Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Do ostatniej strony »
G
Krabator 2011-05-14 12:10

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam! właśnie kupiłem w Makro SPS 01- 45 wszystko cyka tylko nie ma smarowania na łańcuch. co to może być?

G
smaile27 2011-05-16 16:53

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam!
Może być niewyregulowany podajnik( podkręć na maxa) , albo jest coś nie tak ze ślimakiem podajnika oleju .

G
spiryt55 2011-05-17 23:20

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

piła ma moc rzeczywistą 2,45 ale towar jest dobry pracuje już na nim 3 lata tylko proponuję zakup prowadnicy max 32

G
smaile27 2011-05-19 09:41

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Spiryt55... a o jakim modelu NAC-a piszesz ?

G
troku 2011-05-19 17:53

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Masz uszkodzony napęd pompki oleju, pompke lub oba elementy

G
senns 2011-05-25 22:27

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

w twojej pompka nie działa,a w moja zakupiona wczoraj już dzisiaj została w serwisie.mnie nie udało się jej odpalić,w serwisie po wielu trudach im się udało.ostygła i to samo.wydaje mi się że firma wypycha towar,który jest nie sprawdzony,bez regulacji.chodzi o sps 01-45

G
pezet 2011-05-30 20:48

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam, końcem zeszłego roku kupiłem pilarkę NAC SPS 02-45 ale jakoś nie było potrzeby jej używać, więc nawet nie próbowałem odpalać. Ostatnio chciałem pociąć trochę drzewa, więc wyciągam piłę, zalałem paliwo, olej, próbuję odpalić i nic - nie startuje. Sprawdzałem iskrę, jest, ssanie jest - teraz pytanie czy trzeba jeszcze trzymać otwartą dźwignię przepustnicy przy uruchamianiu? W sumie próbowałem na różne sposoby, ale nie udało się odpalić - macie jakieś sugestie czy pozostaje tylko serwis?? Z góry dzięki za odpowiedź.

G
Jack 2011-06-01 19:54

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Jeżeli masz prawidłowe paliwo a w pilarce nie było zostawione na zimę to pilarka odpala tak:Wyciagamy ssanie ciągniemy zazwyczaj 6-7 razy jak tylko pilarka się odezwie zamykamy ssanie i ciągniemy 1-2 razy i musi zapalić już bez ssania.Trochę pochodzi i można pracować jak tylko będzie płynnie przechodzić na wysokie obroty.
Jeżeli było paliwo w pilarce to mogło doprowadzić do przytkania gaźnika ,gdyż mieszanka potrafi sie rozwarstwić i strącić taki wosk ,który może zatkać zaworki w gaźniku i będzie problem z odpaleniem to dotyczy wszystkich pilarek nie tylko NACa.Jeżeli nie przymknąłes ssania jak pilarka isę odezwała to na pewno ją zalałęś.Akurat NAC jest na to wrażliwy.Przedmuchaj świecę i spóbuj jeszcze raz.Jeżeli sobie nie poradzisz niestety albo serwis albo ktoś bardziej doświadczony musi Ci pomóc.

G
pezet 2011-06-07 10:51

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Witam, dzięki za odpowiedź. Problem rozwiązany - po 1 pilarka była zalana, po drugie źle ją uruchamiałem - próbowałem cały czas na ssaniu, a jak ssanie zamykałem i próbowałem to było już za późno bo ją zalewałem (zbyt dużo razy ciągnąłem linkę rozrusznika). Wystarczyło przeczyścić świecę, przedmuchać dobrze i potem na wyciągniętym ssaniu pociągnąć dwa razy, zamknąć ssanie pociągnąć raz i chodzi jak burza. Pozdrawiam.

G
smaile27 2011-06-07 19:20

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

normalnie chłopaki dawajcie instrukcje napiszemy, co do słowa się zgadza :p :)

G
serwisant 2011-06-24 16:21

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

w kazdym szanujacym sie serwisie dostaniesz łancuchy o kazdym rozmiarze

G
serwisant 2011-06-24 16:24

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

to zalezy na jaki egzeplaz trafisz , mam sporo do czynienia z tym sprzetem i powiem tak , skoro nowa nieodpali to masz wydatek od 50-80 zeta za czyszczenie w ulra myjce gaznika . powody sa jedne koncentrat konserwujacy gaznik . a gwarancja tego nie obejmuje .

G
serwisant 2011-06-24 16:39

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

najczestrze usterki pily spalinowej NAC .
pompka oleju: czeste zacieranie slimaka i obudowy pompki z braku nalezytego poziomu oleju .
naped pompki ,,plastik ,, wycieranie sie zebów
hamulec sprzegla łancucha : pekajaca zapadka
przewody paliwa ,, gumowe,, czesto pekajace na wskutek dodatkow w paliwie
tlumik : pekajace przegrody
rozrusznik reczny : peka obudowa plastikowa.
amortyzatory gumowe
pozatym jak juz wczesniej napisalem zakonserwowane gazniki walbro sa niekiedy nie do ruszenia bez mycia w ultra dzwiekowej wannie.

pily NAC to dobry sprzet oparty na modelach shtil , dobre do napraw i remontow ,a ich okres pracy mozna poruwnac z renomowanymi firmami .
dostepnosc czesci jak i siec serwisow w kraju sa atrybutem tej firmy

G
serwisant 2011-06-24 16:44

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

Nie polecam produktów tej marki choć cena atrakcyjna. Problemy z gaźnikiem i co gorsza nie chcą tego uznawać na gwarancji.
poniewaz mat eksploatacyjne takie jak membramy przewody paliwowe niesa objete gwarancja poczytaj w warunkach gwaranta

G
serwisant 2011-06-24 16:46

Re: Piła spalinowa łańcuchowa NAC

kupiłem naca sps02-45 i wogole nie chce sie odpalic . iskra jest paliwo jest olej jest a tu lipa mozna ciągnąc i ciągnąc i tak nie zapala ... taka plama nawet jej 1 raz nie zdązyłem uruchomic i juz cos nie tak
kolego masz gaznik do czyszczenia i ponownej regulacji , koszta to 50 -80 zeta

1 ... 9 10 11 ... 18

Kategorie :