mała wiertarka dla majsterkowicza

Do ostatniej strony »
G
arci 2011-09-05 16:48

mała wiertarka dla majsterkowicza

Ponieważ jest to mój pierwszy post (forum czytam co prawda od dawna) chciałbym przywitać wszystkich.
Niestety moja wiertarka B&D zakończyła swój żywot chciałbym ja zastąpić mała wiertarką do około 250 złotych. Moje typy to Bosch GSB 13, Makita 1640, a ostatnio w jednym z marketów budowlanych widziałem Kress 710 SB za 199 złotych. Bardzo proszę o porównanie Boscha i Makity do powyższego Kressa. A może podsuniecie mi inne propozycje. Wiertarka będzie mi służyła do lżejszych prac podczas remontu mieszkania (mam jeszcze młotek Sill 1758) i do majsterkowania. Pozdrawiam.

G
aaaa 2011-09-05 21:54

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Kress 710 SB - o tym wynalazku niewiele można powiedzieć, bo jest krótko na rynku. Robiony na polski rynek, dla marketów, dedykowany majsterkowiczom. Ja bym się w to nie pchał tym bardziej, że Makita jest tylko trochę droższa.

Z tych, które podałeś zdecydowanie HP 1640. Z innych w tej cenie raczej nie ma chyba, ze ci jakis einhell red podpasuje.

G
JK. 2011-09-05 21:56

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Kup Kressa jeśli jest w tej cenie, to dobre profesjonalne narzędzie. U mnie kosztuje 250zł, więc cena bardzo dobra. 3 Lata gwarancji.

G
aaaa 2011-09-05 22:00

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

profesjonalny jest Kress sblr ..

G
arci 2011-09-05 22:28

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, nadal jednak się waham pomiędzy Makitą a Kress'em , za Kress'em przemawia 3 lata gwarancji i cena, może to mało ważne, ale podoba mi się możliwość odpinania przewodu , nie wiem czy jest to praktyczne nie miałem okazji testować w pracy takiego rozwiązana.

G
ddd 2011-09-06 11:51

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

makita, kress się na swojej stronie nie podpisuje pod tym sprzetem. kabelek nie wierci.

G
aaa 2011-09-06 12:25

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

jaka jest czestotliwosc udaru w tym "profesjonalnym" kressie, bo nie potrafie sie doszukac..

G
JK. 2011-09-07 19:57

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

aaaa - KAZDY Kress jest profesjonalny! TO że ta wiertarka jest tania, to zasługa Lange Łukaszczuk - czyli naszego importera kressa. To Oni zamówili u niemców wietratkę która spełniałaby wszystkie wymogi profesjonalnego narzędzia a była odpowiednio tania, tak aby nawet polski majsterkowicz mógł ją kupić. To wiertarka TYLKO na rynek polski, dlatego jest tańsza. Ten model nie jest serwisowany w żadnym innym kraju oprócz Polski, dlatego koszty utrzymania sa niższe. Spójrz ile tańsze są narzędzia Milwaukee lub Dewalta w stanach? Bo są tam modele których Europa nigdy nie obejrzy...chyba że sobie sprowadzisz .

G
aaaa 2011-09-07 21:53

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

jaaaaasne .. lange lukaszuk machnal czarodziejska rozdzka i kress zrobil "tani", profesjonalny hiper duper produkt specjalnie na kieszen Polaka. Ten sam kress w ogole sie do niego nie przyznaje.
btw ta wiertarka nie jest tania patrzac przez pryzmat rynku. Jest tania jak na kress'a. Jak na sprzet AMATORSKI, dedykowany MAJSTERKOWICZOM, NIE profesjonalistom jest za droga.

O jakich kosztach utrzymania piszesz ? Dlaczego nie ma osobnych wiertarek dla Czecha, Slowaka i Węgra skoro "koszty utrzymania" cokolwiek to dla ciebie jest w odrebnych krajach sa nizsze ? Z czego te nizsze koszty się biorą ?
Ceny w USA wynikaja zupełnie z innych przyczyn, nie wyczerpiemy tematu na forum o narzedziach. Koszty stałe na róznych etapach przed wprowadzeniem na rynek poczawszy od konceptu do stworzenia finalnego produktu zostaly poniesione .. o ekonomii skali slyszal ? One sie musza zwrocic z jebitną nawiazka. Kress nie jest instytucja charytatywna, ktora TYLKO dla Polakow sprzet projektuje i produkuje. To jest niszowa marka w u nas, więc co z kosztami projektu, przestawienia linii produkcyjnych na inny model etc ? One sie musza zwrocic ... w jaki sposób... skoro to niszowa marka ?

Odpowiem za ciebie...
Kress to zlecil w jakiejś norze w PRC i tylko branduje a jakosc tego wynalazku jest watpliwa i daleka od sblr-1,

P.S
Jaką ten wynalazek ma czestotliwosc udaru ?

G
JK. 2011-09-07 23:46

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Tak tak, a ty wiesz lepiej co gdzie powstaje i czy jest profesjonalne. Wiedz panie aaaa... że mam tą wiertarke w sprzedaży od kilku miesięcy i nikt jej nie reklamował, NIKT - mimo że brali ją w zasadzie do firm i pracuje. A podobny bosch czy B&D - czyli amatarorki sprzęt jest co chwili w serwisie! Mimo że uzywają ich głównie majsterkowicze! Poza tym skąd wiesz co jest sprzedawane w czechach? Na węgrzech? A może wiesz co sprzedają na Haiti? A ty co wiesz o kosztach? Pracujesz w makicie czy boschu? wiesz co zwieksza koszty zakupu narzędzi? Niszowa marka? - może dla ciebie i tobie podobnym, którzy nie widzą nic poza Boschem czy Hilti, bo "hitli to hilti" ? Tak? A reszta to chińczyki dla marketów? Jedyne co jest niszowe tutaj to twoje podejście i wiedza na temat kressa. Zadaj sobie pytanie czemu te same narzędzia bosch są tańsze w niemczech? Mają je z chińskich fabryk?;)) Nie, po prostu tam narzędzia są dobierane według potrzeb użykownika, ludzie umieją z nich korzystać i szanują je! U nas dobiera się narzędzia według ich ceny i tańsze tym lepsze! Firmy jadą na takim sprzędzie jak Bugety, eurotec czy cmi, nieliczne korzystają z czegoś lepszego. A cała wiedza na temat narzędzi ogranicza się do nazw: gumówka, plastikowe tryby, boszka, makita, hilti, wiertarka na sdsa itp... U nas po prosu sprzedaż markowych narzędzi jest żenująca! i Tyle koncerny chcą utrzymać sprzedaż naszym kraju zmiejszają koszty zwzględem serwisów, lat gwarancji itp... A to że głupie polaczki nadal jeszcze podniecają się słowem Bosch czy Hilti dlatego zieleniec jest czasem droższy niż kress czy makita! A wprowadzenie tańszego artykułu est tylko pewnym ratunkiem dla innych marek. co wiecej gwarancja działa tylko na terenie jednego kraju, dlatego nikt z niemiec nie przyjedzie po taniego kressa! BO u nich normalne model są tańsze i mają gwarancję niemiecką!

G
Pablo 2011-09-08 10:48

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

JK. skoro ją sprzedajesz napisz proszę w jakim kraju jest produkowana...

G
arci 2011-09-08 19:42

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Nadal się waham pomiędzy Kress’em a Makitą.. Za Kress’em przemawia cena. Jestem z Wrocławia, a przedstawiciel http://ctn.wroclaw.pl/ jest niedaleko mojego domu i raczej nie powinno być problemu z ewentualnym serwisem. Decyzja i zakupy w sobotę :))

G
JK. 2011-09-08 21:01

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
majsterkowicz 2011-09-08 21:02

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

polecam dewata cena do jakości jest bardzo dobra, pomyśl nad tym sprzętem wart uwagi

G
JK. 2011-09-10 21:29

Re: mała wiertarka dla majsterkowicza

Pablo ten kress to pewnie po częsci koreańczyk, jak tanie wkrętarki 122AS set czy kątówki 750-115 WS...

1 2 ... 3

Producenci :