Szlifierki Bosch a Makita

G
bpawel 2005-10-11 00:00

Szlifierki Bosch a Makita

Jaką szlifierkę wybrać:
Bosch Szlifierka kątowa jednoręczna GWS 14-125 CE z VC
czy może
Makita Szlifierka kątowa 9565CV
Obie o takich samych parametrach i o bardzo zbliżonej cenie.
Jak wygląda trwałość szlifierek z regulascją obrotów i czy sama regulacja się nie psuję?

G
chris70 2005-10-12 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

Witam.
Zarówno zwolenników jak i przeciwników obu firm jest ogromna ilość. Dlatego wydaje mi się że powinieneś wybrać tę szlifierkę która według Ciebie jest poręczniejsza,lżejsza czy też posiada serwis o w miare przystępnych cenach. Trwałość szlifierek kątowych z regulacją obrotów jest dość wysoka, ale głównie zależy od nas - użytkowników.Regulatory obrotów psują się tak jak każde inne części w maszynach( w ciągu 1 roku, na 10 szlifierek BOSCH, regulator obrotów wymieniałem tylko w jednej). W razie jakiś pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.

G
aa 2005-10-13 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

A może jeszcze byś zastanowił sie nad metabo WE 14-125 ... jest to prawie to samo co bosch :)

G
misiollo 2005-10-30 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

Witaj
Uściślij jaki zakres prac przewidujesz dla sprzętu.
Przewaga szlifowania czy cięcia, jakie materiały, czy duże zapylenie.. itd ?

G
Conrado 2005-10-31 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

Jesli chodzi o szlifierki to zarowno Bosch jak i Makita maja lepsze i gorsze modele. Co do Metabo to obecnie maja jedne z najlepszych szlifierek na rynku, jednakze w szlifierce WE 14-125 Plus nie ma pelnej regulacji obrotow (7 000 - 10 500).
Co do Boscha to polecam nowy model GWS 14-125 CIE
Hamulec KickBack Stop: rozpoznaje moment zablokowania tarczy w materiale i natychmiast wyłącza urządzenie
Wydajny silnik Champion o mocy 1400 W
Zabezpieczenie przed ponownym rozruchem w przypadku awarii prądu
System Constant Electronic zapewniający stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia
Wyłącznik przeciążeniowy, system łagodnego rozruchu i ogranicznik prądu rozruchowego

G
Wojtek 2006-11-21 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

Witaj, a co według ciebie znaczy pełna regulacja? Przecież to silnik maszyny jest zoptymalizowany do konkretnych zadań. Jeśli interesuje cię niższy zakres obrotów to nie potrzebujesz mocy 1400 wat. Dlatego Metabo ma model WE 9-125 o regulacji w dużo niższych zakresach. Jeśli i to jest zbyt szybkie potrzba nam polerki a nie szlifierki. Dobór maszyny do potrzbe jest kjluczowy
Pozdrawiam
Wojtek

G
Wojtek 2006-11-21 00:00

Re:Szlifierki Bosch a Makita

Witaj Conrado, a co według ciebie znaczy pełna regulacja? Przecież to silnik maszyny jest zoptymalizowany do konkretnych zadań. Jeśli interesuje cię niższy zakres obrotów to nie potrzebujesz mocy 1400 wat. Dlatego Metabo ma model WE 9-125 o regulacji w dużo niższych zakresach. Jeśli i to jest zbyt szybkie potrzeba nam polerki a nie szlifierki. Dobór maszyny do potrzeb jest kluczowy przy zakupie
Pozdrawiam
Wojtek

G
Piotr 2017-11-17 21:47

Re: Szlifierki Bosch a Makita

Jaka cena jest tego obrotu bo mi się zepsuła

1

Producenci :

Kategorie :