hilti?czy warto?

G
apoco 2016-03-06 10:51

Re: hilti?czy warto?

Hilti to tylko makra handlowa nie produkują wszystkich sami elektronarzędzi, fakt sprzęt jest dobrej klasy ale idzie znaleźć odpowiedniki lepsze.
Dam jeden przykład, szlifierki kątowe dla Hilti robi Bosch, sam posiadam Hilti DCG 230-DB odpowiednik Bosch GWS 24-230JVX, oprócz różnic wizualnych to w środku wszystko jest z Boscha :)

G
Paw-Therm 2016-03-08 07:32

Re: hilti?czy warto?

Teza że Hilti to ,, tylko makra handlowa " to duże nadużycie. Fakt szlifierki jakoś tam Bosch produjuje, ale ogromna większość swoich maszyn robią sami no i ten serwis

G
MARIO 2016-08-15 16:10

Re: hilti?czy warto?

HILTI GÓRNA PÓŁKA DO DZISIAJ,I ZADNA INNNA FIRMA NIGDY NIEROBIŁA ZADNYCH WIERTAREK LUB MŁOTKÓW DLA HILTI.JEDYNA MARKA KTÓRA NIE PRODUKUJE SWOICH NARZEDZI I BIERZE WSZYSTKO OD AEG BOSCHA CZY DEWALTA JEST TO WURTH MASTER BO PŁACISZ 40% WIECEJ ZA TEN NAPIS I CZARNĄ OBUDOWE

G
romek 2018-02-05 22:26

Re: hilti?czy warto?

Hilti warto szlifierki robi dla nich bosch ale mają zupełnie inne parametry ,wirnik ma inna klasę izolacji łożyska są lepsze gatunkowo,Młoty na sds max i sds plus produkują sami, są najlepszym producentem tego typu narzędzi,dla przykładu hilti te 70 avr wierci i kuje dużo lepiej jak bosch gbh 12-52 lub 8-45 hilti ma inną częstotliwość udaru i prędkość obrotową.Hilti i duss mają pływający tłok w oleju,dlatego mają najlepsze parametry wiercenia

G
marcin 2018-02-14 00:03

Re: hilti?czy warto?

HILTI co duzo pisac ,marka górna półka jak ktos pisze ze wole makite,to odpowiedz jest jasna,niestac cie na hilti wiec kupujesz tansze narzedzia, dla hilti nikt nie produkuje zadnych narzedzi tyupu młoty udarowe,bo słyszałem ze schdza z tej tasmy co bosch czy metabo,to totalna bzdura,to milwaukee,schodzi z tej tasmy co Aeg,lub atlas copco,i dodam dla wielce znających sie panów że milwaukee nie jest amerykańskie tylko niemieckie,przeczytaj na tabliczce,młoty sds max khe 76 i milwaukee kngo 750 to to samo,i inne robi ten sam producent,wurth nie produkuje żadnych elektronarzędzi ,robi na boschu,dewalt,aeg,,,hilti robi tylko dla swojej marki,zleca tylko szlifierki boschowi,,,dużo lepsze od makity jest hitachi,,,Wacker robił wszystko dla siebie,chodż od 2012roku zepsuł sobie opinie młotkami na sds max biorąc ją od metabo khe 76. Jest jeszcze firma duss,droga i jej nie polecam,dziwny wynalazek,kolejna firma narex,czeska bardzo dobra ,maja swoje konstrukcje,na tej firmie robił spit młotki sds max,protool.Protool to tez czeska firma,odłam narexa na niemcy.

G
marcin 2018-02-14 00:11

Re: hilti?czy warto?

nie pisz bzdur bo dla hilti nie robi zadne metabo czy dewalt,maja swoje konstrukcje.To metabo dewalt,milwaukee,i wurth robia identyczne młotki na sds max,masz zbyt mało informacji,opisując narzedzia.Niestać cię na hilti to kupujesz tańsze narzedzia i je polecasz,ja dałem 6500zł za te 70 hilti i nie porównuj makity czy milwaukee 750s bo to ,duża obudowa a wśrodku dwa koła samarowane samarem z łożysk.

G
fan 2018-02-14 19:50

Re: hilti?czy warto?

z calym szacunkiem dla "innych" marek ale jak ktos popracuje narzedziami hilti,to innych juz nie wezmie:) smutne ale prawdziwe

G
Vincent 2018-02-23 12:46

Re: hilti?czy warto?

Cały czas mam wrażenie, że nie którzy na siłę zachwalą HILTI. Sam mam sprzęt HILTI i uważam go za dobry sprzęt, ale drogi. Do tego dochodzą koszty serwisu i nie dbają o stałych klientów, a nawet traktują ich jak Kowalskich z ulicy.

Jeśli ktoś ma wydać 5500 netto za młota Set TE 70-AVR to wybierze Bosch GBH 8-45 D za 3300 brutto. Równie dobrze może kupić dwa młoty i jeszcze zostaną pieniądze. Podałem specjalnie ceny netto i brutto!

A nie oszukujmy się. Sprzęt się zużywa i producenci sami wymuszają awarię sprzętu.
Jest wiele przykładów w motoryzacji, Apple spowalniało stare modele iphonów i ostatnio była afera z stalą nie spełniającą norm w Nissanie.


Dlatego uważam, że powinniśmy szanować swoje pieniądze i nie pozwolić podać się presji otoczenia.

G
1234567890 2022-10-15 17:51

Re: hilti?czy warto?

Hilti było rewolucją w latach 70 ubiegłego wieku. TE17, TE60 i TE72 działają do dziś i z pewnością przeżyją nowe plastikowe zabaweczki (nie ważne jakiej firmy),są ,,pancerne,,.Obecnie Hilti to nic nadzwyczajnego

1 2