Graphite opinie - co to zam marka ??

Do ostatniej strony »
G
JanOsik 2014-10-08 09:38

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Jasne jako potencjalny inwestor na pewno bym nie wziął ekipy z takim sprzętem. Jak ktoś pracuje profesjonalnie to sprzęt ma również profesjonalny. A gadanie o zielonym BOSCH-y - to jest sprzęt do zastosowań amatorskich.

G
1001narzedzi_pl 2014-10-16 14:51

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Jak za taką cenę to półka i jakość dosyć solidna,może nie tak wysoka jak Metabo,ale zdają egzamin w praktyce więc myślę że też jeśli ogranicza Cię budżet to warto się nad nimi zastanowić.

G
Waldemar 2014-11-09 10:10

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Wczoraj chciałem zakupić szlifierke kątową, bo mój stary Bosch jest już strasznie brzydki, acz jeszcze po wymianie łożysk chodzi. Wybór wstępny padł na taką 1010 watów z regulacją. Pomacałem i zrezygnowałem. Nawet już jej nie odpalałem. Powód ? Była bardzo ciężka, czyli chińska technika. Ale co gorsza wyglądała bliźniaczo identycznie jak leżąca nieco dalej szlifierka Kinzo. Z tym że Kinzo było dużo lżejsze i tańsze.
Zastanawiałem się, z czego wynika ta różnica wagi ?... Może Kinzo nie ma łożysk tocznych, może ma plastikową przekładnię ? Szkoda gadać. W każdym razie dołożę stówkę może więcej i będę miał coś znacznie pewniejszego i bardziej ergonomicznego.
Majsterkuję 30 lat i nie lubię robić byle czym. A gdybym narzędziami zarabiał.... to już nawet szkoda słów. Kiedyś kupowałem młotkowiertarkę. Macałem Makitę 2470 i Metabo z promocji w podobnej cenie. W ostateczności kupiłem 400zł tańsze Modeco (też chinol, ale podobno niezły). Nie mam już w planie cięższych robótek, a jak przyjdzie w nadprożu dziurkę zrobić, no to niech sobie leży w domu. Ale lekkość, dźwięk, jakość pracy na tych droższych narzędziach... różnica niebo a ziemia nawet na etapie sklepowego macania. Więc te opinie, że Graphitami niektórzy niemal do Australii się przekopali, hehe. Ile więcej kalorii na to trzeba zużyć ? Toż to konstrukcyjnie i technicznie jest 100% chinol, jedynie może materiały trochę lepsze, jeżeli naprawdę psują się rzadziej.
Aha, miałem szlifierkę oscylacyjną tej marki i zdechła po jednym popołudniu pracy w drewnie.

G
Piotr 2015-01-15 17:24

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Witam kupiłem młot wyburzeniowy marki graphite wczoraj. Dzisiaj go wypróbowałam. Mam do rozegrania betonowe konstrukcje po szklarniach. Młot wchodzi w beton jak w masło. Praca nim jest dość łatwa. Młot jest ciężki jest to wada i zaleta jednocześnie. Ciężko jest go przestawiać ale nie trzeba używać siły w czasie kucia. Po 15 minutach pracy wypadł mi grot.z młota. Okazało się że wypadł z trzpienia bolec go blokujący. Na szczęście wszystkie części znalazłem. Złożyłem całość do kupy i pracowałem narzędziem dalej. Praca była dość wydajna. Narzędzie oceniam dość pozytywnie. Miałem kupić hitachi ale cena młota to prawie 3000 zł. Ale do sporadycznych prac szkoda mi wydać takich pieniędzy. Wydać 1000 a 3000 zł to różnica. Zobaczę jak długo mi posłuży.

G
Mike 2015-01-16 01:23

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Ten młot Graphite to jest chińska marka Hengyou - kopia Makity HM1303, już wiekowego młota. Obecna generacja to HM1317C. Nie ma porównania w mocy kucia i szczególnie w kontroli wibracji. Chinole zawsze będą daleko w tyle za oryginałem :-)
Jakbyś kupił to Hitachi, jak mniemam H65SB2 to dopiero byś się orżnął - wydał 3K PLN na shit. Bardzo słaby młot. Bosch GSH 16-30, Hilti TE1500, Makita HM1317C, Dewalt D25961K to są mocne młoty, Hitachi jest słabiutkie i mocno wibruje. Porównaj zanim kupisz. Ręce urywa a beton nie pęka.

G
Amator 2015-02-04 23:26

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Ręka mistrza wiecej znaczy niz sprzęt dobry u partaczy - tyle w temacie ;)

G
amator 2015-02-04 23:37

Re: Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Ten młot Graphite to jest chińska marka Hengyou - kopia Makity HM1303, już wiekowego młota. Obecna generacja to HM1317C. Nie ma porównania w mocy kucia i szczególnie w kontroli wibracji. Chinole zawsze będą daleko w tyle za oryginałem :-)
Jakbyś kupił to Hitachi, jak mniemam H65SB2 to dopiero byś się orżnął - wydał 3K PLN na shit. Bardzo słaby młot. Bosch GSH 16-30, Hilti TE1500, Makita HM1317C, Dewalt D25961K to są mocne młoty, Hitachi jest słabiutkie i mocno wibruje. Porównaj zanim kupisz. Ręce urywa a beton nie pęka.


Sory ale nawet hilti wymięknie przy 20letniej clelmie made in prl.

P
Pan-wierlło 2015-04-01 08:21

Re: Graphite opinie - co to za marka ??

Sprawdź ofertę NEO - ten sam producent = wyższa półka narzędzi

G
Mike 2015-04-01 09:12

Re: Re: Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Sory ale nawet hilti wymięknie przy 20letniej clelmie made in prl.


Kolego dobrze się dziś czujecie?
Ludzie Celma w czasach PRL to też był szajs, tylko że Polacy do niczego innego porównać jej nie mogli bo nic w Polsce nie było. Sprzęt na licencji Bosch o dużo gorszej jakości wykonania i mocy niż oryginały Bosch. Na dodatek modyfikowane tak żeby były jak najłatwiejsze i co najważniejsze dla Celmy najtańsze w produkcji. Porównajcie młoty Bosch USH 10 I Celma PRWG2 - okrojenie na ma`xa żeby było jak najtaniej zrobić. Dzisiaj Celma to chińczyki o żałosnej jakości. Kto twierdzi inaczej jest handlowcem Celmy. Kropka

G
Picek 2015-05-22 22:32

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Witam jak dla mnie jest dobra marka...możne nie najlepsza...ale co to wkrętarek jest dobra , miałem wkrętarkę Meec stalowa ...za 140 PLN a śmigała mi 2 lata..i nie używana raz na rok, lecz w ciagłej eksploatacji i w grubych materiałach również wierciła..Graphite jezeli chodzi o wkterarki czy wiertarki sa ok .Polecam

G
Gość 2015-06-17 07:36

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Zdw 2015-07-05 08:57

Re: Graphite opinie - co to zam marka ??

Dobrego narciarza poznajesz na Krupówkach po nartach?

G
Gienek 2015-07-06 14:34

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Mike 2015-07-06 18:40

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
GONZO 2015-07-08 22:03

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

1 ... 2 3 4 ... 8