Jaki młot/młotowiertarka ??

N
Nestor 2014-02-02 22:17

Jaki młot/młotowiertarka ??

Witam,
Zbliża się wiosna i pora przygotować się do sezonu na własnej budowie. Chcę kupić jakiś młot / młotowiertarkę, które to narzędzie posłuży mi do końca budowy (i oby dłużej). Zaznaczam, że wiele prac wykonuję sam więc nie będzie to leżało na półce. Chciałbym coś co umożliwi mi nie tylko skuteczne wiercenie, ale również możliwość przekucia się przez fundament/strop. Chciałbym coś co nie będzie częściej leżało w serwisie niż pracowało na budowie, a jeżeli już coś się zepsuje to żeby serwis był szybki i tani ;-)

Co polecacie?? Chińczyka czy lepiej dołożyć i kupić coś sprawdzonego, jakiejś znanej firmy?? Podajcie konkretne modele.

G
Mike 2014-02-02 22:30

Re: Jaki młot/młotowiertarka ??

Makita HR4001C lub HR4011C (wersja z kontrolą wibracji). Bardzo wygodna i dobrze wyważona, świetne sprzęgło, mocy wystarczy na przekucie przez fundament. Niedługo wychodzi nowy model HR4013C wiec na starą będziesz mógł utargować zniżkę.

G
SamoRadek 2014-02-06 20:33

Re: Jaki młot/młotowiertarka ??

Polecam Kressa 800 PSE QuiXS Set - profesjonalna młotowiertarka z możliwością szybkiego przezbrojenia w uchwyt do wierteł cylindrycznych. A pod uchwytem niespodzianka- miejsce na bit.
W jednym narzędziu młotowiertarka SDS plus, wiertarka i wkrętarka sieciowa.
3 lata gwarancji, produkt niemiecki.
Więcej nie trzeba.

P
Pan-wierlło 2014-02-06 21:25

Re: Jaki młot/młotowiertarka ??

Zależy od masy młotka i rodzaju materiału do przewiercenia/skucia. Ja postawiłem na bosch gbh 2-26 dfr. Lekki, mocny i jeszcze mnie nie zawiódł. Oczywiście nie wyburzam ani wymieniam asfaltu przed domem. Jak rozumiem zależy Ci na pracach domowych - wg mnie to w zupełności wystarczy.

G
Mike 2014-02-06 23:27

Re: Jaki młot/młotowiertarka ??

Chciałbym coś co umożliwi mi nie tylko skuteczne wiercenie, ale również możliwość przekucia się przez fundament/strop.


Czytaliście uważnie? Chcecie się przekuwać przez fundament młoto-wiertareczkami sds-plus klasy 3kg.? I to na dodatek przestarzałymi i na dzisiejsze czasy słabymi modelami: POWODZENIA
HR4011C to i tak maleństwo do takiej roboty, HR5211C powinno być.

1

Producenci :

Kategorie :