Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Do ostatniej strony »
G
dzuchx 2010-06-13 13:53

Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Witam posiadam zwykłego małego karchera używając dyszy rotacyjnej która jak wiadomo robi taki owalny kształt strumienia .Nie wiem co się stało zaczeła dawać normalny prosty strumień :(.Rozkręciłem dysze kompletnie w środku nie ma nic co by mogło się uszkodzić tzn kawałek plastiku z otworkiem średnicy igły w górnej części metalowa kulka i tyle.. wszystko jest całe ,nie uszkodzone.Dlaczego myjka nie daje poprawnego strumienia?:(myłem potrząsając.

G
dzuchx 2010-06-13 13:54

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Witam posiadam zwykłego małego karchera używając dyszy rotacyjnej która jak wiadomo robi taki owalny kształt strumienia .Nie wiem co się stało zaczeła dawać normalny prosty strumień :(.Rozkręciłem dysze kompletnie w środku nie ma nic co by mogło się uszkodzić tzn kawałek plastiku z otworkiem średnicy igły w górnej części metalowa kulka i tyle.. wszystko jest całe ,nie uszkodzone.Dlaczego myjka nie daje poprawnego strumienia?:(myłem potrząsając.

Zdjęcia

G
Jasiu 2010-06-13 18:55

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Miałęś ją oryginalnie czy dokupiłeś??

G
Sasza 2010-06-13 20:59

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Nalej do jakiegoś naczynia wody i dodaj odkamieniacza lub w ostateczności dosyp soli kuchennej !
Włóż do tego roztworu lancę tak aby głowica była całkiem zanurzona -przynajmniej na całą dobę.
W wiekszości przypadków pomaga ( chyba że uszkodziłeś lancę podczas rozkręcania)

Pozdrawiam :)

G
dzuchx 2010-06-14 18:50

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

-jest oryginalna lanca.
- Nie uszkodziłem bo nie bylo co w środku naprawdę kulka metalowa plastik ...wszystko całe nie zatkane..Co miałby dać ten roztwór?Skoro nie jest zapchane .

G
dzuchx 2010-06-14 18:50

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

-jest oryginalna lanca.
- Nie uszkodziłem bo nie bylo co w środku naprawdę kulka metalowa plastik ...wszystko całe nie zatkane..Co miałby dać ten roztwór?Skoro nie jest zapchane .

G
Sasza 2010-06-14 21:14

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Tobie się tylko tak wydaje że nie jest zapchane !
Jeśli lanca nie zawirowuje strumienia to znaczy że kulka nie przemieszcza się swobodnie a wiec może być gdzieś zakamieniona.
Zrobisz jak będziesz chciał :)

G
Sasza 2010-06-15 17:41

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Tak sobie jeszcze raz przemyślałem.......
Po rozkręceniu lancy masz najpierw oring,potem taką zieloną wkładkę z dyszkami kierunkowymi-w stożkowym kanale głowicy porusza się biały walec z zamontowaną od góry kuleczką a od dołu zakończony jest stożkiem przymykającym dyszę.
Ty piszesz o samej kulce czyli tak jakby twoja dysza nie była kompletna !???
Opisz dokładnie wszystkie elementy twojej dyszy rotacyjnej to może coś zaradzimy,
Oczywiście ja cały czas mówię o oryginalnej dyszy rotacyjnej Karchera .

G
lukas 2011-06-09 20:06

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

witam,
podepne sie do tematu,
mam dysze 4.767-022.0
czy istnieje mozliwosc dokupienia samych czesci do srodka dyszy? (popekal mi taki dziwny element jak na zdjeciu)
pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Zdjęcia

G
tomekpal 2014-08-13 08:36

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

miałem ten sam problem co w pierwszym poście.
dysza pracowała dobrze do pewnego momentu, aż przestała się obracać.
wymieniłem na nową tę czarną stożkową obudowę a środek przełożyłem ze starej dyszy.
nie pomogło.
po dokładnym obejrzeniu elementów zauważyłem, że otworek końcowy, ten przez który wylatuje z dyszy woda, w tym elemencie gdzie jest kulka, był nieco zagięty (nie był idealnie okrągły) prawdopodobnie coś w niego uderzyło i się lekko zagiął
chodzi mi nie o tę nasadkę stożkową tylko o ten malutki otworek w elemencie z kulką,
wyprofilowałem go delikatnie gwoździkiem, tak aby nadać mu jak najbardziej okrągły kształt, poskładałem i zaczęło działać.
prawdopodobnie poprzez zagięcie strumień wody był skierowany lekko w bok i to zakłócało pracę całości.

G
Adamek 2014-09-17 20:54

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Brak rotacji strumienia - należało udrożnić nasadkę stożkową ten malutki otworek na końcu wirującego elementu z kulką. Super podpowiedź. Szacunek ! Pozdrawiam.

G
Tomek 2015-04-09 09:43

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Cześć.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak tą dyszę rotacyjną odkręcić? Oddałem myjkę na gwarancji ale wróciła z odmową, ze akcesoria nie podlegają gwarancji. Sugerują zakup nowej lancy a tą która sie zepsuła użyłem trzy razy! Myjka 200 zł - nowa lanca 150?!
Nie chciałbym jej uszkodzić, bo spróbuję jeszcze rękojmi.
Czy to trzeba po prostu złapać w imadło i odkręcić na siłę? w rękach nie puszcza.

G
HRYŃ 2015-06-05 01:39

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Tomek, dysza jest mocno skręcona ale weź przez szmatę - żebyś sobie nie pokaleczył palców - i mocno odkręcaj w lewo i powinna się rozkręcić albo w imadło - też tak brałem - i żeby tylko nie za mocno ją ścisnąć i potem "żabą" lub "morsem" ją odkręcić. Problemem w tych dyszach, że przestają "kręcić" jest wyrobienie obudowy dyszy lub za duże - te 4 otworki skośne - w zaślepce i wtedy przestaje się obracać ten palec plastikowy z malutkim otworkiem w środku. Firmy wolą sprzedać nową lancę za 150 zł lub całą dyszę za 60 zł niż palec lub zaślepkę za kilka zł i dlatego jest problem z tymi częściami.

G
Flisek 2015-07-07 22:55

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

Też miałem problem z tą dyszką,nie chciała się obracać,w ogóle woda raz leciała raz nie. Więc dzisiaj ją rozebrałem przepchałem tą końcówkę cienką igłą i teraz śmiga jak nowa.

G
makar42 2015-11-27 16:29

Re: Karcher - dysza rotacyjna problem!Pomocy

W mojej myjce, "palec" dyszy wygląda tak jak na załączonej fotce. Wystający czubek pokazany strzałką, który w nowym palcu ma ok. 3 mm, uległ u mnie ścięciu po ok. 1,5 godz. pracy myjki. Czubek ten warunkuje wirowanie palca. Przy jego braku, palec wykonuje chaotyczne ruchy wewnątrz lancy uniemożliwiając skuteczne czyszczenie. Zastąpiłem plastikowy czubek mosiężną rurką, co przywróciło dyszy sprawność, choć straciłem nieco na ciśnieniu (rurka powinna mieć nieco mniejszą średnicę, ale innej nie miełem)

Zdjęcia

1 2