wiertła sarius

G
Terror 2007-11-19 00:00

Re:wiertła sarius

Wielki ukłon w stronę narzędzi krajowych. Solidne i trwałe. W markecie gdzie pracuję Celmy nie sprzedajemy ale na jednym z działów z Celmy korzystają!
Kiedyś narzędzia były robione solidnie aby dobrze funkcjonowały przez wiele lat. Na praktykach w zajezdni tramwajowej miałem okazję korzystać z "wiekowych" narzęzdi.
Szlifierki, wiertarki (stołowe), tokarki. Tam pracownicy byli z tego zadowoleni. Nikt nie chodził i nie marudził, że jakieś Hilti, Makita czy coś innego by się przydało.

G
Marcin 2007-11-19 00:00

Re:wiertła sarius

zgadzam się, stara dobra Celma z przed lat rzeczywiście jest nie do zajechania. Niestety o obecnej celmie nie można już tego powiedzieć. Producent poszedł za ciosem konkurencji i postawił na zwiększenie sprzedaży. Dołączając tym samym do smutnego rankingu innych wytwórców którzy idą tą drogą....
pozdro

G
mirek 2007-11-19 00:00

Re:wiertła sarius

Owszem nowa Celma poszła w stronę ilości. Niestety nie było widać miejsca na kolejną firmę z narzędziami profi. Ale nadal jestem zdania , że mimo obniżenia jakości to i tak celmie jest bliżej do green bosch , skila , b&d niż topexa , einhella itp.
Pozdrawiam

G
Terror 2007-11-20 00:00

Re:wiertła sarius

A mnie to bawi. Zastanawiacie się dlaczego tak piszę?! Już tłumaczę. Od czasu do czasu trafia się klient, który wybrzydzając między jednym a drugim nonamem wtraca zdanie. A CELMY NIE MACIE?!?!?! Porażka - wiertarka wydatek 30-60zł to za dużo a jeden z drugim Celme chcą za te pieniądze! Tak czy inaczej Celma łatwej konkurencji nie ma. Wiele osób np. w moim wieku nie ma pojęcia co to Celma. Jak już wiedzą jaka wiertarka jest dobra to oczywiście Hilti. Dlaczego? Bo to Hilti. Cały ten bajzel robi się przez narzędzia produkowane w Chinach a szczególnie te na potrzeby marketów. Tysiące badziewi jednorazowych: Maxwerx, Budget, CMI, Toya, Power Up, Dorn itp itd.
Ludzie nie chcą kupować wiertarki np. Bosch 500 RE czy B&D KR 500. Wychodzą z założenia, że tanim też się zrobi to samo. A kiedy człowiek tylko napomni o tym, że to szajs od razu słyszy się, że jak to?! Za 60zł!!! No przecież dla połowy ludzi, których obsługuję zielony Bosch & Pomarańczowy B&D to są narzędzia profi. A jak już wiedzą, że coś takiego jak Celma istniało kiedyś i produkowało wysokiej klasy narzedzia to słychać głosy - a to jeszcze istnieje?!
Zupki z Chin! Ciuchy z Chin! Narzedzia z Chin! Deski klozetowe z Chin! Wanny z Chin! Lampy z Chin! Już mi się tym S*** chce!!! Wszystko z Chin. Bawi mnie jak widzę Chińczyka w naszym markecie, który spokojnie czyta sobie instrukcję obsługi ...

G
mirek 2007-11-21 00:00

Re:wiertła sarius

Panowie to że większość towarów dostępnych na rynku pochodzi z chin to żadna nowość. Jaka jest i chakość? No cóż bywa różnie ;). Jak się rozsupie wiertarka , czy zabawka dla dziecka to trudno. Oby tylko utrzymali dobrą jakość ( a patrząc na ten naród mają z tym problemy :) w prezerwatywach. Bo drugiego tak licznego narodu to matka ziemia chyba nie uniesie :)
Pzdrawiam

G
Marcin 2007-11-21 00:00

Re:wiertła sarius

he he a wyobraź sobie co y było gdyby te 1,7 miliarda chińczyków jednocześnie podskoczyło, lub co gorsza wydaliło gazy ;)

G
Marcin 2007-11-21 00:00

Re:wiertła sarius

p.s. a co do tego przeludnienia w chinach , problem tkwi w tradycji narodowej i relacjach społecznych. im masz więcej dzieci ( tam nie ma emerytur) tym masz lepszą starość.
Im więcej dzieci, szczególnie tych wykształconych tym lepszy social na jesień życia. I tak w kółko dzieci mają dużo dzieci, tamte też i spirala przeludnienia zacieśnia się....

G
Terror 2007-11-24 00:00

Re:wiertła sarius

Ale w Polsce kiedyś było podobnie. Mam na myśli PGR-y.

G
Marcin 2007-11-24 00:00

Re:wiertła sarius

Łukaszu mylisz pojęcia.
PGR to sztuczny wytwór socjalizmu, nie mający nic wspólnego ani z zagadnieniami kulturowo socjologicznymi, ani tym bardziej polską tradycją narodową ;)
pozdro

G
Terror 2007-11-26 00:00

Re:wiertła sarius

Miałem na myśli fakt, że w PGRach też było sporo rodzin wielodzietnych. Każdy chcial sobie zapewnić spokojną "jesień". Po PGRach zostało jednak widmo, które straszy a nikt nie potrafi temu zaradzić - może jeden z cudotwórców zaradzi temu i ludziom sie tam poprawi...

G
dio 2007-11-29 00:00

Re:wiertła sarius

czesc.Uwazam,ze wszyscy macie troche racji.Prowadze mala firemke rem-bud,wiec mam duzo do czynienia z narzedziami.Kiedys wiertlem za 5zl.(SDSfi8)zrobilem ponad 300 otworow w betonie.Staram sie kupowac profesjonalne wiertla,ale nawet wsrod taniego badziewia moze sie trafic dobry produkt.A wiertla Sarius-srednia cena,srednia jakosc.Czasem 2 tanie wiertla popracuja dluzej niz jedno drogie.

G
Daro 2009-01-09 00:00

Re:wiertła sarius

koledzy najlepsze wiertla sa litewskie ,kupujcie je

1 ... 4 5

Kategorie :