LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Do ostatniej strony »
G
kik 2012-09-07 23:06

LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Witam
Od jakiegoś czasu w OBI pokazały się elektronarzędzia f-my LUX-TOOLS. Miał ktoś z nimi doczynienia. Co to za firma?? Czy warto kupić urządzenia tej firmy do domowego użytku?? Czy to coś jak Einhell, Graphite lub B&D ??

P
PanFleks - blog dla majsterkowiczów 2012-09-09 00:42

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Poczytaj tutaj: http://panfleks.blogspot.com/2012/07/narzedzia-108v-lux-tools.html

G
JK. 2012-09-12 16:57

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Kiedyś Lux-tools były robione przez Einhella(Red) teraz nowe narzędzia Luxa to inny dostawca. Einhell Red wrócił do Obi w normalnej postaci.

G
Nick 2013-07-05 00:24

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Mam w domu pile spalinowa do drewna.Od nowosci nie wchodzila na obroty, leje sie paliwo podczas pracy w poziomie, ciezko pali jak ciepla jest, ciezka jak HQV 357 a nie ma nawet 1/3 jej mocy. dzis nie odpalila-syf, gaznik niby walbro ale odlew lichy jkiego jeszcze nie widzialem- chinski syf jakich malo!!

G
sprzedawca 2013-08-12 14:38

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

A na co liczyłeś kupując TANI sprzęt? Jakość MUSI kosztować. Daj sprzedawcą w sklepach specjalistycznych się nachapać marżą i kup sprzęt klasy profesjonalnej. Najdroższy.

G
Nick 2013-09-22 21:13

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Najdroższy dziś nie oznacza najlepszy.Wymagam nawet od chińszczyzny takiego minimum, abym przy użyciu narzędzia za pierwszym razem,a może przez kilka razy okazjonalnie w ciągu roku pracował tym sprzętem jak należy. A to to rozpada się w rękach-to jest zwykłe oszustwo!

G
antychinol 2014-10-20 22:17

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Pilarki spalinowe LUX-TOOLS totalny chiński chłam,dziadostwo jakich mało,w tej cenie co popularne chinole,i tyle samo warte.Kupiłem ten szajs bo nie był drogi,jestem z tego powodu zawiedzony,tym się nie da ujechać.
Zalety:
przystępna cena,
Wady:
problem z odpalaniem,
baardzo lichej jakości łańcuch,
napinacz łańcucha do d..
blokada prowadnicy (lepiej nie mówić)
problem z zamianą łańcucha dobrej jakości(chyba że ktoś lubi chinole to ok)
trudne w utrzymaniu napięcie łańcucha
starter,działanie startera(lepiej nie mówić).
Wniosek:
dołożyć lepiej trochę grosza i kupić coś markowego,łatwiej z częściami i serwisem.
Ja to kupiłem i straciłem cenę tego g..na.(nie wspominając o dyskomforcie pracy)
Odradzam kupno tego dziadostwa,zwłaszcza w marketach typu OBI.

G
munio 2014-10-26 07:30

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

i co po to kupiles ten szajs by sie przechwalac teaz i wady wymieniac?? chytry traci dwa razy.
Co do lux toolsa mam taka pile 4.5KM nawet nie kupilem poprostu dostalem ze niby popsuta z marketu niemieckiego OBI i co zapierdziela jak trzeba moim zdaniem jakoscia wykonania nie grzeszy porownujac nawet nasze husqvarny czy stihle nowe tez sa szajsowacie zrobione, co do lancucha to ide do yle marketu budowlanego i mi dorobi dlugosc na zamowienie z oregona np... ja polecam narzedzia z lux toolsa no chyba ze na rynek polski chinole robia wiekszy szajs jak na niemiecki, kto o wie..

G
Dziadzio Nietoperz 2014-10-28 21:05

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Mam kilka narzędzi Lux-Tools.
Używam ich średnio intensywnie - dom wolno stojący, wiadomo - zawsze jest coś do roboty, a teraz jako emeryt robię różne rzeczy np. mebelki dla wnuków. Nie mam z narzędziami kłopotów.
Pierwsza była wiertarko wkrętarka. Wcześniej miałem 2 x Skilla, Boscha zielonego. Dobijało mnie zawsze to, że kiedy padała bateria, taniej było kupić w promocji nową wiertarkę niż wymienić baterię. Tutaj Obi ma w ofercie baterię najwyżej w połowie ceny sprzętu, i to taką pojemniejszą.
Upadki też jej niegroźne.
Jak nie zap...sz 8 godzin na dobę przez 6 dni w tygodniu to warto używać lux'a
Pozdrawiam

G
Tomek 2015-12-21 10:19

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Dla mnie ok a mam kilka sprzetow tej firmy.

G
Bartek 2016-06-26 20:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
luka111 2016-07-11 09:09

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Koleś jakich wiele 2016-09-16 14:50

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Witam. Chciałem coś napisać w odpowiedzi na Wasze wypowiedzi. Chińszczyzna - niesprawiedliwe określenie jakości przedmiotów wyprodukowanych w Chinach. W Polsce mamy dostępnych bardzo wiele artykułów pochodzących z Chin. Niestety sprzedawane w naszym kraju przedmioty są podłej jakości, bo chcemy właśnie kupować tani szajs. Oni produkują również sprzęt klasy premium, przewyższający parametrami sprzęt z USA, Niemiec i innych krajów.

Jeśli chodzi natomiast narzędzie LUX Tools, mam małe doświadczenie. Zazwyczaj akcesoria malarskie. Kupiłem natomiast wyrzynarkę, jedna z dwóch modeli z oferty. Jedna była poniżej 200 zł, druga za 240. Mam te droższa. Wykonanie pierwsza klasa. Ergonomia i komfort pracy również. Nie zgadzam się z niektórymi z Was, że to taniocha. Oglądałem Boscha, który w porównaniu do zakupionej, wyglądał jak Chinol. Nie chciałem tez wydawać 500, lub 600 zł. Działam tą wyrzynarką intensywnie ponad miesiąc i złego słowa powiedzieć o tym sprzęcie nie mogę. Jest cool... To bardzo dobry stosunek jakości do Ceny.

G
Mozgi 2017-07-14 15:50

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

myjka HD-150/2000 lux tools nadaje się do wyrzucenia po 25 miesiącach, pękł w pistolecie taki zaworek (odlew) podczas mycia kostki, najgorsze jest to że obi sprzedało myjke a nie można dokupić części, pistolet karchera nie pasuje do myjki, ja nie polecam!!!

G
Michał 2017-12-28 23:53

Re: LUX-TOOLS czy warto inwestować w ten sprzęt???

Kupiłem wkrętarkę lux-tools głównie z myślą o tanich częściach/zamiennikach ale używam jej jednak jako wkrętarki bo chcę sprawdzić jak długo jest wstanie wytrzymać jako sprzęt dla majsterkowicza w cyklu 4 godzinnej i codziennej pracy. Jak na moje "widzi mi się" to jestem bardzo zadowolony, choć niektórzy piszą że to Chiński badziew to chyba jednak styczności z tym sprzętem nie mieli. Wkrętarka jest sprzedawana w zestawie z dwoma bateriami, ładowarką, dwustronnym bitem dość kiepskiej jakości, chyba że ktoś planuje zakup wkrętarki by tym bitem wkręcać kołki w styropian..., oraz całkiem poręczną i niewielką walizeczką na klamerki. Zdążyłem już raz rozebrać i złożyć wiertareczkę z czystej ciekawości flaków jakie się w niej znajdują.W środku jak w niebieskiej makicie, czerwonym bosch'u czy wszystkich modelach elektronarzędzi dewalt znajduje się zestaw trzech kółek zębatych które idealnie pasują z Lux-Tools'a i koła mimośrodowego takiego jak w Bosch GSR 1080, więc na wypadek awarii tej wkrętarki będę miał zestaw reanimacyjny dla kilku innych elektronarzędzi. Akumulator z Lux-Tools'a pasuje do wkrętarki Einhell i odwrotnie. Na razie używam od pół roku Lux Tools'a przeciętnie po kilka godzin dziennie i nie narzekam. Akumulatory ładują się w trybie przemiennym po 2 do 3 godzin a na noc jedną z nich zostawiam na ładowanie całkowite. Ogólnie bardzo fajny sprzęcik i z całkiem dobrym wyposażeniem jak za taką kasę. Całość flaków z tego co widziałem jest robiona przez tę samą fabrykę części, do której robione są też części z Bosch'a i Einhell'a. Tak czy siak, polecam bo może korpus nie jest jakiś markowy ale środek ma ten sam co większość markowych osprzętów w znacznie wyższej cenie.

1 2 ... 3