Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

G
Slawek 2008-07-12 00:00

Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Witam
Mam problem z moją kosą, a mianowicie gdy zapalę kosę i dam przełącznik dopływu paliwa na pozycję środkową ("częściowo otwarte") to żyłka mi sie nie obraca i OK, ale jak dam ten przełącznik na pozycję "całkowicie otwarte" to już się lekko kręci. Problem jednak się zaczyna, gdy się silnik rozgrzeje (czyli po chwili koszenia), wtedy żyłka kręci się jak zwariowana, można tym kosić malutką trawę :/ Zaczyna mnie to juz wkurzać, bo co podniosę kosę koło krzaka to go zawsze uszkodze :/ Próbowałem regulować, to śrubą od wolnych obrotów zgodnie z instrukcją, ale wszystko pięknie da się wyregulować jak silnik jest zimny, potem już zawsze się mocno kręci. Proszę o jakieś rady, może ktoś z was wie jak ten problem rozwiązać??

G
Slawek 2008-08-18 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Nikt nie ma takiego problemu z kosą?? Niekoniecznie z tym modelem ??

G
też Sławek 2008-11-04 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

no to reguluj gaznik jak juz jest silnik rozgrzany to unikniesz tego, mam taka sama kose ale nie kojarze zeby mi sie obracalo na wolnych obrotach

G
doratcor 2008-11-10 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Jak dobrze rozumiem,kosa reaguje dopiero na ssaniu?Nie masz wyboru,musisz sie skontaktowac z serwwisem,kosa jest na gwarancji?

G
Slawek 2008-11-10 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Dzięki za odezwe :)
hmm, "kosa reaguje dopiero na ssaniu" - nie bardzo wiem, jak sie do tej sugestii odnieść. Powiem tak: Żyłka, gdy kosa jest na wolnych obrotach (bez dodawania gazu) ma stać w miejscu, ewentualnie się minimalnie kręcić, a u mnie kręci się jak zwariowana. Żeby sie całkowicie zatrzymała muszę ją mocno do ziemi docisnąć :/
Jeśli nie będzie wyjścia to przez zimę wybiorę się do serwisu, choć wolałbym (jeśli to możliwe) naprawić samemu, bo kłopotliwy jest tansport kosy.
Niestety kosa ma już chyba z 4 lata, tak więc jest po gwarancji.

G
Mar Byk 2009-06-07 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Witam!
Może mi ktoś przesłać instrukjce obsługi tej kosy na e-mail: mariobyk@interia.pl
z góry dzięki

G
Slawek 2009-06-09 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Ja mam tylko w wersji papierowej, jakby co to moge ci podesłać w formie zdjęć ale dopiero w przyszłą niedziele.
Czy tobie też sie tak kosa zachowuje, jak opisałem w tym temacie ??

G
mario 2009-07-27 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Witam!Czy i mi może ktoś przesłać instrukcję obsługi do tej kosy mariuszzyjewski@wp.pl

G
Slawek 2009-07-27 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Jak pisałem wcześniej mogę zrobić zdjęcia aparatem bo mam w wersji papierowej. Nie robiłem wcześniej, bo osoba która chciała poprzednio się nie odezwała. Jeśli byś chciał to napisz czy chcesz całą, czy tylko wybrany jakiś rozdział (o czym?), to będzie mniej do przesyłania.
Pozdrawiam

G
Ogrodnik 2009-08-12 00:00

Re:Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Witam. Jezeli ktos wie jak ustawia się gaźnik w tej makicie to ja też proszę o wsparcie.
Instrukcja obslugi tez mnie interesuje . fullnet@interia.pl

G
Krzysiek 2011-05-14 18:10

Re: Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Również prośba o instrukcję do tej kosy, z góry dziękuję, mój mail biuro@kempinski.com.pl

G
gralu 2011-05-31 08:23

Re: Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

jeśli ktoś posiada tą instrukcję bądź wie gdzie ją pobrać to również proszę o przesłanie na maila limak1231limak1231@gmail.com

G
Arek 2011-06-05 23:44

Re: Kosa spalinowa Makita DBC 300 - wolne obroty

Gaznik mozna regulowac tylko na rozgrzanym silniku. Juz sama regulacja obrotow powinna zalatwic sprawe ale - nie jestem pewny czy to gaznik. byc moze problem tkwi w sprzegle odsrodkowym... ktore czasem pod wplywem brudu lub peknietej sprezyny albo zluzycia nie wraca na miejsce.

1

Producenci :