jaka wkrętarka ?

G
Michał 2008-02-01 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

jak kupowałeś w casto to był trzeba sobie kupić najtańszego dewalt-a za niecałe 500zł.
pozdrawiam

G
Arkadiusz Weiss 2008-02-01 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Kupowałem na Allegro, teraz mam dwa nowiutkie akumulatorki 18V-owe i ładowarkę, na allegro szukam jakiejś taniej wkretarki 18v aby podebrać silniczek, ech gdzie ta dobra jakość dawnego Boscha.

G
Terror 2008-02-06 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Witam. Widzę Arku, że dostrzegasz to co się dzieje z elektronarzędziami - ten temat był już kiedyś poruszany na tym forum. Więc odwołam się do pewnego faktu...aby się green bosch sprzedawał nadal (np. na halach) to trzeba troszeczkę cenę obniżyć. Więc cenę obniża się kosztem jakości i ogólnego wykonania. Mogę Cię pocieszyć, że nie tylko Bosch daje w ten sposób ciała. Może nie jeżeli chodzi o wiertarko wkrętarki ale zdażają się super niewypały:|
Michał dzięki za pozdros - Marcin przekazał ;) Pokaz udany - heh jak zwykle:))
Pozdrawiam

G
Andrzej 2008-02-17 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

No i spaliłem, 20 wkrętów(5*50) w drewno bez kilkudziesięciosekundowych odstepów i się spalił.., nawet jednego akumulatora nie rozładowałem, patrzyłem na ceny na stronie Boscha - około 90zł.. to tyle co kosztuje wkrętarka bez akku, czy można taniej kupić ?. A czemu nie oddasz jej na gwarancje? Bosch teraz to syf. Te stare niebieskie VES 2 z prostokatnymi aku byly dobre, a teraz to chinszczyzna, jakies wyswietlacze bez sensu montuja w tych zielonych jak dla dzieci. Makita 100razy lepsza, nawet Maktec.
Do duzych wkretow w drewno polecam Ci Hilti sf 144a. Chodzi jak odrzutowiec :) Kupilem taka na Allegro za 900 praktycznie nowa. Troche droga, ale czasem lepiej dozbierac pare groszy i kupic cos porzadnego.
Pozdrawiam

G
Arkadiusz Weiss 2008-02-17 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Myślałem że Będzie z tą firmą coraz lepiej z racji że stare GSR były bardzo trwałe a już ich akumulatory to był majstersztyk. Wkrętarkę już naprawiłem , znajomy ma zielonego PSR dwubiegowego i nie radzę nikomu go kupować bo przełącznik zmiany biegów nie zaskakuje w swoim miejscu tak jak powinien i przy wiekszym obciążeniu poprostu wyskauje bieg co dodatkowo bardzo rujnuje przekładnie zębatą.

G
jacu 2008-07-04 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

Polecam Makteca mam ponad rok na budowie i robie nią wszystko:mieszam farby, fugi a nawet kleje do glazury (małe ilości) wycinam koronkami wolframowymi otwory pod halogeny,kręcę gipsy(ktoś kiedyś "chwalił się" na forum że jego maszyna z aku 2,0 ah wkręca 200 wkrętów.Maktec 1,3 ah wkręca te 200 bez problemu) Jest bardzo poręczna (choć nie najlżejsza)i wyważona ,dużo wygodniejsza od np AEG cz Dewalta czyli profi .A zielony bosch, kiedyś to było coś ale nie teraz. Kupiłem niedawno wkrętarkę sieciową niebieski bosch 6-45 TE u dealera żeby odciążyć Makteca od gipsów i nie jestem zadowolony .chodzi to ale smierdzi podczas pracy jak podróba(mam młotek 2-24 kupiony okazyjnie zapaszek ten sam)Gdzie ten stary dobry bosch!

0

G
Arkadiusz Weiss 2008-07-05 00:00

Re:jaka wkrętarka ?

NO włąśnie, Bosch tylko zwiększył napiecie zasilania do swoich wkrętarek aby miały wyższe obroty niż kiedyś, rujnuje to silnik i bardzo go grzeje.
Działa to tak że do silnika 12 V dają 14,4 V akumulator, zamiast typowych 550 obr/min dla jednobiegowych modeli jest obecnie 700 obr/min(gearbox ten sam jest). Siła bardzo nie wzrosła ale za to obroty bez obciążenia i grzanie silnika , poza tym przciążony silnik więcej bierze prądu i akumulatory starczają na krócej prz tej samej pojemności.
Jak ktoś ma PSRa 14,4 V to założenie 12 V akku spowoduje znaczne przedłuzenie życia silnika i mniejszy pobór prądu przez co wykona sie więcej pracy choć wkretarka pracuje jak stary PSR czyli o te 10% wolniej pod obciążeniem.

G
bxum 2011-03-02 09:29

Re: jaka wkrętarka ?

jeśli chcemy kupić wkrętarkę i mamy tak wąski wybór między jakimś maktecem i zielonym boschem o tym samym napięciu, to najprościej wejść na allegro odnaleźć nasze wkrętarki i porównać ich parametry. Ale za 350 zł 18stki... Jeśli gdzieś znalazł byś to zamiast dachów zaczął bym handlować wkrętarkami.

W boschu płacisz więcej i płacisz tylko za nazwę, może serwis lepszy do tego i dostępność części zamiennych, poza tym wam tylko szczotki padają a po tym zmieniacie sprzęt zamiast założyć zapasowe. Czyli wybierając tylko między nimi i kierując się oszczędnościami kupił bym sobie Makteca.

Czasem warto wpisać coś na youtubie ludzie nagrywają ciekawe filmiki na budowach porównując jakieś firmy. Dobrze też odwiedzić stronę cokupic.pl, tam znajdziesz wypowiedzi właścicieli na temat konkretnych narzędzi ze wszystkimi ich wadami.

G
bxum 2 2011-09-28 18:59

Re: jaka wkrętarka ?

Kolego bxum. Temat ten był maglowany 3 i pół roku temu!!!

G
marek 2013-08-18 21:29

Re: jaka wkrętarka ?

Osobiście od kilku lat użytkuję niebieskiego boscha i jeśli chodzi o aku, to jeśli się przestrzega zasad ładowania, to są niemożliwe do zajechania - przynajmniej takie są moje doświadczenia. Mam dwie identyczne i w jednej padła mi dość szybko przekładnia, ale to się zawsze może zdarzyć w każdym sprzęcie - po to jest gwarancja producenta - w przypadku niebieskiego boscha to 3 lata. Poza tym żadnych zastrzeżeń.

G
IXO 2013-08-19 12:01

Re: jaka wkrętarka ?

Ludzie kupujcie NIEBIESKIEGO Bosch`a nie zielonego. Zielony to szajs dla "weekendowych wojowników" co dwa razy do roku śrubki wkręcają. Niejaki Pan Wiess Chciał celowo oczernić Boscha pisząc non stop o zielonym sprzęcie gdzie wszyscy wiedzą że między niebieską a zieloną linią jest przepaść jakościowa. Jedyne co je łączy (w przypadku narzędzi akumulatorowych) to napis na obudowie.

1 2

Kategorie :