Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Do ostatniej strony »
G
hamer 2005-05-17 00:00

Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Witam.
Zastanawiam się jaką kosiarkę kupić
Mam trawnik ~1000m2. Raczej nie będę mógł kosić bardzo systematycznie by kupić
kosiarkę z BioClipem (zgrabianie mi się nie uśmiecha ;) ). Wolałbym też
kosiarkę elektryczną niż spalinową. Cena którą mogę zapłacić to około 1000PLN.
Oglądałem różne kosiarki i w oko wpadła mi Bosch Rotak 40 czy to dobry wybór?
Może ktoś używa takowej i ją poleca lub zdecydowanie odradza? Jej zaletą jest
bardzo mały ciężar (13kg AFAIR), trochę mnie martwi natomiast szerokość
koszenia 40cm, nie jest zbyt mała? A może ktoś poleci jakiś inny model?
Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie.
Pozdrawiam
HAMER

G
atos 2005-05-20 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Na taki trawnik to lepiej kosiarka spalinowa. A w tej kwocie mozesz już sobie wybierac.
Pozdrawiam

G
mbr 2005-07-18 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Nie polecam kosiarki boscha - zakupilem rotaka 34 i po roku i 3-mcach sie zepsul i to bardzo powaznie, do czego wydatnie przyczynila sie _wyjatkowo_badziewna_ konstrukcja zespolu napedowego. Padlo tylko lozysko, ale poniewaz wszystko tam jest plastikowe, przesunelo sie w korpusie (stopil sie plastik) i teraz kosiarka nadaje sie na smietnik - nowy zespol kosztuje prawie 400pln + VAT (oczywiscie korpus jako czesc zamienna nie wystepuje), tak wiec 700pln w bloto - nie zamierzam tego badziewia naprawiac. Ocene pozostawiam Kolegom. Ja jako dotychczasowy entuzjasta boscha jestem zdegustowany. Taka marna chinszczyzna nigdy nie powinna byc wypuszczona pod ta marka.

G
Punktator 2005-07-25 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Hamer do 1000 m2 to ty musiałbyś mieć dłuuuuugi kabel. A taki kabel to trzeba potem zwijać i znowu rozwijać. Człowieku zastanów się, jak Ci się to wszystko zaplącze to co wtedy zrobisz? A jak przetniesz to co będzie?
No i nie wspominajac już o spadkach napięcia.

G
Bob 2005-09-01 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Na powierzchnię 1000 m tylko spalinową ze zbiornikiem na trawe. ja kupiłem za 990 zł kosiarkę Elktroluxa, silnik Brigsa 4,5 kM, szerokośc koszenia ok 50 cm, nóż tnący przysosowany do mulczowania trawy. Trawa wrzucana do kosza jest drobno rozdrobniona i zajmuje mało mijsca, koła łozyskowane , prowadzi się bardzo lekko. jestem z niej bardzo zadowolony! polecam. Kosiarkę kupiłem w Białymstoku w sklepie Husqvarny na ul. Kmicica. Naprawdę rewelacyjny stosunek jakości do ceny!!!!!!!!!!

G
pati 2006-09-06 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

kup sobie kose spalinową

G
krzysiek 2007-10-06 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Właśnie wczoraj mi nawaliła taka sama po 2 letnim użytkowaniu. Naprawa pewnie nie wskazana, bo uszkodzenie identyczne jak wspomniał kolega wcześniej(Rotak 38). Poszło łożysko no i oczywiście plastikowy korpus napędu. Straszne badziewie - odradzam. Sam teraz szukam nowej kosiarki i zastanawiam się nad elektryczną Makita. Ja mam 850 m.kw. i z elektrycznej jestem zadowolony tym bardziej, że mam duże pochyłości terenu co nie pozwala używać spalinowej z uwagi na spośob smarowania (rozbryzgowe - nie stosuje się pomp olejowych w tego typu silnikach).

G
filion 2009-07-18 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Ogród jest dosyc spory,wiec najlepsza bedzie kosiarka spalinowa,znajomy kjupował na sklep-grene.pl i jest bardzo zadowolony.

G
Zbyszek 2009-08-27 00:00

Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Spalinowa bedzie najlepsza. Z tego co sie orientuje to bardzo duzy wybór kosiarek ma sklep-grene.pl sprawdz tam.

G
Andy 2010-05-03 19:25

Re: Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Kosiarki elektryczne -sprawdzają się gdy trawnik jest niewielki . Na duże ogrody,a do tego zapuszczone nadają się mocne kosiarki spalinowe,6 km

G
Andy 2010-05-04 11:58

Re: Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

A jaki ogród masz > duży? czy praca kosiarki elektrycznej w duzym ogrodzie ma sens , chyba ze kosisz raz w tygodniu , najwyzej godzinę dwie i to z spoczywaniem ,nie ciągla praca ,.ja miałem spalinową Stihl ale najmniejszej mocy ,i po tygodniu miała wolne obroty w sklepie niby naprawił ale po przyniesieniu do domu znowu były wolne obroty , ogród mam 30 arowy ,Elektryczna to zdała by egzamin gdyby produkowali 3 fazowe zasilanie . np,11 kw

G
Sławek 111 2010-05-09 15:00

Re: Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Witam wszystkich działkowiczów! Właśnie przy wczorajszym koszeniu mój Rotak40 wydał dziwny odgłos, spadły mu obroty i z korpusu pojawił się dymek świadczący o jednostronnym zerwaniu umowy współpracy przez silnik kosiarki. Zgadzam się z przedmówcami, że to bardzo delikatne urządzenie wymagające dodatowo systematycznej i upierdliwej konserwacji (o czym przypomniałem sobie również wczoraj rozkręcając urządzenie). Pracował 4 lata, powinien moim zdaniem pracować przynajmniej następne 4. Znaczek Bosch na korpusie niestety usypia czujność. Co kupić? Patrząc z perspektywy tych 4 lat do pracy z przedłużaczem można się przyzwyczaić. Kosiarka elektryczna ma róenież takie zalety, że jest o połowę tańsza, myślę że również o połowę cichsza. Poza tym mój sąsiad ma tanią kosiarkę spalinową i patrząc, jak co sobota wykonuje taniec derwisza próbując odpalić kosiarkę nie uważam, że elektryczne to coś złego. Jednak koszenie 1000m2 to sporo czasu i raczej wybrałbym urządzenie o jak największej średnicy kosy i jak największym koszu. Powinna iść za tym moc silnika, niezłym rozwiązaniem byłby silnik 4-suwowy odpalany "z kluczyka". Cała ta koncepcja ma jedną wadę - cenę. Więc wydaje mi się, że trzeba coś wyp;ośrodkować i zakupić albo dobrej jakości dużą kosiarkę elektryczną o sporym kole (Husqvarna, Stiga) albo pożyczyć pieniądze po rodzinie i wypruć się na spalinową. W końcu trawnik to najbardziej pracochłonna część ogrodu. Pozdrawiam!

G
Marek 2010-05-10 23:53

Re: Re:Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Spalinowa bedzie najlepsza. Z tego co sie orientuje to bardzo duzy wybór kosiarek ma sklep-grene.pl sprawdz tam.


Dokładnie tak, mają duży wybór kosiarek. Mój kolega kupił sobie w sklepie Grene właśnie kosiarkę i jest bardzo zadowolony.

G
darek 2010-05-19 10:24

Re: Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

Uzywam tego modelu 5 lat, bez zarzutu. Kosze także rowy na zewnątrz zdejmując kosz i podnosząc nóż również 100% oczekiwań. Rzeczywistego trawnika mam ok 10a i kosze raz w tygodniu od kwietnia dnawet do listopada (bywało i do grudnia jak wymagała tego trawa). Jestem trochę przerażony poniższymi opiniami o awaryjności. Raz do roku ostrzę nóż i to wszystko. Ponieważ mam na trawniku kilka drzewek owocowych, występują tridności z manewrowaniem kablem. Chyba kolejną kupię spalinową i większym koszem, ale ta bezobsługowość w elektryvznej jest wielkim udogodnieniem.

G
waserx 2011-05-04 07:27

Re: Jaką kosiarkę kupić - (Bosch Rotak 40 ?)

są różne typy kosiarek, o niektórych nawet wcześniej nie słyszeliście http://www.tester.vot.pl/?p=332

1 2