makita czy bosch

G
waldek m 2008-02-12 00:00

makita czy bosch

który model kupić makita HR2470T, HR2811FT czy bosch GBH2-26DFR , GBH3-28E

G
adam 2008-02-17 00:00

Re:makita czy bosch

który model kupić makita HR2470T, HR2811FT czy bosch GBH2-26DFR , GBH3-28E
witam mam taki sam dylemat, ew ogladalem tez dewalt d25114. ktoras byscie polecili?

G
przemek 2009-06-06 00:00

Re:makita czy bosch

odnowię temat, może ktoś się odezwie, również mam ten sam dylemat, które z narzędzi będzie najbardziej uniwersalne przy pracach remontowych i wykończeniowych? Czasem przeróbki prądu, wody, kanalizy, skucie tynku czy płytek. Czy może będą one do tego za słabe?

G
r.z 2009-06-09 00:00

Re:makita czy bosch

Witam.Ja ostatnio kupiłem bosch GBH 2-26DRE 800W i 0-3J udaru.Maszyna sprawdza Mi się bardzo dobrze jako wiertarka z udarem,natomiast do ciężkiego kucia w betonie czy cegle 3J to troche za mało.Do zbijania kafli czy drobnych bruzd jest zarąbista,do precyzyjnych wierceń z udarem np.fi-6 w cienkich ściankach betonowych 3J to jednak stanowczo za dużo-1,5J lepiej nada się do takich lekkich prac.Wszystko zależy od tego co w danej chwili będziesz robił.Do zdemontowania wanny żeliwnej GBH 2-26DRE nada się znakomicie,a do wiercenia dodatków łazienkowych to potrafi rozwalić pół kafla.Pozdr

G
przemek 2009-06-10 00:00

Re:makita czy bosch

decyzja już podjęta, trafiło na GBH 2-26 DFR, tak jak piszesz, do podkuwania robi super robotę, do skuwania betonów mam cięższy sprzęt. Kładłem dziś nowa instalację elektryczna, pruła bruzdy aż miło, z koronką też świetnie daje rade. Jeśli chodzi o wiercenie w płytkach to z udarem na sds bym wo góle nie próbował, wyczytałem w instrukcji żeby do wiercenia w ceramice zakładać futro do wierteł cylindryczych i takim wiertłem pracować, wypróbuje przy najbliższej okazji choć w sukces raczej nie wierzę...
Dzięki za odpowiedź, pozdro

G
JK 2009-06-11 00:00

Re:makita czy bosch

Ja osobiście wybrałbym Milwaukee PH28, troche drożej, ale 3,3J robi swoje, do precyzyjnego wiercenia jest tryb miękki młota;) - i niedługo będę takowy posiadał;)

G
cv 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

decyzja już podjęta, trafiło na GBH 2-26 DFR, tak jak piszesz, do podkuwania robi super robotę, do skuwania betonów mam cięższy sprzęt. Kładłem dziś nowa instalację elektryczna, pruła bruzdy aż miło, z koronką też świetnie daje rade. Jeśli chodzi o wiercenie w płytkach to z udarem na sds bym wo góle nie próbował, wyczytałem w instrukcji żeby do wiercenia w ceramice zakładać futro do wierteł cylindryczych i takim wiertłem pracować, wypróbuje przy najbliższej okazji choć w sukces raczej nie wierzę...
Dzięki za odpowiedź, pozdro
o rany przecież w glazurze się wogóle nie wierci z udarem, jeśli tak robiłeś to już widze co z ciebie za fachowiec, a zaleca się uchwyt cylindryczny bo na nim nie ma luzów :O

G
JK 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

Fachowiec jak fachowiec:P ale przy dodatkowym uchwycie na zwykłe wiertła powstają jeszcze większe bicia. Dlatego staram się unikać polecania młotowiertarek z uchwytem dodatkowym.
Poza tym do średnic 5,6 czy 8mm można spokojnie wiercić zwykłą wiertarką udarową, nawet w betonie. Albo kupić sobie lepszy i droższy młotek z Milwaukee modele PH30X, PH28X czy PLH26QE z redukcją udaru, do precyzyjnego wiercenia w delikatniejszych materiałach.

G
cv 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

ale miałem na myśli tego boscha co pisał to on nie ma przecie adaptera tylko wymienny uchwyt

G
JK 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

Ale niestety każdy uchwyt wymienny czy adapter posiada tą cechę, zwłaszcza po pewnym dłuższym czasie uzytkowania. Ogólnie każdy fachowiec powie: Młotowiertarka to wiertła SDS i wiercienie w twardym materiale. Do innych rzeczy jest wiertarka. Szybkowymienne uchwyty są dla majsterkowiczów:P dodatkowy bajer oraz dla tyych którym szkoda na dobrą wiertarkę;)

G
cv 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

no zgadzam się, ale jednak zgodzisz się jak ktoś nie katuje sprzętu i dba o niego to jest duża różnica między adapterem, a wymienną głowicą :)
dobra zakończmy ot :)

G
JK 2009-08-21 00:00

Re:makita czy bosch

Owszem jest;) wygoda. Ale mimo wszystko wole bez tych bajerów sprzęt;]

G
wykonawca 2010-05-10 17:22

Re: makita czy bosch TAK NAPRAWDĘ:)

Czytając te Wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie, że piszecie Panowie nie na temat. Chodzi o to czy makita jest lepsza od boscha.
Mam wiele różnych narzędzi, m. in. wymienianą makitę i boscha. Wg parametrów bosch jest lepszy bo ma 800w, 3,2J, a makita 780w, 2,7J.
Jednak przeprowadziłem testy na bloczku betonowym. Makita pomimio gorszych parametrów szybciej wierci. Próbę powtórzyłem kilka razy nawet zamieniając wiertła. W każdej z nich bosch poległ.

Powiem tak: Jeżeli chcesz kupić dobrą maszynę to polecam makitę, jest szybsza i nawet tańsza.
Jedyną wadą jest to, że jak kupujesz na firmę to masz rok gwarancji, podczas gdy bosch profesional daje 3 lata.

1

Producenci :

Kategorie :