Jaki kocioł na eko groszek ?

Do ostatniej strony »
D
Daria 2012-07-24 18:05

Jaki kocioł na eko groszek ?

Chcę kupić kocioł na eko groszek .Najlepiej z podajnikiem .Znacie jakieś dobre ?

P
Paweł Sando 2012-07-24 23:42

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Zębiec nowa linia Defro lub SAS. Ja moim klientom nie poleca takich kotłów. Musisz mieć świadomość, że ekogroszek, który pozwala palić w miarę komfortowo kosztuje bardzo dużo i bynajmniej nie jest to ten z kastoramy ani leżący na hałdzie w składzie opału. Jak zejdziesz trochę z jakością opału to przeklniesz ten zakup. Zacznie się samoistne wygaszanie , awarie podajnika, chwyt reklamowy mówiący, że obsługa jest taka jak w gazówce jest mocno przesadzony. Te kotły z 1go zdania to według mnie jedyne które sie nadają. Jak jeżdżę po ludziach wymieniam kotły i instalacje to najczęściej jak ktoś ma kocioł na groszek to ma problem z niedogrzanym mieszkaniem i trudnością w łapaniu temperatury. ja osobiście wolałbym zainstalować kocioł gazowy zamiast eko jeśli dom jest nowy docieplony a instalacja nie jest stara

O
Ola 2012-07-25 19:40

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Kotły Ekowitt są niezłe . Z podajnikiem też są . Ja osobiście mam z podajnikiem tłokowym . Można w nim palić eko groszkiem .Dobra blacha , nie ma z nim problemów .

P
Paweł Sando 2012-07-25 19:53

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Zrób tak poszperaj w ogłoszeniach i zadzwoń do 3-4 dobrych instalatorów z Twojej okolicy popytaj jakie są dobre wybierz ten który będzie się powtarzał. Jak pisałem jeśli o kotły chodzi panuje duża regionalizacja więc pytania na tym forum dużo nie dadzą. Chyba, że chodzi o kilka duzych firm

G
Marek 2012-09-29 10:34

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Cześć jak na ekogroszek to warto kocioł z podajnikiem ślimakowym. Ja używam KMB-RP PLUS, wersję z mocą 15kW. Mam 220 kg zasypu więc starcza mi to na przynajmniej 5 dni. dodatkowo ma palenisko z rusztem wodnym i kilka systemów zabezpieczeń.

G
danilo 2012-10-25 20:31

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Jako wykonawca instalacji sanitarnych chciałbym wiedzieć jaką kwotę chcesz przeznaczyć prędzej będzie mi doradzić

G
danielo 2012-10-25 20:34

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

dobra forma również polecam

G
Jan 2012-10-31 21:14

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Cześć również polecę kmb rp z Tomic. Pan Witkowski robi dobre kotły. Mój spisuje się od 2 lat bezproblemowo. Gruba blacha, kilka zabezpieczeń i czujników, intuicyjny sterownik zdecydowanie przemawiają na plus w tym kotle. A ślimak to chyba najlepsze rozwiązanie do ekogroszku.

G
pawel888 2012-11-10 21:29

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Polecam firmy Viessmann od Makroterm. Zakupiłem go rok temu i póki co nie narzekam. Mój szwagier również taki posiada od 3 lat- również nie skarżył sie na niego:)

G
smutna 2012-11-17 20:09

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Warte uwagi są Ekowitt ,super kociołki . W moim można palić eko groszkiem ,ale nie tylko . To dobre rozwiązanie ,gdy paliwo pójdzie w górę .

G
Adamm 2012-11-27 13:07

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

ja zakupowałem kocioł w firmie Kordas Heating Systems również godne polecenia, podstawowe paliwo w postaci groszku energetycznego można mieszać również z takimi materiałami jak miał, ziarna zbóż, trociny oraz pellet.

G
Janina 2012-12-11 21:16

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Polecam kocioł z podajnikiem ślimakowym typ KJ-G firmy PIECBUD.Czyszczenia jest bardzo mało, ponieważ z eko-groszku jest mało sadzy.To duży plus.Są łatwe w obsłudze ,ja nie miałam żadnych kłopotów.

G
karo238 2013-01-31 23:56

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

Ja też mam ich piec (Piecbudu) i spisuje się dobrze, czas oczekiwania niedługi, piec porządnie wykonany, także jak najbardziej polecam.

G
płaszow 2013-05-14 22:06

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

A ja mam od 4 lat stalkota z Pleszewa i jest doskonały jak o niego dbasz nie słuchaj tych co mają rok piece ja je montowałem dobry piec jak samochód musisz o niego dbać i nie sugeruj sie niskąceną bajerantów nie brakuje (a na marginesie mam też drugi piec gazowy to ci co mają 240m chate do ogrzania i22 st w domu jak ja to życze im powodzenia w płaceniu rachunków)pozdrawiam

G
tomek348 2013-06-01 18:19

Re: Jaki kocioł na eko groszek ?

A ja teraz zastanawiam się nad kotłem Ares Lux z Ekowittu. Może ktoś użytkuje ten kocioł na co dzień? Bo jestem ciekawy, jak kociołek się spisuje.

1 2 ... 3