Reklamacja MAKITA

G
Paweł 2019-12-17 10:40

Reklamacja MAKITA

Witam, oddałem na reklamację wkrętarka makita praktycznie nowa jutro mija termin 14 dni zgodnie z tym co napisali w warunkach gwarancji że strony sklpeku w którym została kupiona wkrętarka i że strony serwisu nie ma odzewu. Czy mogę żądać zwrotu pieniedzy od sprzedawcy?

G
domorosły prawnik 2020-01-02 09:11

Re: Reklamacja MAKITA

tak, jeśli mają taki zapis w regulaminie, to możesz się powołać na przekroczenie czasu i odstąpić od umowy kupna-sprzedaży i prosić o zwrot pieniędzy. Natomiast nie wiem, jak dokładnie wygląda ten zapis, co to za sklep i co jeszcze jest w regulaminie, więc mogę się mylić.

G
Pawelek 2020-04-07 23:24

Re: Reklamacja MAKITA

Reklamujesz na gwarancję czy na rękojmię. Jeśli na gwarancję to u producenta,sklep jest tylko pośrednikiem. Zastosowanie mają warunki gwarancji, czyli musisz sobie popatrzeć w warunkach co się stanie jeśli nie dochowają terminu. Z doświadczenia mogę Ci jednak powiedzieć ze większośc firm ma zapis ze po tym terminie uznaje reklamację za zasadną i...doprowadza narzędzie do zgodnego z wymogami,czyli naprawia. Doczytaj też dokłądnie bo z tego co pamiętam makita ma zapis ze w szczególnych warunkach czas reklamacji moze się wydłużyć(pytanie tylko czy informują o tym czy nie,bo tego nie pamiętam)

1