Wiertarka sds plus zasilana akumulatorem

G
Piotrek 2007-11-16 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

kol.PODOLANY juz wcześniej sobie wydedukowałem, że potrzebuję przynajmniej dwóch aku w zestawie ale jeśli jeden aku starczał by tylko na jedna robotę to ładowarka samochodowa by się przydała :) W razie czego można by podłączyć ładowarkę przez przetwornicę... ehh kombinowanie, a przecież to narzędzie ma mi ułatwiać pracę.
Dla zainteresowanych tematem. Z instrukcji wyczytałem następujące informacje:
dopuszczalny zakres temperatur ładowania oraz przechowywania 0 do 45 stopni Celcjusza
dopuszczalny zakres temperatury roboczej -10 do 60 stopni Celcjusza

G
Marcin 2007-11-17 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Michale, proszę bardzo:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_niklowo-metalowo-wodorkowy
oraz
http://www.oeiizk.edu.pl/chemia/ogniwa/ogniwa3.html#nimh
co prawda na tej drugiej stronie piszą ze ni-mh nie mają efektu pamięci czemu wikipedia zaprzecza podając, że jednak ma ale w mniejszym stopniu, życie zweryfikowało to zagadnienie. Aku ni-mh sypią się tak samo pod względem efektu pamięci jak ni-cd ;)
pozdro

G
PODOLANY 2007-11-19 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

witam
oto dane z dzisiejszego dnia:
akumulator nadal ten sam
wiertło fi 25 mm ściana na półtorej cegły czyli ok 38 cm.
Bez żadnych problemów.
Następnie na 12 cm w cegle też tym wiertłem a potem ale tego to tak za bardzo nie liczę 12 cm w fudze tym samym wiertłem i w fudze ok 40 cm wiertłem fi 12mm.
Fuga była takiej sobie twardości.
Ale cegła na 1 1/2 i na 1/2 normalna twardość.
Urządzenie dawało rade. Jak narzędzie sieciowe.
Żadnych strat mocy i obrotów.
Jeszcze zostało trochę energii w akumulatorze. Pali sie jedna dioda.

G
ARTURO 2008-01-26 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Podobne usługi wykonuje i sprzęt sie sprawdza.Tylko trzeba mieć dwa aku ,jeden używasz a drugi sie ładuje choćby u klienta .Na jednym ładowaniu wywiercam do 30 otworów 10/600 + dokręcanie wkrętów do kołków na klucz 10 ,+ przykręcanie elementów blachowkrętami z wiertełkiem do blachy 2.Jedyna wada to waga -4 kg, tak po za tym to zarabia na siebie w formie oszczędności w czasie , nie trzeba sie bujać za prądem .

G
Robal 2009-02-20 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Hej odswieze temat.. troche czasu minelo jest pare nowosci na rynku. Czy moze ktos np opisac mi doswiadczenia z Boschem lub z Hilti

G
PODOLANY 2009-02-21 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

witam
Boscha kupiłem w listopadzie 2007 roku.
działa bezawaryjnie. Zakup sie sprawdził. Udana inwestycja.
Oby tak dalej

G
Michał 2009-02-22 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

cześć Marcin.
co do wikipedii to mam mieszane uczucia, bo brakujące kategorie, pojecia uzupełniaja ludzie sprzed monitora tacy jak my. czyli możesz wpisać tylko co Ci sie podoba.
pozdro
Ps. wiem co piszę :)

G
Michal Rodak 2009-02-23 00:00

Re:Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Powiedz mi na ile mniej wiecej pracy starcza jeden aku? Masz moze jakiegos maila? mam do Ciebie pare pytan po za forum;)
pozdrawiam

G
Mariuszek 2011-03-08 11:54

Re: Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Odświeżam temat:
Otóż mam młotowiertarke Dewalt DC 234 KL jest to 36 V Li-ON
Jeden aku. w pełni naładowany starcza mi na wywiercenie 73 otwurów wiertłem do drzewa (krętym-świder) fi 10 głębokosć otworu 10 cm kantówka sosnowa ale smolniata żywiczna dlatego też miejscami wiercenie było cięższe jak w twardym drzewie . Testowłem akurat na drzewie bo betonu niemiałem pod ręką na tyle dziur a chodników wokół domu niebęde nawiercał heh:) aha aku mają około 3 lat ale dobże trzymają więc troche poprawki na ilość otworów trzeba wziąść ale myśle że nie wiele

G
JK. 2011-03-08 14:44

Re: Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Hmm ciekawa tutaj dyskusja była na temat typów akumulatora..;)
Panowie Marcin i Michał prawie wzajemnie się uzupełnili;)
Ja tylko potwierdzę:
Akumulatory niklowo-wodorkowe - tańsze od Li-ion, ogniwa o największej pojemnosci. Ale zdecydowanie nie do uzytku na mrozie. Efekt pamieci wystepuje ale w małym stopniu. Można od czasu do czasu doładować, ilość cykli do nawet do 800

Akumulatory niklowo-kadmowe - stare, cięzkie, tanie o niedużej pojemności, ale wytzrymuja ekstremalne temperatury. Gdy tego wymaga praca moża je mocno obciążać, ale ich zywotność jest krótka, duzy efekt pamięci. Nieekologiczne;P ilość cykli od kilkudziesięciu do kilkuset w najlepszych. Nie mozna doładowywać.

Akumulatory Litowo-jonowe - najlżejsze, drogie o pojemności do 3Ah, posiadają zabezbieczenia przeciązeniowe, można doładowywać ale do pełna, czyli nie przerywać doładowań! Są równiez wrażliwe na temperatury, ale w mniejszym stopniu niz niklowo-wodorkowe. Ale unikać niskich temperatur. Ilość cykli w najgorszych przypadkach kilkaset , w najlepszych grubo powyżej 1000. Efekt pamięci znikomy, efekt samorozładowania znikomy. Ale uważać na wilgoć.

Akumulatory Litowo-polimerowe - przyszłość;)) ich juz znana cecha można doładować w dowolny sposób, ma być też znacznie wieksza liczba cykli ładowań i tyle wiem;)

G
Mariuszek 2011-03-08 17:20

Re: Młoto-wiertarka na sds plus zasilana akumulatorem

Ja na dzień dzisiejszy jade tylko na li-on i prawda jest że na mrozie jest masakra robiłem nie raz na wysokości ukumulator działa ale jest dużo słabszy i czuć że to nie to samo co w temp. powyżej zera jeśli chodzi o długosć cykli sam nie wiem jak to jest bo jeszcze żadna bateria mi nie padła a też nie licze ile razy ją ładowałem - najstarsze baterie li-on mają w elektronrzędziach po pare lat 4-5max. jeszcze chodzą fakt akurat w tych nażędziach średnio używane ale wracając do bateri wiem jedno że zależy też w jakich warunkach się ją użytkuje , podobno ale podbno! sam neiwem bo nie prubowałem wystarczy że bateria przeleży całą zime na mrozie i szlak ją trafia na amen takie są li-on Dlatego niej est wyznacznikiem bateri rok produkcji bateri li-on -często na allegro piszą mam na sprzedaż super baterie li-on jakaś tam X z 2010 roku super stan i co z tego! nie wieadomo jak była eksploatowana ile leżała na mrozie itd. można mieć taką samą baterie z 2007 i może być w lepszym stanie niż ta z 2010 roku .....

1 ... 2 3

Producenci :

Kategorie :