4 fi 6/100/160 mm ;) nadal drogo?
pozdro

G
Marcin 2007-11-06 00:00

Re:wiertła sarius

p.s. 2 kurcze, szkoda że nie ma edycji postów ;)
jeśli ktoś był mile zaskoczony wydajnością tych "tandetnych wiertełek to ja ;)
i uznam że bredzę i wszystko odszczekam, jeśli zanegujesz i udowodnisz, że opinie kilkudziesięciu osób z powodzeniem stosujących owe drogie wiertła na które ich naciągam kłamią, nie znają się i w ogole nie mają pojęcia o tym co robią.
to jak uznasz że wiercisz więcej i dłużej od nich?
zanegujesz ich wiedzę o tematyce i doświadczenie?
pokusisz się że o tezę, że profesjonalne = jakością amatorskiemu? i ogólnie przepłacają
zastanów się proszę co piszesz ;)

G
mirek 2007-11-06 00:00

Re:wiertła sarius

Witam.
Marcinie poruszyłem temat wiertła Topex które nabyłem i napisałem ze narazie się spisuje nieźle. Zdją sobię sprawę ze to typowo amatorski osprzęt i tylko do takiego użycia możgę je poecić( napisałem o tym wcześniej). Dziś wywierciłem nim jeszcze ok 20 otworów. Ku mojemu zaskoczeniu widia ( podwójna ) jeszcze się trzyma. Jestem na prawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Specjalnie teraz je testuje i czekam kiedy padnie ( dodam że wiercę otwory ok 7cm gł. a wiertło ma 66 cm:).
Pozdrawiam

1 ... 2 3 4 ... 5

Kategorie :