Pompa Omnigena chińskie moce ?

G
babcia 2016-05-17 11:38

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

500ZŁ to skromny budżet na dobrą pompę. Na owym filmiku źródłem wody nie jest studnia, a to czyni dużą różnicę. Strumień wody jest dość cienki, pewnie są założone dysze 2mm. P 4000 jest małą, jednowirnikową pompą, więc nie spodziewałbym się dużych wydajności. W tym budżecie w Juli można rozważyć węgierski chińczyk Elpumps 1500V ze zwężką Venturiego i mosiężnym wirnikiem

G
babcia 2016-05-18 16:38

Re: Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

A ta Metabo to myślicie, że niby gdzie jest robiona? :P

Ale to chyba nie to samo co Bass i wszelkiej maści Krafty ?... Nie ważne gdzie robi, a ważne kto robi lub ile płaci ten co zamawia.

G
maniek 2016-05-22 21:45

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
maniek 2016-05-22 21:49

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

Posiadam trzy pompy WQ jedna ma chyba ponad 9 lat jeżeli dobrze pamięta WQ 220 pół roku w studni nadziałce była zasypana kurzawką pod napięciem ( myślałem że się spaliła),po wyjęciu i wypłukaniu chodzi już 6 lat.WQ 180F nonstop w wodzie,3 lata.Trzecia jeszcze starsza od QW 220 wydajność około 16-18l/ godz.korpus żeliwny,
nie pamiętam o ile,brak tabliczki znamionowej.W niej rozleciał się wirnik żeby wydostać WQ 220 pompowałem kurzawkę ze studni ,odrobiny piachu zdarły całkowicie łopatki.Moja wina pompa jest do szamba nie do piachu.Omnigena bez problemu przysłała mi części zamienne.Naprawiałem ją na działce na stole przeznaczonym do picia gorzały,warunki wybitnie polowe.Klucze dwie dziesiątki,siedemnastka czy dziewiętnastka do wirnika młotek i śrubokręt.Do dzisiaj chodzi bez zarzutu.Pompa ma zabezpieczenie termiczne,oraz uszczelnienie ceramiczne a nie oryngi.Uważam że zatapialnych pomp nie ma lepszych na rynku.Płacę nie wygórowaną cenę za towar nie za markę. Polecam

G
jaaa 2016-05-26 20:50

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

A co sądzicie o Ibo mhi 1300 lub 4sd 6-10? Mają potencjał te pompy?

G
Gość 2017-01-13 21:51

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

Omnigena to porażka. a serwis to dopiero odjazd. Wysiadła na gwarancji której nie uznano opinia serwisu to uległa
uszkodzeniu bo w wodzie były składniki mineralne. Nie widziałem studni z wodą destylowaną pytałem w serwisie jakie filtry mam założyć, powiedzieli że niema takich filtrów. A w warunkach gwarancji jest punkt że woda musi być bez
składników mineralnych czyli sprzedają pompę z fikcyjną gwarancją skoro nie ma takich studni. Odradzam omijajcie
tą markę.

G
jan 2018-12-28 15:40

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

Dziwna ta dyskusja. Jak można oceniać pompę jezeli się nie wie jak pracuje. Autor zapominał dodać czy pompa pracuje w układzie ze zbiornikiem i regulatorem ciśnienia. Nie podał też średnicy węży zasysających i ich długości czy są filtry itd.. O jego pojęciu w temacie świadczy brak określenia długości przewodu do odbioru i ewentualnych dławic na jego trasie. By realnie podejść do tematu trzeba wiedzieć co sie krytykuje i dlaczego. Mnie gdy kupowałem ich pompę zapytano wpierw jaki rodzaj pompy wolę. Bardzo im za to dziękuję. Bo to świadczy o jakości pracy dostawcy! Do pompy też nie ma zastrzeżenia. A chińszczyznę sprzedaje każdy tak samo jak 30 lat temu japońszczyznę. I kto dziś powie o Japońskich wyrobach ze są złe?

G
Kamil 2019-11-07 15:37

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

Do 5 stów nie da się kupić dobrej pompy ssącej? Śmiechu warte pompa HPI 1300 inox działa u mnie 3 rok bez problemu i do domu i na nawodnienie.
Teraz kupiłem taką drugą tym razem dla teściowej ciekawy czy u niej też tyle podziała :D

Jeżeli ktoś piszę, że pompa słaba bo cieknie z niej woda po 2 miesiącach polecam montaż filtra na piach, bo to piach wyciera uszczelnienie i powoduje awarie. Przerabiałem to u sąsiada.

G
instalator 2021-01-11 14:21

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

Omnigena coraz gorzej wygląda w okresie dłuższego użytkowania. Dostaje komunikaty od klientów już po pół roku, że coś się niedobrego dzieje. nieszczelności, albo zapychanie pomp. W jednej nawet się silnik spalił.
Za to zwiększa się zainteresowanie znów dambatem. Te pompy https://www.dambat.pl/pobierz.html poprawiły swoją jakość. Chyba producent wziął sobie wcześniejszą ocenę ludzi.

G
Gość 2021-02-06 17:59

Re: Pompa Omnigena chińskie moce ?

U mnie omnigena INOX 1300 popracowała 2 tygodnie. Po tym czasie uszkodził się kondensator. Odesłałęm na gwarancji do serwisu a oni nawet tego nie umieli zdiagnozować i odesłali jako w pełni sprawną. Pompa popracowała jakieś kolejne 2 miesiące i znowu zdecydowałem się odesłać na gwarancji bo nie mała mocy pompowac wody (ludtro na 2m). Za drugim razem wymyslili że część hydrauliczna uszkodzona - znowu nie uznali gwarancji, Omigenat to totalna porażka. Naweet poziomu chinczykom nie dorównuje. A w serwisie to pracują ludzie z łapanki. NIgdy więcej tego szmelcu nie kupie.

1 2