Jaka wybrac wkretarke ?

Do ostatniej strony »
G
samba-77 2007-10-16 00:00

Jaka wybrac wkretarke ?

Witam
Mam dylemat co wybrac do prac domowych? Bede uzywal wkretarki sporadycznie-skrecic meble a czasem maly remont.Mam pare typow:1. http://www.allegro.pl/item253107354_hit_nowosc_wkretarka_18v_einhell_bavari_gw_rok.html 2. http://www.allegro.pl/item255054060_wkretarka_2_biegowa_12v_z_2_akumul_skil_bosch.html 3. http://www.allegro.pl/item256731130_wkretarka_skil_12v_2aku_2bieg_200_szt_osprzetu.html CCzy te dwa modele Skila to sa "orginaly"?
A moze doradzicie cos innego do ok 200zl

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

witam
z tych trzech propozycji, skil wypada zdecydowanie najlepiej jeśli chodzi o jakość, bo einhell z serii bavaria, raczej nie szczyci się pochlebna opinią.
nie wspominając że ten 12-sto voltowy skil pewnie max moment ma zbliżony do tego 18-sto voltowego einhella.
no i po gwarancji skila naprawi w zasadzie każdy serwis, z einhellem już nie jest tak różowo.
ponadto skila gdy się zepsuje na gwarancji wysyłasz w obie strony na koszt boscha wprost z domu. po prostu wzywasz dhl i gotowe.
bez wątpienia najbardziej kalkuluje się ta trzecia opcja skil w kufrze z osprzętem. nigdzie nie kupisz tyle osprzętu za taka cenę.
no i bez wątpienia oba skile to oryginały od bardzo solidnych sprzedawców ;)
pozdro

G
Michał 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

witam
wkoncu skilla wykupił bosch.
ostatni raz w markecie widziałem obcję numer 3 w cenie 199zł ale to była osatnia sztuka, był w promocji w OBI.
pozdro

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

akurat miałem na myśli firmy Bart i Mistama ;P

G
Jerzy Samborski 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Witam
A co sadzicie o firmie DWT model ABS-18 E (za 200zl) lub firma PROMA?
Mam juz niezly metlik w glowie
Dziekuje i pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

hmm mi Proma kojarzy się z fatalnej jakości dużymi obrabiarkami do drewna i stali. jakość i żywotność mają fatalną, wbrew zapewnieniom wytwórcy o ich rzekomej profesjonalnośći. po trwającej chwilkę przygodzie z oferowaniem ich wyrobów długo jeszcze odbijały nam się czkawkę reklamacje ich wyrobów.
zatem istnieje duże prawdopodobieństwo że z małymi narzędziami nie będzie lepiej.
co do DWT się nie wypowiem bo nigdy wcześniej o tym nie słyszałem i po prostu nie mam wyrobionego zdania o nich.
pozdro

G
Jerzy Samborski 2007-10-17 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Czyli najlepiej zostac przy firmie Skil ?
Czy moze jest jeszcze jakas firma do ok 200zl?
Skila widzialem dzis w sklepie i lezy w rece "tak sobie"

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

pierwsza aukcja ta za 53 z, to chyba żart ;) a gdzie haczyk?
druga aukcja już wypada lepiej, ale mam wrażenie że to ta sama maszyna. choć niepokoi mnie słabiutki moment do 9,5 nM
potem mamy skila o całkiem przy tej samej pojemności aku co ten B&D momencie 14 nM (i 22 na twardym wkręcaniu) choć jest trochę droższy
i na końcu wiertarka z osprzętem skila. osprzęt zawsze się przyda, chyba ze wiertarkę zarżniesz na betonach ;) proponowałbym zakup amatorskiego sprzętu do domu, ale o mocy od 600-700W mniejsze prawdopodobieństwo że ją zajedziesz ;)
550 Wo jednak troszeczkę za mało, chyba że będziesz ostrożnie nią pracował
pozdro

G
Terror 2007-10-30 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Witam Pana Marcina:)
Co sądzisz drogi kolego o Einhellu Global AS-G 18V.
Miedzy tym Skilem z OBI za 199zł a tą wkrętarką jest gdzieś 50zł różnicy. Osobiście sprzedałem tego trochę i moge powiedzieć, że reklamacji do dzisiaj nie odebrałem żadnej (ba ostatnio nawet rozmawiałem z klientem, który skręca jakies drewniane stelarze wersją 14,4V jest zadowolony). Sam miałem okazję pracować tym Einhellem - na potrzeby domowe taka wkrętarka nie jest zła :) 18V aku x2 szt. 1,5Ah, i szybka ładowarka...
Może odezwiesz się kiedyś na gg chętnie bym pogadał: 6629754.
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Witam ;)
wcześniej juz pisałem że zawodowo zajmuję sie nieco innym profilem sprzętowo - osprzętowym. Einhell leży daleko poza obszarem zainteresowań nie tyle moim co klientów których zaopatruję. Wiem jednak ze seria Global, to taka "wyższa półka" w einhellu, jednak osobiście nigdy nie używałem i ciężko mi się obiektywnie o nich wypowiedzieć.
Ale zdecydowanie nie mam o tej firmie najlepszego zdania, chociażby poprzez pryzmat relacji ludzi którzy wcześniej się z tą marką zetkneli. Ale zgadzam się że na potzreby domowe (i tylko domowe) może to być całkiem niezła alternatywa w porównaniu z rasową chińską masówką sprzedawaną po marketach ;)
p.s. co do reklamacji, proponuję poczekać bo w życiu się z bezawaryjnym sprzętem nie spotkałem, a w bezawaryjność einhella zdecydowanie nie uwierzę ;)
p.s.2
bardzo chętnie porozmawiam na gg, jakby co moje g: 2409124
jak jestm zawsze odpiszę
pozdro

G
Terror 2007-10-31 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Powiem tak - zazdroszczę Ci! Tez bym tak chciał - ja musze obsługiwać klientów dla których made in china jest za drogie, przy reklamacjach awanturuję się jak przy naprawde drogim sprzęcie a najczęściej chcą wiedzieć to czego nie rozumieją i się jeszcze wykłucają ...

G
Marcin 2007-10-31 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

normalka ;)
tacy nawet narzekają że dzieci garbatych sa proste, a pretensję zawsze mają do kogoś a nie do siebie samego....
spokojnie, jeszcze zmnienisz pracę i będziesz robić to co lubisz i jeszcze Ci za to będą dobrze płacić....
cierpliwości
pzodro

G
Michał 2007-11-01 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

Witam.
Oj ciężka jest paraca sprzedawcy a jeszcze gorsza przyjmować reklamacje:)
O czym można nasłuchać się od klientów na marketach budowlanych, to nikt nie jest w stanie tego policzyć, a że dedra 18V jest silniejsza od 3-biegowego 12V dewalt-a, to już nie jeden raz słuszałem:)
Pozdro

G
Marcin 2007-11-01 00:00

Re:Jaka wybrac wkretarke ?

oj tak ;) klient abnegat, naładowany agresją i frusytracją z powodu zepsucia sie niedawno nabytego super sprzętu za 70 zł, lubi być upierdliwy, złośliwy i pragnie błysnąć w oczach niewinnego pracownika działu reklamacji....
wczoraj nieźle się uśmiałem rozmawiając o takich przypadkach z kolegą ;)
dowiaduje się człowiek wówczas takich teorii wykorzystania sprzętu i interpretacji jego oznaczeń....
przekracza wszelkie granice umysłu zamkniętego dotychczas w kanwach zdrowego rozsądku, dowiadując się od takiego klienta nowych rewolucyjnych metod interpretacji oznaczeń i zastosowania profesjonalnego tych urządzeń...
naprawdę gorąco i szczerze współczuję ludziom z takich działów obsługi klienta....

1 2 ... 3

Kategorie :