Uczhwyt wiertrarski.

G
thomas 2008-05-17 00:00

Uczhwyt wiertrarski.

Mam pytanie zamierzam kupić wiertarkę Makita w sklepie są dwa rodzaje uchwytów wiertła dla tego sprzętu,jeden to zwykłe futerko na kluczyk a drugie to samozaciskowy uczwyt wiertarski .Napiszcie które jest lepsze i trwalsze? I czy samozaciskowy nie będzie puszczał wiertła?

G
szymon 2008-05-18 00:00

Re:Uczhwyt wiertrarski.

Posiadam hitachi i z samozaciskiem i nie puszcza dobrze się trzyma, ale bosch kolegi już niestety puszcza. Ja jednak wybrał bym tą z samozaciskowym.

G
marcin 2008-05-20 00:00

Re:Uczhwyt wiertrarski.

samozaciskowe napewno są mniej problematyczne w obsłudze niz uchwyt na kluczyk.Ja osobiście uzywam uchwytu samozaciskowego od zawsze tylko takich uzywałem i nie narzekam. Polecam więc samozaciskowy

G
Defender 2008-05-27 00:00

Re:Uczhwyt wiertrarski.

Ja wolę samozaciskowe ale długo korzystałem z zwykłych na kluczyk. Samozaciskowe dłużej żyją bo nie są tak katowane silnym dokręceniem klucza, które często nie jest potrzebne a które niszczy mechanizm wrzeciona i później trzeba już przykręcać uchwyt mocno kluczykiem bo słabo trzyma mając wysokie opory o zniszczenia wewnętrznych gwintów.

G
Marcin 2008-05-29 00:00

Re:Uczhwyt wiertrarski.

Ja także jak mój przedmówca wolę uchwyty samozaciskowe gdyż są przede wszystkim przyjemniejsze w obsłudze a co do wady to chyba tylko to że trzeba skontrolować czy dobrze dokręciliśmy wiertło gdyż inaczej bardzo szybko wiertło które jest luźno zamocowane zniszczy szczęki zaciskowe. Ale do wszystkiego trzeba podchodzić z głową :-)

1

Producenci :