Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Do ostatniej strony »
G
stanislaw 2010-06-08 21:41

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

akurat dzisiaj sobie zkombinowalem olej hydrauliczny. jeszcze go nie wlalem do pily bo wolalem sprawdzic doswiadczenia w necie. no imasz tu pisza ze zewzgledu na lepkosc tego oleju zatyka sie dysza trocinami ,dzieki !!! ale kusi mnie sprawdzic,20 lat temu kupilem ruska pile elektryczna moc 2kw smarowalem ja olejem hydraulicznym bo wogule nie miala zadnego wlasnego smarowania.poprostu butelka polewalem lancuch ,ale to zupelnie co innego.

G
Maariusz 2010-06-08 23:35

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Dolej do oleju hydraulicznego nafty i będzie lepiej spełniał swoje zadanie.

G
sicjaro 2010-07-29 05:34

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Witam.
Zastanawiałem się nad "upichceniem" mikstury składającej się w 80% z oleju roślinnego i z 20 % dedykowanego oleju do smarowania łańcucha.

Czym przepłukiwać zbiornik oleju po użyciu oleju roślinnego,
wlać olej dedykowany i popracować parę minut na nim?

Co wy na to?

G
Maariusz 2010-07-29 07:49

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Jak masz pomysł to go zastosuj najlepiej używając oleju rzepakowego. Zarobi na tym rolnik i robotnik w fabryce pił. Serwisant już nic nie pomoże bo zaschnięty rzepak ciężko rozpuścić. Będzie jednak ekologicznie.

G
amator 2010-09-07 19:08

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Witam,
chciałem zapytać właśnie o zwykły olej spożywczy... znajomy pilarz polecił mi kupić najtańszy olej spożywczy. Są jakieś przeciwwskazania ?

G
Maariusz 2010-09-10 18:47

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Dobrych masz doradców jak doradzają olej spożywczy do smarowania łańcucha. Szkoda, że jeszcze nie polecają oleju z oliwek.

G
kuba 2011-05-07 21:45

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

witam niedawno kupiłem pilarkę STIHL MS 211 i dostałem do niej przy zakupie oryginalny olej i tez się zastanawiam jaki kopic bo się skończył i kupie olej z beczki w lokalnym sklepie po 6,50zł za litr dobra cena i niema chyba co kombinować . a przepalonego nie polecam a kujawski jest droższy i dobry ale do kotletów .

G
siemanko 2011-05-30 21:00

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

witam kupiłem dzisiaj piłe spalinową zalałem mieszankę i nie wiem jaki olej mogę wlać do smarowania łańcucha czy mogę wlać olej taki jak lałem do samochodu

http://allegro.pl/mobil-super-2000-10w40-4l-dabrowa-gornicza-i1619848504.html

G
Jełop 2011-05-31 08:51

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Zostaw sobie na ew. dolewki do samochodu, a do łańcucha kup eko-green, pilarol.
Tak na martginesie, w PL panuje niezdrowa podnieta czerwonym olejem do paliwa stihla, a to jest zwykły olej mineralny, tyle że dobrej klasy(coś jak castrol 2t). Półsyntetyk i syntetyk Stihla niestety jest u nas niedostępny.

G
andi 2011-06-03 19:58

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

a co wy gadacie .ja jade na przepalonym juz 2 lata i dzieki oszczednosci kupilem nowa pile zamiast wydawac na te biodegradalne szajsy

G
Jełop 2011-06-05 17:30

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Ja frytki i kotlety smażę dzieciom na przepalonym z warsztatu, to jest dopiero oszczędność. :)

G
mietek 2011-09-09 19:22

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Mi dzisiaj kumpel załatwił 5l hydraulicznego. Jak zalałem, to myślałem że mi się prowadnica i łańcuch zagotuje. Więc nie polecam

G
patryk26 2011-12-12 18:08

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

czyli mozna nalac zwyklego oleju heh z biedronki zeby smarowalo lancuch???

G
stefo 2011-12-20 20:39

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

mozna tylko co dalej?

G
DOSTAWCA 2012-01-17 20:48

Re: Jaki olej do łańcucha pilarki/piły spalinowej

Czytam bo dostarczam oleje do łańcucha dla sporych odbiorców.Co ciekawe to niemal każdy życzy sobie cos innego.Tutaj piszę tylko dlatego że nikt nie mówi o zdrowiu użytkownika czy operatora piły.Stosowanie oleju przepracowanego lub zawierającego dużo szkodliwych dla zdrowia dodatków (Turdus? przekładniowe? toż to samobójstwo).ktos inny pisze że nie hydrauliczny ze względu na swoja lepkośc.Hydrauliczny podobnie jak maszynowy lokuje sie w tych samych przedziałach lepkosciowych czyli powiedzmy od 22 do 100 (sto ma też lux czy superol 30) tylko podane według innej skali.Ja spotykam się najczęściej z oczekiwaniem klienta że dostarcze mu olej o lepkości 100 . natomiast jako ciekawostkę mogę podac fakt że pewna znan na naszym rynku szwedzka firma działająca w drzewie szanując zdrowie swoich pracowników i dbając o srodowisko w swoich tartakach do pił stosuje olej sosnowy który kosztuje dużo ponad 5000 PLN za beczkę 208 litrów.Oczywiście bardzo drogo ale.....Produkuje ten specyfik STATOIL.

1 2 3 ... 4