Młot udarowy Ferm

G
Marcin 2007-11-21 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

prawda jest taka że najbardziej obrywa właśnie uchwyt narzędziowy (dłutowanie) i wanadowe oringi uszczelniające wokół tłoczyska, które pękają, gdy "wyłamujesz" kiwając na boki narzędzie, gdy te zaklinuje się dłutem w materiale.
Dłutowanie w maszynach na sds+ to opcja dodatkowa, a nie podstawowa i warto o tym pamiętać, że nadużywając jej znacząco przyśpiesza się zużycie narzędzia... to zasada obowiązująca niezależnie od klasy i marki wyrobu.
pozdro

G
Terror 2007-11-22 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Głowica + "udar" (pisze ogólnie)

G
Terror 2007-11-30 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Reasumując ten topic. Powiedz drogi kolego co kupiłeś i jak Ci się sprawdza?

G
karbex 2007-11-30 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Jeszcze nic nie kupiłem niestety, b&d widziałem na żywo i jeszcze chciałbym "pomacać" tego ferma. Narazie sie wstrzymuje i podpytuje nadal, może ktoś używał tych konkretnych egzemplarzy, ale jak coś kupie to jeszcze porusze ten wątek i podzielę się doświadczeniami
Pozdrawiam

G
Andersh 2008-01-07 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

B&D ma troszkę słabą siłę udaru 3,5j na wywalenie otworu w ścianie (wściekł byś się).
oj zdziwił byś się, mam dostęp do tego modelu i podana siła 3,5 J jest faktyczną;
klasa tego młotka 5kg pozwala na zerwanie terakoty, glazury, tynku, odkucie parapetu ze ściany, rozbierzesz ścianę z cegły nie mówiąc o białym pustaku, wybierzesz bruzdę betonu najlepiej z naciętej kamieniem posadzki, 5,4 kg pozwala wiercić otwory nie tylko w ścianie ale i w suficie;
sprzęt zapowiada się OK, pracować ale nie przemęczać

G
morpheus56 2008-05-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

No to jak jest z tym Ferm-em 1100K opłaca sie go kupić i uzyć do remontu domu ?? troszke kucia ale bardziej wiercenie w betonie i przebicie sie przez strop kując pod rury setki dokładnie to dwa takie otwory,i zerwanie kilku parapetów. Czy podoła tej pracy czy trzeba bedzie zainwestowac w coś cięzkiego ??

G
Andersh 2008-05-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

też byłem w takim dylemacie jak Ty dzisiaj i też zastanawiałem się nad tym FERMem; uważam że parametry podawane są zawyżone ale dodam, że jeśli Ci nie padnie, bo niewiadomo ile plastiku jest w środku to zrobisz nim to co planujesz i więcej;
ja wybrałem wskazanego wyżej B&D i dziś gdybym miał wybierać kupiłbym raz jeszcze ten sam model

G
Marcin 2008-05-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

Kolego Andersh czyli jestes zadowolony ze sprzetu B&D też sie zastanawiałem nad ta firmą chociaz brałem tez pod uwage Bosha niebieskiego ale ta cena mnie przerosła :-( no nic zobacze popatrze i moze coś wybiore bo remont się zbliza nieubłaganie..

G
Andersh 2008-05-20 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

ten z którego jestem zadowolony to model KD1001K, nie jedno już wykonał i ma się bardzo dobrze; uważam, że w okolicy 430 zł trudno o coś lepszego w klasie 5kg
nie wiem na jakie detale zwracacie uwagę ale powiem, że np. ten B&D posiada kabel w oponie gumowej przez co jest miękki a nie sztywny jak drut w izolacji plastikowej, nawet zielony BOSCH w większości nie ma takich przewodów
o tej młotkowiertarce pisałem już gdzieś tu na forum

G
Marcin 2008-05-29 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

"ten B&D posiada kabel w oponie gumowej przez co jest miękki a nie sztywny jak drut w izolacji plastikowej, nawet zielony BOSCH w większości nie ma takich przewodów " kolego Andersh właśnie miałem przyjemność sprawdzić młotek Ferma i także on ma przewód giętki w osłonie gumowej, a co do funkcjonalności to ładnie wierci w betonie z kuciem przynajmniej na tyle na ile mogłem sie nią pobawić to tez sobie jakoś radzi ale na ostateczne zdecydowanie sie na kupno mam jeszcze trochę czasu wiec sie jeszcze rozejrzę bo boje sie że nie podoła pracy przy remoncie chociaż kto wie ....

G
Andersh 2008-05-29 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

przynajmniej zakres poszukiwań Ci się zawężył

G
JK 2008-08-08 00:00

Re:Młot udarowy Ferm

A ja wolałbym FERMa, to 6,5J jest rzeczywiste, poza tym jak juz wcześniej wspominano, te 3,5 J to troszke mało na wyburzeniówke. Należy brać narzędzie pod daną pracę. A co do siły to Makita HR 3000C ma 5,3 J i jakoś daje radę;)
Zresztą młoty do 3,5 J są dobre głównie do wierceń i lekkiego podkuwania oraz koronek do 60mm. Młotki od 4J wzywż służą już do wgłębnego wkuwania i otwornic do 85mm.
Z takich tańszych rzeczy polecam Einhella BH-G 1500 Global. 4J robią swoje;)

G
mras 2011-11-05 00:11

Re: Młot udarowy Ferm

Kupuj Pan Ferma mam robię duszę gadzinę nawet dwa razy chciał mi żebra połamać(chwila zadumy)za tą cenę do jakości ?jestem na tak pozdro i narób sie

G
alerts 2013-09-03 12:58

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2013-09-05 19:17

Re: Młot udarowy Ferm

alerts: założę się że te dwa zniszczone młoty "niby wysokiej jakości" to były produkcji Celmy :-P Bo to "niby polskie narzędzia".
Pozdrawiamy handlowców z Łodzi i Goleszowa...

1 2

Producenci :

Kategorie :