HILTI

Do ostatniej strony »
G
Michał 2007-08-21 00:00

HILTI

z tego co widzę to sporo tematów jest odnośnie części hilti.
pytania:
czy hilti się tak sypie?
czy brakuje części?
czy nie ma serwisów?
czy części są tak drogie?
pozdro

G
robert 2007-08-21 00:00

Re:HILTI

ad1 sypie sie poniewaz trafia do nas uzywane z niemiec ,lub kradzione na budowach.
ad2 czesci nie sa dostepne poniewaz hilti polska nie sprzedaje czesci i nieudostepnia dokumentacji
ad3 teoretycznie serwis jest jeden w hilti polska , wpraktyce jest tak ze niektore serwisy maja uklad z niewazne kim ;-) , lub zaopatruja sie w czesci ze zgierza (nawiasem mowiac, calkiem niezle) sa tez sprzedawcy czesci
poloficjalni
ad4 jak wyzejnapisalem ze wzgledu na uklad czesci musza byc drogie,a praktyka hilti polska jest taka : jezeli czesc wykazuje choc sladowe zuzycie to nalezy ja wymienic, jak jestesmy monopolistami to dyktujemy ceny, a pozatym sprzedajemy narzedzia nie czesci
i to by bylo na tyle

G
Michał 2007-08-22 00:00

Re:HILTI

jednym słowem LIPA :)
pozdro

G
Michał 2007-08-25 00:00

Re:HILTI

jeszcze jakieś opinie??
wkońcu wszyscy twierdzą że to najlepsze elektro-narzedzia na świecie.
pozdro

G
Pablo 2007-08-25 00:00

Re:HILTI

Sprzęt z mocno ograniczonym dostępem do części dla "obcych" (w Polsce), kosmicznymi (dla Polaków) cenami serwisu i maszyn. Hilti jest chwalone przez użytkowników ale inne maszyny również. Ostatnio firma nabyła TE76 - jak się nie mylę, 8.4 netto wg katalogu (jest promocja i było dużo taniej). Poprzednia po naprawie za 2.0 szczególnie długo nie pochodziła. W małych szlifierkach były jakieś problemy z regulacjąpołożenia osłony. Wniosek z tego że i Hilti coś może spie.... (Maszyny wykorzystywane do prac remontowych w firmie.)
Ilość postów nt części wynika prawdopodobnie z tego że Polacy kupują używaną maszynę, "mercedesa" w cenie "malucha" a potem przychodzi naprawa która kosztuje n x więcej niż wydano na urządzenie. Zaczynają się łowy !
A fabryczny serwis też jest (a przynajmniej był kilka lat wstecz) do D.... Jak potrzebowałem szczotki do szlifierki kątowej to były... na zamówienie - pełen profesjonalizm.
A czy każde Hilti to Hilti ???
Paweł

G
Maniek 2007-08-25 00:00

Re:HILTI

Siema , ja mam prawie sam sprzęt Hilti tyle że salonowy jak mi zaczął cziężko włącznik chodzić w pilarce bo sie zapylił to zadzwoniłem o 7-mej rano do serwisu i przyjechali na budowę dnia tego ,drugiego naprawili a trzeciego odwieźli. 7-ką całą elektrykę robię i żyje. Odkurzacz nawet od gipsu nie kuca. Wiadomo niema firm doskonałych, wszystko drogie jak diabli mimo ze z chin zato jakość wysoka no i póki firma istnieje masz gwarancje. A jak do klijenta ide i walizke wyjmuje to już wie że tanio nie będzie. Pozdro.

G
Pablo 2007-08-25 00:00

Re:HILTI

Prawidłowe podejście do tematu. Przygoda ze szczotkami była jeszcze w latach 90. Z naprawami sprzętu z firmy w której pracuje także nie ma problemu (szlifierka była prywatna, zakupiona na targu w czasach kiedy Hilti było mniej rozpowszechnione za jakieś 30 - 40 zł (sam nie bardzo wiedziałem co kupuję, dopiero przy demontażu stwierdziłem że coś porządnie wykonany ten sprzęt a potem...). Iskrzenie na komutatorze było powodem do obniżenia ceny) Przypuszczam że wiele się zmieniło na + od tego czasu. Klient wie że tanio nie będzie. Ma też podstawy aby wierzyć że nie trafił na "Garażową Firmę Krzak" Odkurzacze Kärcher im robi ?
Paweł

G
Michał 2007-08-27 00:00

Re:HILTI

witam użytkowników hilti:)
pytanie:
to jak byście mnie przekonali do zakupu jakiego kolwiek narzędzia HILTI?? np. wiertarko-wkrętarki??
pozdro

G
Michał 2007-09-05 00:00

Re:HILTI

i nic.
wszyscy pytają o części ale coś zaproponować to się nikomu nie chce.
pozdro

G
Pablo 2007-09-05 00:00

Re:HILTI

Witaj Michale.
HILTI warto kupić bo HILTI to HILTI !!! ;-). Pytający o części mają go dosyć ? Ja nie będę przekonywał ponieważ uważam że dobrze dobrane narzędzia (bez ślepej wiary w producenta)nie będą tyle razy gorsze ile razy są tańsze.
Paweł

G
Michał 2007-09-09 00:00

Re:HILTI

Pablo kolego wytłumacz mi "hilti to hilti"
albo:
"bosch to bosch"
"makita to makita"
"dewalt to dewalt"
"b&d to b&d"
"skill to skill"
"festo to festo"
"metabo to metabo"
itd.
wytłumacz mi te sformułowania bo czesto spotykam sie z tym pod czas sprzedaży i żaden klient nie jest mi tego wytłumaczyć.
pozdro

G
Pablo 2007-09-10 00:00

Re:HILTI

Michale mam nadzieje że zauważyłeś ;-) na końcu zdania! Sformułowanie pojawiło się jako zasłyszana "fachowa" opinia z placów targowych i supermarketów a w oryginale mogła brzmieć "Bosch to Bosch" itp. Może jest ono przejawem "ślepej wiary w producenta" o której napisałem w poprzednim poście? Może nieudolną próbą jej uzasadnienia?
pzdr.
Paweł

G
skuz 2007-09-14 00:00

Re:HILTI

hmm sprawdzilem bosh i makite a w miedzy czasie od samego testowania mialem hilti
udarka hilti wytrzymala okolo 7 lat raz na tydzien dawalismy jej niezly wicisk ;] jesli ktos wiercil udarka sds w zelbetonach to wie ze zrobienie okolo 150-200 wiercen za jednym razem nie zajmuje 1h ;] w scianie 20cm , co do czesci to moge powiedziec DROGIE!!! 1 czesc czasami kosztuje tyle co nowa bosh lub makita ale .. no wlasnie jesli to tylko oslona lub szczotki to ok ale jak pada jaka czesc w srodku takiej maszyny hmm odnowic i sprzedac odrazu na alegro ^^ i kupic nowa ;]
mam tez wkretarke hilti akumulatorki 2 sztuki hmm robie na nich juz 8 rok okolo i jak narazie padl mi jeden akumaltorek koszt jednej sztuki jak kogos interesuje okolo 300-350 zł powiedzcie mi ktora wkretarka wytrzymuje codzienna prace i wiercenie dziennie minimum 40 wiercen przez tyle lat (minim bo max to bylo 500 )
bos i makita jak na dzien dzisiejszy jedyne co dobre oferuja to wmiare dobrta jakosc wieksza do B&D i przedewszystkich cena*! hilti kosztuje 2czasami 3 razy wiecej od bosh i makity
teraz osobiscie szukam maszynek do kupienia na intrenecie ale ciezko znalesc jakies cenniki
a co do servisow hmm ja bym uwazał doodalem moja wkretareczske do serviso niby hilti wrzucili mi szczotki z bosh a zaplacilem jak za szczotki z hilti oszuci !! uwazajcie na takie cos bo taka naprawa to nie mala kasa a cena znaczaca
ps . oczywiscie zglosilem sie do servisu z pytaniem dlaczego mi dali nie te szczotki odpowiedz dostalem
- prosze pana ktos inny wymienil panu te czesc .
no i jak tu walczyc o swoje jak zadnej plomby nie daja ;/niech naklejaja servisowy pasek na srobki wtedy bedzie wszystko gites pamietajcie o tym ludziska jak kupujecie sprzet powyzej 2 k zł

G
skuz 2007-09-14 00:00

Re:HILTI

a zapomialem dodac ;] 150 -200 niby nic spcjalnego ale hilti mozna powiedziec byla lekko ciepla
makita przy okolo 40-50 wierceniach to na obudowie smialo mozna bylo jajeczice usmarzyc ;] hehe tak to wyglada kiedy sie kupuje maszynki nie do konca profesjonalne
nie chce wiedziec co by sie stalo gdybym mial zrobic naraz 200 wiercen makita pewnie obudowa by sie stopila XD

G
damian unger 2007-09-18 00:00

Re:HILTI

panowie hilti to jest naprawde cos dobrego sypie sie jak wszystko ale jesli ktos dba i nie katuje to bedzie chodzic lata polecam hilti

1 2 ... 9