Husqvarna kontra Stihl

Do ostatniej strony »
G
marcin 2012-02-18 16:19

Re: Husqvarna kontra Stihl

Karol powiem ci że moja żona jak chce coś wykosić to bierze 343r a z pełnym zbiornikiem i głowicą waży ona około 10 kg kosy 5 - 6 kg. to piórka kose trzeba odpowiednio wyregulować regulacja szelek też jest ważna a wtedy praca jest łatwa i przyjemna

G
kordi82 2012-02-18 19:11

Re: Husqvarna kontra Stihl

Fakt ze ubierze sie w szelki i chwile pokosi. Ale puść ją na kilka godzin w metrową trawę to na drugi dzień z łóżka nie wstanie.
jakość szelek i ich wyregulowanie to podstawa, ale warunki fizyczne też tu mają znaczenie. I tak przykładowo jeśli Ty zaprawiony w boju ubierzesz kiepskie i niewyregulowane szelki to pokosisz 1-2h i bedziesz miał dość. Jak masz wszystko ok to dopiero pod koniec dnia pracy czujesz sie zmęczony. A jeśli założymy taki sam przypadek Twojej żonie, to przy kiepskich szelkach wytrzyma 0,5-1h i padnie, a jak bedzie miała dobrze wyregulowane szelki to wytrzyma 3 może 4 h.
W przypadku lżejszej kosy te proporcje sie odpowiedni zmieniają.
Ja sam wiem po sobie,(jestem amatorem) przez kilka lat kosiłem FS 100 nie mając innego sprzętu do porównania to jego waga mi sie wydawała normalna(uzbrojona waży chyba 6kg). Natomiast gdy kupiłem Shindaiwe(uzbrojona waży około 9,5kg) chwilę mnie ręce bolały i jakiś czas sie przyzwyczajałem. A mam 183cm i 95kg wagi więc do patyczaków sie nie zaliczam :)
Na Twoim miejscu brałbym kose która waży uzbrojona nie wiecej jak 8-8,5kg,

G
kordi82 2012-02-18 19:12

Re: Husqvarna kontra Stihl

Zonon, a czy ta kosa była używana dzień w dzień czy tylko okazyjnie przy domu ??:)

G
karol 2012-02-18 20:52

Re: Husqvarna kontra Stihl

W modelu kbh45 podają wagę 8,1kg to chyba waga kosy kompletnej 35 jest tylko trochę lżejsza a moc mniejsza o 1KM tylko model 27 jest zdecydowanie lżejszy ale posiada 1,6 KM,z tego co piszesz kordi to właśnie ten ostatni model był porównywalny wagowo do twojej pierwszej kosy.

G
marcin 2012-02-19 07:20

Re: Husqvarna kontra Stihl

panowie ja chciałem tylko powiedzieć że cięższą prędzej się skosi co z tego że fs 55 waży 5kg. jak moje podwórko będę nią kosił cały dzień plus wibracje jak wezmę 343 i zrobię to w 3 godziny w pełnym komforcie w zawodowej pracy np.wolę 5 arów skosić w godzinę i zrobić sobie 30 minut przerwy niż kosić 90 minut te 5 arów mniejszą kosą bez odpoczynku dla mnie to możesz kupić kosę kilogramową i kosić całe dnie i noce

G
kordi82 2012-02-19 09:25

Re: Husqvarna kontra Stihl

to też fakt że sie szybciej kosi. Weź KBH 48. Waży nawet 0,1kg mnie od 45j. Myśle że bedziesz zadowolony.

G
tomek1543 2012-02-20 19:00

Re: Husqvarna kontra Stihl

Witam! ja posiadam 2 piły husq.. jedna 350 od 10 lat a druga to model 137 ok 3 lata... 350-tka wyrobiła tyle drzewa w lesie co nie jedna piła by chciała, średnio na rok robie w lesie ok 4 miesiące co dzień, piła jest odpalana rano i gaszona jak paliwa braknie:) i procuje przy cięciu drzewa na metry(wiec cały czas ma co robić) do wieczora. porządne czyszczenie ma raz w tyg bo cześciej nie ma czasu ani potrzeby. służy mi tyle lat i nie mam z nią zadnych problemów.
mniejsza 137 służy głównie do pocięcia drobniejszego drzewa na opał sprawdza sie równie dobrze

G
marcin 2012-02-21 07:18

Re: Husqvarna kontra Stihl

zgadza się nie wiem dlaczego jest tak dużo negatywnych opinii czy to konkurencja pisze byle pisać byłem wczoraj w serwisie huśki ale tam naprawiają wszystko stihle kawy stigi itp. znajomy powiedział psuje się wszystko czasami można trafić na bubel w każdej marce natomiast jeżeli się dba to żywotność hus. jest bardzo długa




G
kordi82 2012-02-21 09:56

Re: Husqvarna kontra Stihl

Ale mówisz o modelach profesjonalnych. W moim dość dużym salono-serwisie Husky też naprawiają wszystko, widziałem tak Kawy i udając leszcza pytałem czy to jest awaryjne, to mówili że to dobre kosy. Ja uważam że sprzęt z górnej półki każdej marki bedzie chodził. Pod warunkiem odpowiedniej eksploatacji.

G
marcin 2012-03-17 15:24

Re: Husqvarna kontra Stihl

chciałbym napisać coś dziwnego widziałem test stihl 240 hus 333 makita 33 i solo gdzie sthil jest nr. 1 ostatnio miałem zlecenie chodziło o trwałe użytki zielone ja swoją 333 bo do tego lepsze są kosy lekkie a kumpel niedawno zakupioną fs 240 no i po testowaliśmy a tak jest naprawdę, spalanie sthil ma większe, wibracje większe, ciężar większy, cenę większą, moc mało zauważalnie większą ,cięcie szło szybciej mi ale to może być spowodowane moją długą praktyką w końcu kumpel stwierdził że popełnił błąd dlatego ja bym nie wierzył takim testom bo one robione są na czyjeś zamówienie

G
Roninn 2012-03-18 10:13

Re: Husqvarna kontra Stihl

A co sądzicie o Stidze, dużo odstaje od Stihla czy Husqvarny?
Mówię tu o piłach spalinowych do używania w ogrodzie, koło domu za około 1300 zł.

G
opinia z forum 2012-03-18 14:25

Re: Husqvarna kontra Stihl

a)Co do firm ktoś dobrze określił hierarchię jakości wg mnie jest taka sama:
Stihl,HusQ,Oleo-Mac=Makita=Dolmar,no Shindaiwa ponoć się wgryza teraz,dalej to jeszcze jako takie markowe typu Alpina,Solo,Jonsered,Partner, a potem to już wszelkiego typu wynalazki ala EINHELL,Ryobi,Stiga,których my w większości nie chcemy nawet na serwis przyjmować,bo są problemy z dostępnością części,i wcale nie chodzi o podstawowe typu membrany,filtry paliwa,świece, problemy są głębiej.
b)Co do jakości w/w to i chińskie potrafią służyć, jak my to mówimy przede wszystkim "jak się trafi", po 2 jak będziemy jej używać.

G
marcin 2012-03-18 19:25

Re: Husqvarna kontra Stihl

stigę miałem dużo gorsza ciężka mniejsze osiągi większe wibracje bardziej awaryjna jeżeli chodzi o klasyfikacje mówię o produktach którymi pracowalem lub posiadalem 1 husgwarna ergonomia wibracje wydajność serwis najbardziej rozwojowa 2 sthil wytrzymałość waga 3 partner maszyny profi 4 stiga 5 makita dolmar do lasu to się nie nadaje posiadałem też marketchin nie polecam nawet wrogom jest jeszcze jeden plus husgwarny i sthila łatwo je odsprzedać kupując inną markę kupujemy sprzęt na całe życie

G
robin 2012-11-11 18:27

Re: Husqvarna kontra Stihl

Stiga ????postradaliście zmysły ?? to Firma krzak, w wiekszości robia dla nich Chińczycy to sie nie powinno łapać w statystykach,części drogie,psują sie strasznie,jak ktoś odpala sprzęt w sezonie dwa razy to może sobie te cuda kupować bo nikt szanujący się tego czegoś nie kupi,Shindaiwa to raczej porażka jeśli coś z japońca to Zenoah

G
Jacko 2012-12-30 15:12

Re: Husqvarna kontra Stihl

O no i proszę ,temat rzeka...Kosze zawodowo,mamy huski 343 r,kawasaki kbh 43 i 48, i stihle fs 400./ok 2,7 KM/ kawy maja dobre silniki,nie wymagają regulacji ,za to brak amortyzavcji daje w d,, do tego łamiacy sie uchwyt i h,,
.szelki,krótka żyłka, docinacz za blisko/ingerencja w sruby na przekładni i przes.osłony ,małe spalanie /Huską kosi sie b.dobrze agresywnie ,ale z trózębem silnik chodzi jak czołg,czeste czyszczenie filtra,przecierajacy sie plastiik przy zaczepie kosy. Stilek jest tu najlepszy,kosi rewelacyjnie i na żyłce/podobnie jak husqwarna/ jak i na trójzębie.ale spalanie jest najwyższe w porównaniu,do tego skąpy dystrybutor daje tylko głowicę,w reszcie i trójząb i głowice.w huśce ostatnoo wycinaliśmy drzewka i krzewy tarcza scarlett 200mm idzie jak burza,kawusia szła ale czesto ją dusilo,brak mozliwosci dokup.osłony tarcz./kws. i husq. na oleju husq.LS

1 ... 23 24 25 ... 27