Elektronarzędzia AEG

Do ostatniej strony »
G
Q 2009-01-25 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

i zapomniałeś dodać że należy do milwaukee, które robi ekspansję na nasz rynek. czyli: milwaukee, aeg, atlas kopko, ryobi to jeden koncern. a do tego od roku czasu właścicielami są chińczycy.

G
Q 2009-01-25 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

aaa denerwuje mnie tylko to u handlowców, prezenterów milwaukee, aeg, to że nie wiedzą co sprzedają, polecają. zachwalają że nic nie robią w chinach, a po rozebraniu okazuje sie, ze wkretarka przyjechała z chin. na silnikach wybite litery "made in china"
cześć

G
M 2009-01-26 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

Panie Q. Proszę czytać ze zrozumieniem co ktoś pisze. Wyraźnie zaznaczyłem, że nie jest to jedna firma tylko obie są w jednej grupie kapitałowej TTI GROUP. Właścicielem Milwaukee nie jest żaden Chińczyk tylko w/w grupa TTI, która siedzibę ma gdzieś właśnie w Chinach chyba. Do niej należą AEG, MILWAUKEE, RYOBII, HOMELITE, VAX, HOOVER, DIRT DEVIL, ROYAL. ATLAS COPCO poszło inną drogą, należy do ATLAS COPCO po prostu.
Co do podzespołów chińskich. Owszem, wkrętarki oznaczone literą "C" (w przypadku MILWAUKEE) to tzw. compact, mają podzespoły wykonane w Chinach, np. łozyska, stąd też nizsza ich cena, zastosowane materiały też są tańsze, np. C18D ma plastikowe futerko nie metalowe. Prawdę mówiąc co mnie to interesuje, że ma bebechy z Chin jak mam na ten sprzęt 3 lata gwarancji, Bosch ma podobnie. Reasumując sprzedaję narzędzia dobre, z którymi nie mam większych problemów. Owszem narzędzia idą często do serwisu, ale głównie sprzęt, który pracuje w systemie 3 zmianowym po kilka godzin na zmianę, mam tutaj na myśli szlifierki kątowe, które są jednym z najmocniej obciążanych sprzętów. Czasami pójdzie do serwisu jakiś SDS. Co do ekspansji, czy nie uważasz tego za normalne, że ktoś wchodzi na inne rynki by sprzedać więcej sprzętu?
Panie Q, proszę pytać o szczegóły, znam się dobrze na sprzęcie Milwaukee i na relacjach panujących w koncernie. Jeśli ktoś nie chce niech nie kupuje, ale gwarantuję, że do 3-4 lat w Polsce będzie duża świadomość sprzętu z grupy TTI tak jak to ma miejsce w USA.

G
Q 2009-01-27 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

3 lata gwarancji. dla sprostowania: 3 lata gwarancji na wady fabryczne. dewalt daje na to 30 dni. ciekawe czy Panie M jesteś w stanie stwierdzić po 1,5 roku eksploatacji czy narzędzie miało wadę fabryczną czy po prostu zostało przeciążone. perles też daje 3 lata gwarancji, ale jak ktoś doczyta w zasadach gwarancji to: 12miesiecy gwarancji, maszynka musi być czysta, na maszynie musi być czytelna tabliczka znamionowa. to są warunki przyjęcia do serwisu. śmieszne ale prawdziwe. hilti daje dożywotnią gwarancję, ale podaje koszty serwisowania każdego urządzenia po upływie jakiegoś czasu eksploatacji. co do TTI to większość udziałów maja chińczycy:)
ile kosztuje V28 PD?? nie mało. nie wiem czy chciał byś kupić sprzęt za około 3000zł, gdzie sprzedawca zachwalał,że sprzet robiony całkowicie w eropie, a po naprawie u znajomego w serwisie, kumpel mówi Ci że to z chin. ciekawy jestem reakcji takiego człowieka.
pozdrawiam

G
M 2009-01-27 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

Q, ja wysyłam moim klientom sprzęt do serwisu, do Wrocławia dodam do sprostowania. Na 50 wysłanych narzędzi, klient zapłacił za naprawę może w 10 przypadkach. Zanim wyslę urządzenie na gwarancję opisuję dokładnie co się z maszyną stało, i tak się składa, że najczęściej w serwisie lądują mi szlifierki. Taki sprzęt jak pracuje na 3 zmiany bardzo zdrowo dostaje w dupę, padają tam czasami wirniki, przekładnie, głowice, ale w 90% przypadków są to po prostu szczotki.
Hilti podaje koszty serwisowania, jak najbardziej, pokaż mi tylko jak te koszty wyglądają, są ogromne. Zaprzyjaźniona firma ma około 30 młotów Hilti TE 905, wiesz ile kosztuje ich średnia naprawa gwarancyjna takiego młota? 1500pln. Koszt takiego młota (nie serwisu tylko nowego) Milwaukee KANGO 950K to 3441pln, spójrz na relacje. Poszedł mi jeden taki młot do serwisu, i zgadnij co. Nie zapłaciłem zań ani grosza. Siadło uszczelnienie bijaka bo młot ma podwójne. Okazało się że gościu skuwał posadzkę 15cm grubości 3 dni i dał mu za bardzo w dupę. To twoim zdaniem jest gwarancja na wady fabryczne? Wada fabryczna to również taka, która jest się w stanie ujawnić po 3 latach nawet (po to tak długa ta gwarancja) może się zdarzyć, że stop metalu z jakiego jest zrobiona przekładnia lub inny podzespół był w danej partii wybrakowany i czasami zdarza się, że młoty lub inne sprzęty z danej serii wracają do serwisu. Tak samo jest u innych producentów, u DeWalta też. Po to własnie są numery seryjne.
Sprzęt powinien być czysty przy oddaniu do serwisu, przynajmniej dla mnie jest to oczywiste. Chciałbyś naprawiać urządzenie uwalone całe w smarze lub kurzu?
V28 PD - 2799 brutto. Jak dotąd nie wróciła do mnie żadna z maszyn V28.
Q, jeśli ci zależy na jechaniu po jakiejś marce to twój problem. Faktem jest, że jeśli ktoś nie chce czegoś kupić (bo za drogo) to nie kupi. Ja moim klientom nie wciskam na siłę bubli, wolę sprzedać raz a dobrze, dlatego pewnych maszyn im po prostu nie polecam. Sprzedaję to co uważam, że jest bardzo dobre, i często tańsze. Co to dla mnie za inters sprzedać gościowi do dużego zakładu 20 szlifierek AGV 16-125 QXC za 15200pln jak wiem, że do pół roku polecą tam kable i balansery, wolę sprzedać mu mało znane AGS 15-125 C za 14960 bez wymiennego kabla, balansera, fixteca.
Prezesami TTI są skośnoocy, ale nie wiem czy Chińczycy. Samo Milwaukee ma 3 fabryki na świecie. USA, Nimecy i Chiny, dla mnie oczywiste jest, że pewnymi częściami się wymieniają.
PS. To co piszę o Milwaukee odnosi się również do AEG. Te maszyny są robione praktycznie na tych samych podzespołach.

G
Q 2009-01-27 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

nie jade po marce tylko po handlowcach i prezenterach tego koncernu. w skrócie

G
jacu 2009-01-28 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

Ci z hilti to są dopiero kiciarze i nie przyjmują do wiadomości że ich sprzęt zszedł na psy.Niepoprawni optymiści wierzą i wciskają kit że te narzędzia są wyłącznie produkowane w "Licheniu"

G
Rufus 2009-03-10 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

AEG jak dla mnie produkuje świetne narzędzia-są bardzo trwałe i nie zmieni tego nawet to ze są w nich jakies chińskie podzespoły.
Swój park elektronarzędzi oparłem w sumie na trzech markach -AEG włąśnie ,Kress i jako uzupełnienie [bardziej dla mniej doświadczonych współpracowników] Einhell.
Od prawie 2 lat mam parę maszynek AEG i przy intensywnej eksploatacji nic jeszcze nie wyjechało do serwisu ,tak samo jest z Kress-em.
Nawiasem mówiąc na dzień dzisiejszy to chyba tylko Kress wszystko robi w europie w dodatku samodzielnie w swoich fabrykach -a może się mylę ?

G
JK 2009-07-09 00:00

Re:Elektronarzędzia AEG

Owszem troche się zmieniło;) najtańsza wkrętarka z Kressa, ma podzespoły niektoóre wykonane w chinach. Stąd ta cena ok 300-350zł.

G
Grothar 2012-06-09 14:58

Re: Elektronarzędzia AEG

trafilem tu poszukujac opinii ludzi z netu. zamiast tego znalazlem x wypowiedzi "roznych" osob, swoim jezykiem i stylem conajmniej nie przypominajacym zawodowo uzywajacych elektronarzedzi, ktore w swoim dorobku forumowym maja DZIWNIE po tyle samo postow... chris70, darek, nn, stek, adamantos, bobik, golf, pawel, gosc - na dzien dzisiejszy po 123 posty... bandyctwo. i wstyd dla marki. nie interesuja mnie opinie handlarzykow tylko gosci, ktorzy zajezdzaja sprzet na codzien.

G
JK. 2012-06-09 16:03

Re: Elektronarzędzia AEG

Co do fabryk AEG/milwaukee to mają ich troche więcej: W Czechach, Włoszech, Tajwanie....
Co do opinii, to już dawno temu powiedziałem że te narzędzia bronią się same. A jak ktoś narzeka, że mu baterie wysiadły, bo prawdopodobnie źle je używał, albo jak zatarł silnik.... to już takiej osobie nic i nigdy w zyciu nie dałbym do ręki, niech pracuje śrubokrętem i młotkiem!!

G
JK. 2012-06-09 16:06

Re: Elektronarzędzia AEG

A co do liczby postów;) to posty ze starej wersji forum, i dlatego są zliczane inaczej dla osób które już się tutaj nie wypowiadają np: liczba 6, 123 itp...Więc prosze te pretensje do właścicieli forum, bo jak sam pan zauważył wiele z tych opinii są diametralnie różne.

G
azz 2012-06-10 14:05

Re: Elektronarzędzia AEG

Marketing AEG, widze, dziala nienagannie.

To popatrzcie sobie dla ochlody opinie na temat np wkretarki na niemieckim amazonie.
http://www.amazon.de/AEG-4935413040-BS-Li-Ion-Akku-Kompaktschrauber/dp/B00238IP2M/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1339329849&sr=8-1
http://www.amazon.de/AEG-4935411530-BS-12-Akku-Kompaktschrauber/dp/B00238NELE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1339329849&sr=8-2
http://www.amazon.de/AEG-4935411979-BS-Powerdeal-Akku-Kompaktschrauber-Set/dp/B0030T13UY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1339329849&sr=8-3

krotko mowiac sa fatalne bo masowo padaja akumulatory. Opinie konkurencyjnych produktow np metabo makita sa duzo lepsze.

G
JK. 2012-06-10 20:32

Re: Elektronarzędzia AEG

Ja widzę dwie opinie jedną pozytywną, drugą mniej pozytywną, wktórej ktoś narzeka że wkrętarka jest gruba.............ROTFL na całego,owszem jest grubsza niż konkurencyjne wkrętarki, ale za to sporo mniejsza Bosch ma prawie 18cm długości AEG tylko 16cm! Coś za coś, albo to że jest za wolna......bez komentarza jeśli ktoś nie widzi że to wkrętarka jednobiegowa.....widziały gały co brały??? W dodatku opinia pana: "rybak" wszystko mówi za siebie. Co robi Polski Rybak na niemieckim forum??

Co do baterii mam tą samą wkrętarkę od 2008 roku! I nadal jeden akumulator działa jak nowy, drugi jest troche słabszy i przy dużym obciążeniu rozłącza się(zabezpieczenie jest zbyt wrażliwe) ale da się z tym pracować bez większych problemów..... Gdy słysze opinię po roku użyłem wkrętarki i baterie nie trzymają - to mnie szlag trafia, po pierwsze po co do takiego użytku komuś wkrętarka klasy Profi? Po DRUGIE i najważniejsze czy tacy amatorzy nadal będą w epoce kamienia łupanego? Nie czytają instrukcji obsługi? Nie wiedzą że akumulatory uzyskują pełną sprawność dopiero po 3 krotnym pełnym naładowaniu? Jak je przechowywano? W garażu czy w piwnicy? - ale po co pytać, po co czytać instrukcję, lepiej kupić coś o czym nie ma się pojęcia i narzekać.....

Pytanie czemu ludzie narzekają na akumulatory?? TO tyczy się AEG czy ogólnie wkrętarek?? Bo sprzedaje narzędzia i wiem, że ludzie narzekają na wszystko i zawsze jest winny producent lub marka, a gdy pytam tego jegomościa a gdzie i jak pan używał wkrętarki... wszystko robi się jasne...Ostatnio miałem klienta który reklamował po 3 dniach wkrętarkę Einhella z akumulatorem Li-ion, że przestała działać! - ok sprawdzam, nie działa, sprawdzam poziom baterii ZERO!!! _ proste pytanie czy ładował pan baterię?? Odpowiedź z dziwną miną ... no nie. Szczęka opada!! Takim osobom lepiej zaproponować śrubokręt;))

G
azzz 2012-06-10 22:14

Re: Elektronarzędzia AEG

rozumiem ze sprzedawca bedzie bronil do upadlago, ale fakt jest faktem: ludzie narzekaja na ten konkretny sprzet AEG ze wzgledu na padajace aku.

(za dawnych pieknych czasow przed 1997 nie bylo sprzedawcow w necie jak i wielu innych niekorzystnych zjawisk i mozna sie bylo czegos dowiedziec)
Bez obrazy, pan sie przynajmniej przyznaje i to jest w pozadku, (nie tak jak te blazny co loguja sie z nickiem np. Krzysztof17 i pisza "to wspaniala wkretarka, spelnila wszystkie moje oczekiwania, przykrecilem nia 100 srub i uwazam ze nie ma lepszej"

Ale:

a) Watek dotyczy sprzetu AEG ogolnie, wiec również uprawnione jest podawanie przykladu wkretarek

b) ludzie w opiniach narzekaja na rozne rzeczy zawsze - jednemu nie podoba sie to, a innemu tamto, i to jest w zasadzie nieistotne, jedynie opinia srednia jest miarodajna, a FATALNA srednia tej wkretarki jest spowodowana zdychajacymi akumulatorami, co jest wada dyskwalifikujaca ten sprzet.

c) argument "to jest swietne, bo ja takie mam i mi sie sprawdza" w tym kontekscie jest hm... wnoszacy malo informacji...
Bo co wnosi opinia jesli np wsrod grona 100 uzytkownikow ustalone jest ze jest to sprzet awaryjny i zawodny, a wstaje jedna osoba i oglasza wszem i wobec: "nie macie racji, ja uzywam i jest super".
Prawidlowo sformulowana opinia w takim wypadku powinna brzmiec:
"mam ten sprzet U MNIE DZIALA BEZAWARYJNIE". Kropka.

d) odnosnie "ludzie narzekaja na wszystko" prosze sobie porownac opinie na tym portalu odnosnie makity, boscha czy metabo.

1 2 3 ... 6

Producenci :