hilti?czy warto?

Do ostatniej strony »
G
pb1000 2013-11-15 13:38

hilti?czy warto?

rozgladam sie za porzadna mlotowiertarka.taka raz na 10 lat do uzytku domowo-warsztatowego.po glowie chodzi mi hilti TE-2M,bo obiecalem sobie ze nie kupie nic taniego( badziewnego) ale jak patrze na ceny to.......... czy warto??

G
Mike 2013-11-15 16:43

Re: hilti?czy warto?

Bez sensu - jak chcesz tyle wydać kasy to lepiej kup Metabo KHE3250. Najlepszy młotek obecnie na rynku. Najszybsze wiercenie udarowe - wypróbuj a ci szczęka opadnie jak masz porównanie z innymi.
To Hilti to raczej fajny młoteczek dla instalatorów, nie ma podkuwania jakbyś chciał np. lekkie płytki ze ścian pozbijać. Do koronek diamentowych w cegle za słaby... chyba że na chama chcesz go przeciążać. Metabo jest bardziej uniwersalne i ten power....

G
pb1000 2013-11-15 23:39

Re: hilti?czy warto?

do mike.dzieki kolego.diabli wiedza co zrobic,kazdy chwali swoje ulubione firmy.jakos wczesniej metabo nie bylo na mojej liscie.moze faktycznie warto sprobowac

G
PawTherm 2013-11-16 14:29

Re: hilti?czy warto?

polecam z drobnymi wyjątkami bardzo dobre narzedzia

G
nie warto 2013-12-11 16:04

Re: hilti?czy warto?

nie warto.
Bardzo drogi serwis, a i tak większość narzędzi robi ktoś dla nich.
Poszukaj innej profesjonlanej marki, Hilti to żadna rewolucja.

G
19pawelek84 2013-12-14 11:44

Re: hilti?czy warto?

do użytku domowego? Nie warto. Jeśli kupujesz nówkę to prawdopodobnie nie zwróci Ci się ta maszyna nigdy,bo nie będziesz jej tyle używał. To samo tyczy się innych profesjonalnych marek... jeśli ktoś raz na ruski rok chce tego użyć to po prostu strata kasy.
Natomiast jeśli masz okazję kupić jakąś używkę ale w stanie dobrym(np sprawdzałeś jej stan wcześniej w jakimś serwisie) i w dobrej cenie to bierz. Weź tylko pod uwagę że ewentualne czesci zamienne do hilti do taqnich nie należą...

G
pb1000 2013-12-14 13:58

Re: hilti?czy warto?

do uzytku domowego wiec nie licze na to ze sie ma cos zwracac ale skoro hilti jest az takie drogie a przy tym maja tak dobra renome,podobno na budowe najlepsze to dlaczego mam przejmowac sie czesciami zamiennymi.przeciez nie powinno sie w domu zepsuc nigdy

G
Bel-ami 2013-12-14 14:37

Re: hilti?czy warto?

Przede wszystkim narzędzia Hilti to konstrukcje popularnych marek profesjonalnych takich jak Bosch, Metabo, DeWalt, Kress itp. Więc nie tylko Hilti to dobre narzędzia, równie dobrą młotowiertarkę możesz wybrać z popularnych marek profesjonalnych. Bonusem extra u Hilti jest gwarancja, w sensie zero kosztów przez określony czas, szybka naprawa i urządzenie zastępcze na czas naprawy. Ale dla klienta detalicznego ceny są bardzo wysokie i te wszystkie ekstrasy mogą być niewiele warte skoro możesz nigdy z nich nie skorzystać przy użytku domowym. A budowy o których piszesz to inna sytuacja. To na ogół duże firmy które kupują jednym rzutem dużą partię narzędzi i dostają rabaty sięgające nawet 40%. Wtedy Hilti jest opłacalne bo kosztuje na poziomie Metabo, Bosch'a czy Milwaukee a dają lepszą gwarancję i to może być przekonujące dla klienta. Bo na budowie to ona się na bak się przyda, narzędzia są mocno eksploatowane, przechodzą z ręki do ręki, jeden pracuje zgodnie z instrukcją drugi nie i prędzej czy później przyjdzie awaria. Ale jak chcesz do użytku domowego to polecam Kress'a. Przez lata część młotowiertarek Hilti to były konstrukcje właśnie Kress'a. Nie wiem jak obecnie to wygląda bo się tym już aż tak nie interesowałem, ale Kress dalej trzyma bardzo wysoki poziom więc jak do użytku domowego to możesz mieć narzędzie wieczne.

G
pb1000 2013-12-14 17:14

Re: hilti?czy warto?

aha jeszcze apropos uzywek,bo ktos wspomnial.jaki jest sens kupowania elekronazedzia uzywanego to nie wiem.przeciez ktos sprzedaje tylko dlatego ze jest wyeksplatowane a nie dobre-inaczej by nie sprzedawal.tak nakazuje bynajmniej logika.a hilti faktycznie za cene wyzej wspomnianej mlotowiertarki mozna kupic prawie 2 inne no ale skoro ma byc forever.......:)

G
19pawelek84 2013-12-14 17:56

Re: hilti?czy warto?

jaki jest sens sprzedawania dobrych używek? Pytaj tych co to robią. Jako że w serwisie pracuje często zdarza się ze przychodzi ktoś i mówi że kupił przez neta i czy damy rade w kilka dni sprawdzić czy narzędzie nie ma wad o których sprzedający nie wspomniał
No i sporo małych firm kótre upada pozbywa się czego się da by długi spłacić, w tym narzędzi.

Z doświadczenia mogę podpowiedzieć ze do napraw zwłaszcza szlifierek hilti z powodzeniem można wykorzystywać części Boscha. Są tańsze.

Autorze,pytałeś co może paść w dobrej używce. W każdym narzędziu,nowym czy używanym są części tzw eksploatacyjne, które zawsze się kończą, np. szczotki, uchwyty, akumulatory(i uwierz, mało który producent części eksploatacyjne wymienia w okresie gwarancyjnym za darmo, no trochę większa tolerancja jest na akumulatory ostatnio)

G
pb1000 2013-12-14 20:40

Re: hilti?czy warto?

do 19pawelek84;pewnie masz racje.ja nie znam sie na elekronice wiec bazuje tylko na swoim doswiadczeniu i opini innych.to moje skromne doswiadczenie mowi mi ze mimo wszystko oplaca sie zaiwestowac w sprzet tgzw. markowych firm.nie tylko chodzi mi o zywotnosc sprzetu ale o bezpieczenstwo uzytkownika a tym czesto zapominamy.na przyklad.kupisz uzywana pile ukosnice i co?masz pewnosc ze wlasciciel przy niej nie majstrowal na wlasna reke?uzadzenie kilka tysiecy obrotow na minute.mozesz byc na 100% pewny ze nic sie nie stanie?mimo wszystko markowe firmy nie zapominaja o tym i placisz za technologie ktora tam siedzi.przynajmniej mam taka nadzieje:)

G
19pawelek84 2013-12-15 20:11

Re: hilti?czy warto?

sprzęt markowy jak najbardziej. Jednak jest sprzęt i sprzęt. Nie widze sensu, poza w/w przypadkami, by majsterkowicz do domowego użytku kupowal drogi sprzęt przeznaczony dla firm używających go zawodowo. No chyba że ma nadmiar kasy i nie ma co z nim zrobić ;-)

A co do bezpieczeństwa. Nie ważne czy sprzęt jest mega drogi i markow czy to jakaś marketowka. Każdy może grzebać w każdym, ludzka ciekawość nie zna granic

G
Artur 2015-02-01 11:22

Re: hilti?czy warto?

Hilti warto bo jeśli jest to sprzęt normalnie eksploatowany posłuży ci dożywotnio .Pracuje na budowie w Norwegii .100% sprzęt w firmie to Hilti (niedotyczy głópoty ludzkiej) -nie do zajechania. Szukaj używki w idealnym stanie na allegro kupisz Używkę za 40-50% ceny sklepowej. Ja osobiście na budowe swojego domu zainwestowałem w wiertarke ud 16- 550zł i szlifierkę kątową dcg 230 za 720 zł sprzęty jak nowe.Pozdrawiam .

G
przemek 2016-03-03 13:36

Re: hilti?czy warto?

Hehe nie porównujcie Hilti do padła typu Makita, Metabo czy coś w tym stylu. Hilti to wymiata.

G
Agent Smith 2016-03-04 12:17

Re: hilti?czy warto?

No w rzeczy samej... powiadają że młoty wyburzeniowe Hilti budowane są w oparciu o technologię broni obcych. Jak przyłożysz dłuto do ziemi to rozwalą całą planetę...

1 2