Jaką wkrętarkę wybrać?

G
który_bosch 2011-05-31 11:35

Jaką wkrętarkę wybrać?

Hej, mam taki problem - chcę kupić wkrętarkę dla taty na dzień ojca. Ponieważ pasują mu narzędzia boscha z serii professional to szukam pośród sprzętów tej firmy. Z tego co wypatrzyłem to mam do wyboru:

-Bosch IXO 4 np. taki:

-Bosch GSR ProDrive:

-Bosch GSR Mx2Drive:

Wszystkie różnią się mocą:
wkręcanie miękkie/twarde
ixo 2/3Nm
Pro 3/7Nm
Mx2 4/10Nm

Miałem okazję powkręcać tą IXO u znajomego, a te z serii professional oglądałem w sklepie. IXO to raczej taka zabawka przy nich ale też daje radę jakieś nie grube śruby wkręcić w drewno. Tata ma już taka tylko wcześniejszy model bez wskazania baterii:
gsr-10-8-2-li-bosch-l-boxx-z-2-akku i jest z niej bardzo zadowolony więc fajnie byłoby gdyby też można było ładować potem akumulatory w jednej i drugiej ładowarce. Z kolei to co mnie jeszcze do IXO trochę ciągnie poza ceną o stówkę tańszą to te przystawki do wkręcania w trudno dostępnych miejscach...

Proszę was o pomoc w wyborze i ewentualne wskazówki ponieważ nigdy nie mieliśmy takiej wkrętarki w domu i nie wiem za bardzo czym się kierować;) Zawsze był to zbędny sprzęt który sobie nie poradzi na budowie, a jedynie przy skręcaniu mebli:P Ciężko mi teraz znaleźć coś porządnego. Nie koniecznie musi być Bosch ale wydaje mi się że to dobry sprzęt. Pozdrawiam.

G
digi 2011-05-31 12:39

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

Seria 10,8 V ma zupełnie inne przeznaczenie .. popatrz na momenty obrotowe przy wkręcaniu "miękkim" i "twardym". Tata potrzebuje wkrętarkę czy wkrętak ? Chcesz skręcać mebelki z IKEI czy narzędzie do budowania konstrukcji z drewna ?

G
który_bosch 2011-05-31 15:14

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

Raczej narzędzie - ta wiertarko-wkrętarka którą już ma służyła jak do tej pory do nawiercania np. w drewnianych belkach dziurek i potem się zmieniało na PH4 i wkręcało wkręty. Te zmienianie ciągle wiertło/końcówka do wkręcania było dość wkurzające i trzeba sobie pomagać zwykłą wiertarką co nie zawsze jest możliwe np. na dachu. W przyszłym miesiącu na pewno by mu się przydała taka wkrętarka bo będziemy budować pomieszczenie gospodarcze 9x4m całe z drewna i płyt OSB w środku i boazeria na zewnątrz.

Dlatego szukam raczej porządnego sprzętu który nie jęknie jak będzie miał wkręcić jakąś większą śrubę.

PS. miałem nadzieję że nie będzie musiał brać ze sobą potem 2 ładowarek no ale jak mus to mus.

G
który_bosch 2011-05-31 15:26

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

nie zauważyłem że linki padły... w każdym razie chyba dobrze opisałem to czego szukam - tata już ma taką Bosch GSR 10,8 V-Li-2, a teraz szukam dla niego wkrętarki/wkrętaka czy jak to tam zwiecie serii 3.6 tyle że nie wiem czy prodrive czy dopłacić do tego Mx2drive...

G
Domi 2011-05-31 23:20

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

"Raczej narzędzie - ta wiertarko-wkrętarka którą już ma służyła jak do tej pory do nawiercania np. w drewnianych belkach dziurek i potem się zmieniało na PH4 i wkręcało wkręty" Czekaj bo nie wiem czy dobrze rozumiem wiec tata ma wkretarke ktora sobie nie radzi z wkretami a ty chcesz mu kupic jeszcze mniejsza i slabsza ? Moim zdaniem kup tacie cos mocniejszego np ok 40nm i nie bedzie trzeba nawiercac. Aha najwazniejsze ile chcesz wydac na prezent dla taty?

G
który_bosch 2011-06-01 07:20

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

Nie nie:P Do drewna nie zawsze od razu się wkręca wkręty - lepiej jest wpierw zrobić dziurkę małym wiertłem a potem wkręcać bo inaczej często beleczka może pęknąć. Tata ma już wiertarko-wkrętarkę tak jak pisałem i jest z niej zadowolony. Chciałbym mu dokupić samą wkrętarkę - narzędzie przeznaczone tylko do wkręcania wkrętów. Mocniejszą wiertarkę boscha też już ma i młot udarowy skila. Dlatego szukam jakiejś fajnej wkrętarki.

Z drugiej strony poczytałem o tych wkrętarkach i one wszystkie mają moc sporo niższą przy wkręcaniu niż ten bosch od taty, więc sam już nie wiem.

G
eryk7 2011-06-01 23:03

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

polecam Dewalt 18V naprawdę sprzęt warty uwagi , przyda się do nawiercania , wkręcania , wiercenia z udarem itd pozdrawiam

G
digi 2011-06-02 22:50

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

@który_bosch
w dalszym ciągu nie rozumiem do czego ma służyć to narzędzie... jeżeli do budowania konstrukcji z drewna to szukaj wiertarko wkrętarki 14,4V z akumulatorami litowo jonowymi ..ceny za solidne narzędzie od 550 pln w górę. Hitachi Metabo, AEG, Makita, DeWalt , Bosch. Kolejność przypadkowa. Te wkrętaki z linków nadają się do skręcania mebli i wkręcania wkrętów fi 4 mm MAX. To jest o wiele słabsze narzędzie od posiadanej przez ojca wiertarko wkrętarki 10,8v i nie widzę sensu kupowania go skoro kompaktową wiertarko wkrętarkę tata już posiada.

G
Felix2l 2011-06-09 13:23

HITACHI

Witam. Widzę, że szukasz małej i poręcznej wkrętarki.
Fakt, wybór jest duży, ale czy zastanawiałeś się nad inną marką?
Osobiście poleciłbym HITACHI DB3DL
W porównaniu z Bosch-em GSR MX 2DRIVE posiada dwa biegi obrotów, blokade wrzeciona, 22 stopniowe sprzęgło , szybkie ładowanie akumulatora w 30 min, gdzie Bosch potrzebuje aż 1h. No i jest lżejsza.
Baterie HITACHI są również mocniejsze aż 1,5Ah, gdzie Bosch oferuje 1,3Ah.
Jakieś 360,00 za profesjonalne narzędzie HITACHI lub Bosch za ok 330,00
Ceny netto
Myślę, że pomogłem
A jeśli nie, bez problemowo pomogę wybrać mocniejsze i sprytniejsze narzędzie. Pozdrawiam Felix

G
antek 2011-06-13 15:52

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

Felix2l tsytsu odróżniasz wkrętak od wkrętarki ?

G
Felix2l 2011-06-20 15:36

hmmmm

drogi kolego jak byś zauważył co kolega szuka to byś wiedział co chce...

G
RobertM 2011-08-03 00:44

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
mama antka 2011-08-03 09:03

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
antek 2011-08-05 01:05

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

kolega szuka narzedzia do budowania z drewna a wkretak 2/4/8/10 Nm się do tego nie nadaje. To że taki wynalazek nazywają wkrętarką to juz inna bajka

G
Paweł Maleck 2019-12-20 11:59

Re: Jaką wkrętarkę wybrać?

Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś ostatecznie na wybór odpowiedniej wkrętarki, to proponuje rzucić okiem tutaj www.metabo.com/pl/pl/ :)

1

Producenci :

Kategorie :