metabo, makita, dewalt

Do ostatniej strony »
G
JK. 2010-11-19 00:07

Re: metabo, makita, dewalt

Haha jeśli AEG ma z tandetnego plastiku pokretło sprzęgła, to jak nazwiesz te w makicie? Przegręciłeś je? Czułeś jak chodzi i wydaje dźwięk? Makita może sobie pomazyć o takiej jakości plastikow i sprzęgła w tej cenie.
Trudny zatrzask? Ty chyba masz dwie lewe ręce, albo nie potrafiłaś obsłużyć najprostrzej wymiany baterii wsuwanych na rynku!
Owszem walizki oszczędniejsze, ale to to samo tworzywo ABS jedne z najwytrzymalszych walizek na rynku(słowa ludzi z Boscha!!)

Futerko plastikowe? bój się boga;))) - to normalne w takich malych kompaktowych wkretarkach. Porównaj je z plastkiami w boschach, a zmienisz zdanie. One mają być lekkie. Kiedyś były BS 12X i ludzie narzekali, że cięzkie(metalowe futerko) AEG wyszło na potrzeby klientów.

Sorry ale twoja ocena jest do kant......;)) podsyca ją "nienawiść" do AEG już.
Jedno co mógłbyś narzekać i byłoby to uzasadnione że Akumulaory tylko 1,4Ah gdy makita daje 2Ah. Ale makite nie kupisz za 400zł.

G
Felek 2010-11-19 10:42

Re: metabo, makita, dewalt

JK - Twoja wypowiedz jakoś specjalnie mnie nie dziwi, bo obserwując Twoje poczynania na forum, byłbyś w stanie op....lić własną Matkę, gdyby powiedziała coś złego o AEG.
Ale do rzeczy: moja "recenzja" nie była kierowana do Ciebie, bo Ty wiesz wszystko najlepiej. Zwracam tylko Twoją uwagę na fakt, że kilka rzeczy w AEG mi się spodobało. Nie podoba mi się natomiast, że mnie obrażasz. Może faktycznie jestem debilem i nie potrafię obsłużyć "najprostszego systemu mocowania" na świecie, ale pozwól że pozostanę przy swoim zdaniu - mocowanie baterii jest do bani (w stosunku do innych producentów). Na wszelki wypadek zapraszam innych debili i bezmózgów do testów - może okazać się, że jest nas więcej.
Kiepskie spasowanie obudowy, klej od nalepki z parametrami na obudowie to też wynika z mojego debilizmu, bo przecież AEG robi świetne narzędzia.
Jeśli mam być szczery, to gdyby nie moje doświadczenia z serwisem, to w sprzyjających okolicznościach może i zdecydowałbym się na AEG. Pod warunkiem, że wkrętarka kosztowałaby mniej niż 400 PLN. Akumulatory NiCd za niecałe dwa lata zostaną wycofane z rynku, zgodnie z wytycznymi UE. Dla mnie to kiepska inwestycja.

G
JK. 2010-11-19 15:34

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Felek 2010-11-19 16:54

Re: metabo, makita, dewalt

Argumenty czasami się kończą.
Taki ich urok.
Przypomnę tylko, że tematem rozważań nie jest logika lub jej brak, ale legendarna jakość narzędzi AEG. A z tą bywa różnie.

G
JK. 2010-11-19 21:22

Re: metabo, makita, dewalt

Szczerze nie mam ochoty z takim chamem już rozmawiać. A wiesz tyle o narzędziach co przeczytasz w katalogu metabo.

G
JK. 2010-11-19 21:45

Re: metabo, makita, dewalt

A moderatorów tego forum upraszam bym o zablokowanie tago gościa który próbuje się pode mnie podszywać, a także pod innych jak w wątku z Ryobi.
Aha jeszcze jedna rzecz do ciebie Felek, żeby nie było że wymyslam ci bzdury:
1) Naklejki - to ma kazdy producent, na klej! Więc nie zmyślaj
2) Wsuwane baterie - szkoda że niemal każdy producent w to wchodzi, a w przeciwieńswie do makity czy boscha, podwójny przycisk jest bardziej ergonomiczny, nie trzeba zmieniać położenia ręki i dopasowywać. Jesli ty tego nie umiesz(lub co pewniejsze, umiesz tylko chcesz pokazac jakie AEG jest złe) to twoja sprawa, ale jesteś pierwszą osobą która na to narzeka. Zastosowanie podwójnego przycisku jest tak samo jak w zywkłych bateriach Ni-Cd podyktowane ergonomią.
3) Fakt faktem lepiej za słabszą makitę, albo Boscha dąc 500-600zł z momentem obr. rzędu 22Nm z NiCD 2Ah - rzeczywiście fachowe i racjonalne podejście do wyboru wkretarki. A Akumulatory Ni-Cd w zasadzie od nowego roku przestaną być robione w EU.

4) Kiepska inwestacja to słuchanie ciebie, zwykły kowalski ma sobie kupić do domu Metabo BS 18 za 1000zł bo AEG za 400zł mu już nie wystarczy? - to jakiś żart. Jak ma dać w markecie za B&D lub zielonego boscha 300-350zł to lepiej niech kupi to AEG.

5) Po dotychczasowych wypowiedziach na temat AEG, i tak ci nikt nie uwierzy w "obiektywizm" twojej oceny narzędzia.

6) Jeszcze jeden tekst o mojej Matce a postaram się, byś szybko stąd znikł, bo jak mam inne zdanie niż ty to możesz nazwac mnie jak chcesz, ale takie chamskie teksty o rodzinie schowaj w kieszeni, bo niezbyt dobrze świadczą o twoim wychowaniu.

G
Felek 2010-11-19 22:26

Re: metabo, makita, dewalt

Szczerze nie mam ochoty z takim chamem już rozmawiać.

(...) bo niezbyt dobrze świadczą o twoim wychowaniu.


To się nazywa "przyganiał kocioł garnkowi..."

JK, widzę, żeś straszny pieniacz i lubisz bić pianę. Wszystkie wypowiedzi traktujesz personalnie. To nie koniec moich zarzutów, ale nie czas to i nie miejsce. Strzel browara, zarzuć sobie "Taniec z gwiazdami 2005" nagrany na kasecie video i powolutku, bez pośpiechu przeczytaj mój post. Później pokaż mi gdzie ja obraziłem Twoją Matkę. Gdyby browar Cię zbyt mocno zamroczył, a kaseta z TZG za szybko się skończyła, przypominam: napisałem, żeś taki fanatyk, że byłbyś gotów nawet opie...lić własną rodzinę, gdyby nie zgodziła się z Twoim zdaniem. Zresztą na każdym kroku każdy Ci wytyka, że nie uznajesz innego zdania i jesteś nadęty jak balon. I uważaj na groźby typu: "a postaram się, byś szybko stąd znikł", bo to już pachnie kryminałem, a w kryminale mało kto kupuje AEG. Za to podobno dobrze schodzi mydło.

Jednym słowem wrzuć na luz, zacznij dostrzegać otaczający Cię świat i wytrzymaj do wiosny - wtedy będzie kolorowo, zaczną śpiewać ptaki, a może i do Twojego sklepu ludzie zaczną chętniej zaglądać. Bo łatwiej zdobyć klientów na miód, niż na ocet. Musisz się też pogodzić z faktem, że ludzie miewają odmienne zdanie, a Ty nie jesteś pępkiem świata.
Żeby oddać sprawiedliwość faktom zwrócę Twoją uwagę na coś jeszcze: w moim opisie AEG opisałem moje odczucia dotyczące AEG, nie ma tam mowy o oczernianiu kogo lub czegokolwiek. Jeśli tego nie ogarniasz, zmykaj do łóżka, bo dobranocka dawno się skończyła. Peace.

G
JK. 2010-11-20 02:05

Re: metabo, makita, dewalt

Jak nie pojmujesz tego co napisałeś do mnie, to słusznie cię tak nazwałem... i zdania nie zmienie, o narzędziach nie mamy co pisać, bo ty nadal bedziesz wiebił metabo. A o tancu z gwiazdami tym bardziej nie będe, znajdź sobie kogoś na podobnym poziomie w takich dyskusjach :///

G
tomtom 2010-12-06 12:56

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
majer 2010-12-06 15:26

Re: metabo, makita, dewalt

tottom ile przesyłka i jak z gwarancją ?

G
tomtom 2010-12-06 17:47

Re: metabo, makita, dewalt

Gwarancja po zarejestrowaniu produktu na stronie internetowej aeg trzy lata,przesyłka gratis powyżej 50f.Sęk w tym że ja jestem w uk.

G
JK. 2010-12-07 01:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
devilfcm 2010-12-11 04:54

Re: metabo, makita, dewalt

Widać ze jak pies z kotem ... W porownaniach sprzetu raczej olsnienia nie doznasz. W wyborze rowniez moge ci tylko powiedziec ze jeśli nie chcesz używac tego sprzętu w pelnej profesce to metabo i hilti bym odrzucił bo nie ma co płacić kroci za coś co jest nieuzywane, a na makicie nie jeden dom zbudujesz.. Z uzytku; teraz testeuje hitachi DV 18DSL i moge poewiedziec jedno, dziala spoko jak narazie sobie radzi zajebiscie.... Ale nic sobie nie radzilo na deszcz-snieg lepiej niz makitka 8391DWPE. Zuzycie batarii w uzyciu mlota w GRANICIE szacunek!. Przy dobrych wiertlach terazniejszej technologi hitachi sie tka. Miniaturyzacja nie zawsze chodzi w parze z praktyka... zawsze tak bylo i bedzie. Apropo nie ma to jak dobre wkretarkowo-wiertarkowe klotnie hehe, ale gdyby nie hart ducha to by dziurki nie bylo... http://www.jitterbuzz.com/indtoo.html#phil ;> Pzdr

G
eryk7 2010-12-11 18:30

Re: metabo, makita, dewalt

witam od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem młotowiertarki Dewalt25114K moim skromnym zdanie mistrz , makita się chowa, prosze o wasze opinie , jednak wiem że niektórzy nie zdrowo podniecają się makitą, bo mało kto miał styczność z dewaltem. pozdrawiam

G
FAN metabo 2011-02-15 16:37

Re: metabo, makita, dewalt

Nie ma lepszej Firmy niż Metabo sprzęty niezniszczalne gwarancja w razie potrzeby fachowa 3 lata gwarancji na wszystko. Posiadam 25 urządzeń Metabo i wciąż liczba rośnie.

1 ... 4 5 6

Kategorie :