Klucze udarowe - dobre czy tanie

G
Los_sandalos 2006-11-25 00:00

Klucze udarowe - dobre czy tanie

Witam, zapragnąłem uzupełnić swój arsenał narzędziowy o klucz pneumatyczny. Na allegro (i nie tylko) jest za trzęsienie kluczy. Komplet z przedłużką i kilkoma nasadkami kosztuje poniżej 100 zł. Podobne sprzęty np. Chicago Pneumatic kosztują kilka razy więcej. Co prawda mają moment dokręcający 2 razy większy ale te tanie dysponują powyżej 250 Nm a więc wystarczająco (aż nadto) do typowych prac jak wymiana kół w samochodzie. Jestem zwolennikiem narzędzi z górnej półki (festo, mafell, duss itp.) ale myślę czy nie zaryzykować paru złotych w taki sprzęt.
Moje pytanie jest więc takie: czy ktoś używa takiego taniego sprzętu, czy tanie koniecznie musi być tandetne? Budowa narzędzi pneumatycznych jest w końcu odrobinę prostrza niż elektronarzędzi.

G
Maciej 2006-12-02 00:00

Re:Klucze udarowe - dobre czy tanie

Witam
Ja zaryzykowałem i kupiłem na allegro kluczu darowy 1/2" z nasadkami za 100 zł.
moje wrażenia: klucz działa:)Popierwsze i bardzo ważne to dobry kompresor o duzej wydajności. Ja to troche olałem i teraz cierpie bo powietrza potrzeba sporo zeby mieć maksymalna wydajność.Jeśli chodzi o koła w samochodzie osobowym to czasami bywa zasłaby przy odkręcaniu.Plus taki ze po zluzowaniu recznie nie czeba machać rekoma. Po dokręceniu zawsze sprawdzam ręcznie czy wszystko gra i jest w miare ok. Rozkręcałem silnik od Stara na cześci i też sie przydał. Szybkość w samym kreceniu jest niesamowita w porównaniu z recznym wymachiwaniem kluczem.
Do mojej amatorki za 100 zł to moze być

G
los_sandalos 2006-12-02 00:00

Re:Klucze udarowe - dobre czy tanie

Dziękuję za opinię ;) Odnośnie powietrza to napiszę, że do wszelkich narzędzi o średnim i dużym poborze powietrza należy stosować dość krótkie węże i o średnicy co najmniej 10 mm. Mam grzechotkę pneumatyczną (ROWI) i na 10 metrowym wężu 8 mm wcale nie chcała pracować. Spadki ciśnienia były tak duże, że nawet rozkręcenie reduktora na maksa nic nie dało. Trzeba było ciąć ;)

G
los Sandalos 2007-06-03 00:00

Re:Klucze udarowe - dobre czy tanie

Dalej nie kupiłem jeszcze klucza, znalazłem coś takiego:
http://www.yato.pl/katalog.phtml?cat_category_id=1263&action=cat_product_show&cat_product_id=54089&cat_product_from=
Mam pytanie - jaka jest jakość narzędzi marki YATO - można je porównywać z "I R" czy "CP"?

G
los Sandalos 2007-06-03 00:00

Re:Klucze udarowe - dobre czy tanie

Oj, sam sobie odpowiem - doczytałem na stronie YATO, że to w sumie niby lepsza TOYA czyli po mojemu szajs.

1

Kategorie :