HILTI

Do ostatniej strony »
G
marcinhulek 2008-10-15 00:00

Re:HILTI

mam dostępność do wszystkich części przecinarki spalinowej HILTI DS HS 64-35

G
kristof 2008-11-04 00:00

Re:HILTI

HILTI nie jest już producentem elektronarzędzi, lecz zleca to innym, uznanym firmom. Zostałą tylko brand-marka,tzn. logo.
Widziałem sam produkcję wkrętarek, zakrętarek sieciowych oraz większości młotków u innego niemieckiego producenta. Dodam, że na tej samej linii produkowany jest m.in. jeden z modeli młotków Protoola. Jeśli chodzi o odkurzacze to produkuje je dla Hilti firma Wap-Alto, ta sama co dla Protoola, Festoola i wielu innych. Dawniej dla Hilti produkował Starmix, który notabene robi odkurzacze dla 16 różnych brand-marek (m.in. Boscha, Metabo, Kressa, Profi-Diamanta, AEG & Milwakee, Rubi i wielu innych znanych producentów). To tak jak z opalarkami Steinela, które można znaleść w wielu katalogach producenckich. Do tego zmierza świat i trzeba to zaakceptować.
Niechj teraz ktoś z fanów drogich marek przekona mnie do zakupu Hilti i przepłacania cięzko zarobionych pieniędzy.
Drogi Wielbicielu drogich fajansiarskich gadżetów ( bo inaczej się tego nie da określić). Gdybyś za młotowiertarkę innej marki zapłacił tyle co za odpowiednik z katalogu H. wraz z cała otoczką marketingową, magią marki i Centum Obsługi Klienta to też byś chuchał i dmuchał na ten sprzęt i popracował nim tak samo długo jak nie przymierzając H.
W sprawie wynagrodzenia srwisanta H. w Hiszpanii:
Gdyby ten Pan zarabiał 1500 euro na godzinę, to rychło prześcignąłby Billa Gatesa na listach najbogatszych ludzi na Świecie (okolo 252 000 euro miesięcznie). Jakoś nie słychać o sewisantach na liście choćby magazynu Forbes. Gdyby jednak ten sam mechanik zarabiał 1500 euro na miesiąc (każdemu może zdażyć się literówka), to zaraz po pierwszej wypłacie pognałby do Urzędu Pracy po zasiłek, a nie babrał się w smarze...
Pracownik na taśmie u wyżej wspomnianego Producenta narzędzi dla Hilti zarabia miesięcznie 2800 euro netto. Po czterech latach pracy w zakładzie w Niemczch, z wykształceniem technicznym, po średniej szkole.
Problem dostępności części, ich ceny i obsługi serwisowej H. to czysty manewr marketingowy, niczym nie da się tego uzasadnić poza polityką Firmy. A obsługa pt. 36h i narzędzie znów gotowe do pracy, zastępcze narzędzie na czas naprawy, itp. to dziś standart dla Dystrybutorów na rynku polskim, którzy chcą zbudować swój właściwy wizerunek.
Chętnie podejmę w tym temacie dyskusję, byle merytoryczną i poważną.
Pozdrawiam serdecznie!

Bardzo długi tekst troche prawdziwy i troche nie.
Kolega ma racje ze dal Hilti maszyny robia ci sami producenci co robią dla innych firm. Ale roznica jest taka ze maszyny Hilti sa robione na innych czesciach, na innych tasmach z innych elementów. Wiec nie maja nic wspólnego z B, M i innymi. Co z tego ze sa robione pod tym samym dachem przez firme o nazwie która nikomu nic nie mowi. Rzdna firma nie ma wlasnych fabryk co robi tylko dla wlasnej marki. Jesli takie są to nie nsą fabryki tylko montownie z cześci wyprodukowanych gdzies na swiecie.
I tak jak wspomnialem pod tym samym dachem moga byc robione czesci do hilti Boska i innych. Ale to nie musie bys ta sama linie tłocznia itd. BO NIBY DLACZEGO HILTI SIE PSUJE RZADZIEJ NIZ KONKURENCJA. To magia czy ludzie sa jacyc glupi. Sprzedje rozny sprzet mam firme handlowa i jerzdze po roznych zakladach. I nie slyszalem ze Hilti to kicha czy ci wszyscy ludzie sa zaczarowani??), a konkurencja sie sypie. Nie sluszalem zeby ktos rozchwalal Bosha ze chodzil mu 10 lat, a Hilti takie widzialem. Dam jeszce jeden przyklad. U mnie w miescie jest fabryka elektryki samochodowej, robia dla merola, bmw i paru innych, Bylem tam na zakladzie bo ich obsluguje. I tak zupelnie inna lionia jest dla BMW inna dla Merola itd. Tak wiec procucent elementów do maszyn wcale nie tlucze tego samego do wszystkich producentów.
I jeszcze czedn skoro w Hilti sa elemety podobne jak nie te same co w konkurenci , to czemu czesci bosha i innych nie pasuja do Hilti. A teraz popatrzmy na bebehy Bosha i Makity/ TO SAMO. A O HITAHI NIE WSOPME TO NAJGORSZE MASZYNY NA RYNKU. Swinskie zielone budowy maja zaczarowac klienta. Wezmy np mloty Hilti, wszystkie maja elektroniczna regulacje obrotów, a w konkurencji wszystkirj Makita Bosh Hitahi jakies pokretlo co dziala 3 dni te same powtarzalne elementy.
Ok sorry za ortografie i inne nie zwazam na to papa

G
Q 2008-11-27 00:00

Re:HILTI

a sprawdzałeś szlifierki kątowe?? bosch hilti?? jestes pewien ze wirniki nie sa takie same??

G
dawid 2008-11-30 00:00

Re:HILTI

hilti tylko podono jest najlepsza na świecie.

G
GRZEGORZ 2008-12-09 00:00

Re:HILTI

MASZYNY I CZESCI DO URZĄDZŃ HILTI. LEGEDA I FAKT. AŻEBY COKOL-
WIEK ZŁEGO LUB DOBREGO NA TEMAT URZADZEŃ "HILTI" POWIEDZIEĆ,
TRZEBA DUŻO, O POLITYCE I URZĄDZENIACH "HILTI", POPROSTU WIEDZIEĆ.JEŻELI CHODZI O CZEŚCI DO MASZYN, MOŻNA KUPIĆ ZA POMOCĄ BIURA "TELECENTRUM HILTI" PRZEZ TELEFON, KUPIC MOŻE KAŻDY CZŁOWIEK I KAŻDA FIRMA. CZEŚCI NIE SĄ TANIE.
AWARYJNOSĆ JAK WSZEDZIE, MOZE NASTAPIĆ, KTO DBA DŁUŻEJ MA.
JAK ZE ZDROWIEM. UŻĄDZENIA "HILTI" Z PRZED KILKUNASTU LAT
BYŁY NIEZNISZCZALNE. LECZ TECHNIKA SIĘ ROZWIJA KAZDY OBNIŻA KOSZTY.SZKODA ZE "HILTI" TEŻ. NIE MNIEJ "HILTI" DBA WYJĄTKOWO O WIZERUNEK I ZADOWOLENIE KLIENTA. Z TEGO ŻYJE
I TAKIE MA WARTOSCI ORAZ CELE. OT CAŁA POLITYKA.
POZDRO DLA FANOW I NA POCHYBEL IGNORANTOM

G
demetriusz 2008-12-21 00:00

Re:HILTI

U mnie na budowie było 5 szlifierek kątowych boscha 850c została tylko 1 i zaczyna siadać z hilti jest 3 wkrętarki włomowiertarka i 3 wiertarki z tego sprzętu w jednej wiertarce zaczął siadać udar.Byl tez młot hitachi przeszedł tyle napraw ze spokojnie kupił by za to hilti i pewnie by jeszcze zostało.Szlifierka kątowa duza dewalt padla.Mieszadla coolomix były 3 2 działają w jednym padły szotki.

G
Sebastian 2008-12-31 00:00

Re:HILTI

Mam te70atc ,te 16c i szlifierke 125 cos tam. oprocz tego makite i powiem ze hilti zdazyla na siebie zarobic bez naprawy okolo 30razy. (kosztowala mnie 6000 ) z kolei makita klekla szybko, chociaz tez na siebie zarobila ale duzo mniej razy .Dodam ze sprzet byl uzytkowany extremalnie np hilti po 3mies. poszla do sewisu ,a mimo to hula dalej i ma sie dobrze .Krotko mowiac jesli macie kase to kupujcie hilti i cieszcie sie ze maszyny na siebie zarabiaja ,a nie leza po serwisach po 3tyg, (hilti mialem po 4 dniach od zlozenia zlecenia serwisu) pozdrawiam

G
robi 2009-04-05 00:00

Re:HILTI

We włoszech pracowaliśmy na trzech młotach udarowych hilti, hitachi i makita.
Hilti klasa sama w sobie najlepszy z tych wszystkich praktycznie nie do zajechania.
Hitachi dość ciężki jak na swoje gabaryty. Przy wierceniu otworów 60cm 14mm w ścianie z kamienia na zmianę we dwóch po dwóch godzinach zapalała się kontrolka od przegrzania 15minut pauza i dalej działał. Dodam że hilti przy tej samej robocie do przerwy po 5 godzinach nic mu się nie działo.
Makita całkowita porażka po dwóch dniach (przyjechała nówka) padła. Serwis, dwa tygodnie pracy - koniec udaru. Serwis, wymiana na nową. Po wymianie szef kazał ją oszczędzać ale i tak więcej czasu leżała w serwisie albo na półce bo każdy się bał że na nim się skończy. Może i nie mam za dużego doświadczenia ale z tego co widziałem hilti nie ma sobie równych co do pracy gdzie sprzęt wykorzystuje się maksymalnie.

G
@E..y 2009-04-16 00:00

Re:HILTI

robi skoro piszesz ze zmienialiscie sie z kumplem na zmiane przy wierceniach to nie byla praca tylko zarzynanie maszyny i sprawdzanie ktura jest lepsza ja osobiscie posiadam makity jestem hydraulikiem i ryje tym sprzetem ale z glowa dlatego tak dlugo go mam a pozatym pewnie wasz grande capo kupil makite w jakims napoletanskim sklepie albo wlasciciel byl napoletanem a oni maja wszystkie maszyny z hin wiem bo krecilem sie w tym temacie tak samo jak makity z napisem madein japan a jak sie rozkreci to china pozdrawiam z rzyczemilej pracy

G
serwice 2009-06-26 00:00

Re:HILTI

Odkodowuje Młoty HILTI wystarczy wysłać samą elektronikę
Kontakt 509495581

G
ADAM 2009-06-27 00:00

Re:HILTI

PYTANIE DO SERWICE
ODBLOKOWYJESZ ELEKTRONIKI ALE CZY JEST PEŁNE 120 MOTO GODZIN
BO JEŚLI RESETUJESZ ELEKTRONIKI PRZEZ ODKRĘCENIE RĘKOJEŚCI I RESET WŁ....... TO CZY WIESZ ŻE NIEMA PEŁNYCH GODZIN JEST POŁOWA MNIEJ

G
HILTI 2009-06-27 00:00

Re:HILTI

ODBLOKOWUJESZ MŁOTY HILTI
CZY WYŁĄCZYSZ TPS CZY TYLKO RESETUJESZ ZEGAR

G
Marek 2010-03-06 16:16

Re:HILTI

Panowie tak najeżdżacie na makite że hilti niby takie świetne a makity to naprawdę dobry sprzęt wierciliśmy dwiema sztukami otwory przez 24 h przez pięć czasami pięć i pół dnia i nie znam wiertarki która by więcej wytrzymała co prawda po 4 - 5 miesiącach w którejś trzeba było szczotki albo wirnik wymieniać ale tych warunków chyba żadne hilti by nie wytrzymało.
Pozdrawiam
Ps skoro nie widać różnicy to po co przepłacać??????????

G
Grzenio 2010-05-14 14:47

Re: HILTI

Nie wiem skąd wy bierzecie te narzędzia, ale nam się nic nie sypie!
Używam narzędzi HILTI od początku istnienia firmy (10lat) i dopóki wiertarka nie spadła mi z 6piętra to nic mi się z urządzeniami nie działo.

Najlepsze było to, że przyszedł koleś z Hilti i miałem u nich jakąś super gwarancję i dostałem nową :)

www.malbud.wroclaw.pl

G
picownik 2010-06-24 10:56

Re: HILTI dc 230

Witam wszystkich ...właśnie czytam te spory na temat marek osobiscie zajechałem sporo sprzetu takiego jak bosch i makita średnio pięć lat
ale własnie teraz dopiero musiałem sie zająć kątówką hilti dc 230 z 1996 roku musiałem bo niestety łożyska sie posypały sprzęt chodzi tylko po budowach przy cieciu betonu ,bruzd,dachówek,stali, itp. często jest na pożyczkach jak ja rozebrałem to mozna powiedziec że wiaderko pyłu z niej wydostałem był wszędzie ale jakos temu sprzetowi to nie przeszkadza zakładam nowe łożyska i w droge szczotki po jednej wymianie pare lat temu jeszce ponad pół stanu...
nastepna jaką zakupię bedzie hilti....pozdrawiam..

1 ... 3 4 5 ... 9