Darmowa dostawa bez minimalnej kwoty zamówienia
Sprawdź
Gość: karbex
2007-11-19 00:00

Młot udarowy Ferm

Witam, mam problem z którym się borykam już 2 tydzień. Mam zamiar kupić jakiś młot udarowy do remontu domu. zakres robót to wykucie otworu drzwiowego w ścianie, i poprowadzenie instalacji (rowki na kable, rury itp). Dom jest zbudowany z pustaków betonowych. Rozważam dwie opcje
1. Black&Decker KD1001K (uderzenie 3,5 J)
http://www.e-majster.pl/?d=produkt&id=571
lub
2. Ferm
http://www.allegro.pl/item267290680_nowosc_ferm_mlot_udarowy_1100w_f_v_gw_1100k.html
Uderzenie 6,5 J
Nie wiem która opcja lepsza, myśle że B&D jest trwalszy, jednak tym młotem Ferm zrobię prace szybciej.
Ferm daje jescze 3 lata gwarancji. Proszę o radę lub inna propozycje. Moge wydać do 500 zł.
Gość: Terror
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Witam. Korzystam z kilku narzedzi Ferma i jestem zadowolony. B&D ma troszkę słabą siłę udaru 3,5j na wywalenie otworu w ścianie (wściekł byś się). Ferm w tym wypadku Power Line podobno jest przeznaczony dla profesjonalistów (z serii Power Line mam tylko szlifierkę, która aż chce się pracować). Ja osobiście wybrał bym Ferma...główny powód duża różnica w sile poj. udaru. A 3 letnia gwarancja też po ulicy nie chodzi.
Pozdr.
Gość: Piotr Karbownik
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Chm, a jak z trwałością tych urządzeń tzn. Ferm z serii PowerLine, Czy jest ona porównywalna z B&D, Czy w razie awarii jest jakis serwis pogwarancyjny lub czy gdzieś można kupić części ??
Gość: Terror
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Awaryjność narzędzia w dużej mierze zależy od użytkownika. Nie czyścisz, nie smarujesz, zapierasz się z całej siły - popsuć można nawet sprzęt profi. Jeżeli chodzi o serwisy pogwarancyjne to serwisant może zamówić części - możesz to rónież zrobić sam. Ewentualnie możesz odesłać sprzęt do serwisu gwarancyjnego (jego adres jest podany na karcie gwarancyjnej). Bo za naprawę tak czy inaczej trzeba będzie zapłacić ...
Gość: Piotr Karbownik
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Jeśli chodzi o użytkowanie narzędzi zdecydowanie zgadzam się. Są ludzie którym dziwnym trafem wszystko się psuje w rękach, ja na szczęście (nie będąc skromnym:), do nich nie należe. Chodziło mi tylko o to czy w razie czego, gdy Ferm się zepsuje, to jest możliwość dostania częsci, czy trzeba kupować nowy sprzęt. Myślle że z naprawą bym sobie poradził sam.
Gość: Marcin
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

witam
mimo wszystko ja przychyliłbym się do tego B&D.
Po pierwsze bądźmy realistami. 3,5 J dla młotka sds plus tej klasy to wartość bardzo dobra i przede wszystkim realna.
Do tego oczywiście trochę osprzętu jak widać na załączonym obrazku ;).
Lubię i cenię firmę Ferm, ale w cuda nie wierzę. Jakie 6,5 J? jak i czym zmierzono tę wartość?
Posłużę się przykładem:
profesjonalny młotek boscha model GBH 4 DFE na sds+:
moc 750W
energia udaru 3,5 J
waga 4 kg
Zatem ten B&D w zasadzie zbliżony jest parametrami i osiągami to profesjonalnej 4-ki boscha.
Coś mi się wydaje że parametry tego Ferma (proszę zwrócić uwagę na wagę 6,5 kg!!!) już bardziej podchodzą na lekki młotek klasy sds MAX GBH 5-40 DE od boscha, który przy masie 5,5 kg i mocy 1050 W ma 10 J energii udaru.
I pewnie ten Ferm to właśnie przeprojektowany czyjś młotek (innego wytwórcy) z uchwytem na sds + bo parametry na to dość mocno wskazują.
pozdro
Gość: Piotr Karbownik
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Chm, no to nadal jestem w kropce:). Mam kilka narzędzi B&D i jestem z nich bardzo zadowolony i ja również jestem bardziej skłonny do B&D. Tylko pytanie - Czy 3,5 J wystarczy na rozburzenie ściany z pustaka betonowego i np zrobienie kanałów na rury w betonowej posadzce??
I do końca nie rozumiem ostatniej wypowiedzi. To jest możliwe że ten ferm ma 6,5J czy nie?? Bo jeżeli to czyjs przeprojektowany młotek to moze jednak ma 6,5J. Jeżeli B&D poradzi sobie z pustakiem i posadzką to biorę (myśle że sprzęt lepszy no i w razie awarii łatwiej o części, tylko czy da rade?)
Gość: mirek
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Witam.
Coś mi nie chce się wierzyć w te 6,5 j. Proponuję dowiedzieć się jak ferm mierzy siłe uderzenia ( w którym miejsu - pobijak czy wiertło ). Tak więc nie wiem czy przypadkiem ten B&D nie będzie pewniejszym rozwiązaniem. A jeśli większość prac będzie w pustaku to 3,5 J bez problemu da radę. ( wywalałem ściankę z pustaków z użyciem młotowiertarki klasy 2 kg i ok 1,8J i dałem radę. niespecjalnie się namęczyłem). Co do kucia w betonie pod rury to niezależnie od uderzenia osprzęt na sds+ się średnio nadaje. Zdecydowanie powinien być sds max.
Dlatego zgadzam się z Marcinem że to najprawdopodobniej przeprojektowany inny młotek ( sds max na sds+ ). Producenci nie robią narzędzi 6,5 J sds+ żeby nie mieć stosu reklamacji że uchwyt nie wytrzymuje.
Pozdrawiam
Gość: Piotr Karbownik
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Dzięki wielkie za rady. W takim razie raczej zdecyduję się na tego Black&Deckera. Jednak gdyby ktoś miał doświadczenie z jednym lub drugim sprzętem, albo miał jakieś inne propozycje odnośnie marki czy modelu w tym przedziale cenowym to proszę o komentarz. Jeszcze się wstrzymam z tydzień z zakupem.
Pozdrowionka
Gość: Marcin
2007-11-19 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

powiem tak, zakres prac jakie podałeś dla urządzenia na sds+ to dla mnie pornografia ;)
za burzenie ścianek i kucie rynien pod rury w betonie bym się sprzętem tej klasy nie brał. To zajechałoby nawet maszynę Hilti za kilka tysięcy złotych.
Takie rzeczy robi sie ciężkim młotem kującym na sds MAX, zatem do tego typu prac proponuję skorzystać z usług jakiejś wypożyczalni. Wówczas robotę zrobisz sprawnie, efektywnie i bez ryzyka bezsensownego zarżnięcia narzędzia.
młoto-wiertarki na sds plusa służą do lekkiego sporadycznego podkuwania, a przede wszystkim do wiercenia w betonie. Szkoda narzędzie niszczyć na tak ciężkiej robocie dla dużego młotka.
pozdro
Gość: Piotr Karbownik
2007-11-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Jeszcze raz wielkie dzięki, i chyba tak też zrobie, faktycznie może lepiej wypozyczyć maszyne izrobić robote w 1 dzień czy 2 niż babrać się tydzień i zarżnąć maszyne za 4 stówy. Ani roboty ani kasy :) Wielkie dzięki
Pozdrawiam
Gość: Terror
2007-11-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Najprościej sprawdzić parametry Ferma na stronie dystrybutora czyli firmy na P**** ;) Sam sprawdziłem i faktycznie jest to 6,5J. Może i przy pobijaku ale jest ;)
Gość: Marcin
2007-11-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

tak, tylko jestem ciekaw (jak wcześniej ktoś trafnie zauważył) jak uchwyt narzędziowy w sprzęcie tej klasy zniesie takie naprężenia ;) i jak długo, wszak nie od dziś wiadomo że najbardziej młotki sds+ zarzyna dłutowanie...
pozdro
Gość: karbex
2007-11-21 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

To ja mam w takim razie pytanie, jaka część narzędzia na SDS+ wysiada najcześciej przy dłutowaniu (czy w ogóle przy pracy), czy to jest właśnie uchwyt??
Pozdrowionka
Gość: karbex
2007-11-21 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Acha, i jeszcze jedno, FERM w instrukcji do tego narzędzia (dostępna na stronce) podaje, że sprzęt jest przeznaczony do wiercenia otworów, a także do burzenia, przy czym jest uwaga, która mnie nieco rozśmieszyła - "Nie nadaje się do używania na placu budowy" - no to w takim razie gdzie ja mam tego sprzetu używać, w kurniku ?? :) (wiem że chodzi o zastosowania profesjonalne, ale to sformułowanie jest delikatnie mówiąc dziwne.
Strona 1 z 2