einstein powiedział: "tylko wszechświat i ludzka głupota są nieskończone"

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-05-03 00:00

einstein powiedział: "tylko wszechświat i ludzka głupota są nieskończone"

i miał rację. czasem rozbraja mnie ludzka głupota, ignorancja i bezmyślność w pracy z narzędziami, a potem narzekanie że coś jest bee i do d... bo się zepsuło. Nie si zepsuło tylko zostało zepsute, a to spora różnica ;)
Zatem do sedna.
Kiedyś uczestniczyłem w pokazie młotów wiercąco kujących , mniejsz o markę by uniknąć posądzenia o kryptoreklamę...
spore chłopisko (wielki i umięśniony osiłek) złapał w łapki młot wiercąco kujący klasy 1* kilo i poszedł potestować jak wierci wraz z wiertle sds MAX fi 24...
niebyło go z 20 minut, po czym wraca cały zlany potem, zakużony z młotem w jednej dłoni i wiertłem w drugiej (miało okrąglutką końcówkę, widii brak) i tak mówi do majstra.
- panie majster ten sprzęd jest do d..., dziurę na 20 cm wywierciłem, wiertło się zjechalo, a na dodatek to g.... się zepsuło!
(tu konsternacja przedstawiciela znanej marki i majstra)
po chwili majster i przedstawiciel zauważa pewien szczegół i mówi do mieśniaka tak:
- a ty synku nie widzisz, że na samym kuciu wierciłeś? i udało ci się przebić na całe 20 cm!!!!?????
no gratuluję i total respect dla gościa za parę w łapskach i determinację ;D

G
Michał 2007-05-07 00:00

Re:einstein powiedział:

kiedys mialem klijenta prawdopodobnie wlasciciel firmy i opowiadal mi jakich ma super pracownikow, opisywal mi w jaki sposob potrafia zlamac wiertarke z udarem mchanicznym i jak zrobic z tasmowki deskorolke z napedem elektrycznym.:)

G
Michał 2007-05-07 00:00

Re:einstein powiedział:

a co do głupoty:
klient kupil tasmowke (made in china) nie dopytal sie sprzedawcy jaki papier ma sobie dokupic i kupil 533 a nie 457. wrocil biedak po godzinie i ze zloscia maltretowal sprzedawce ze bubel mu wcisnal i moze ja zatrzymac w reku. praconik nie myslac zalozyl wlasciwy papier sprawdzil i dziala. klient upierajac sie ze ja zatrzyma wyral ja pracownikowi tasmowe i... nie zatrzymal jej. sprzedawca nie zdazyl krzyknac,i wiadomo co sie stalo. klient sie uspokoil zabral tasmowe i juz nie wrocil.
pozdro

G
Michał 2007-05-10 00:00

Re:einstein powiedział:

przychodzi kupiec do sklepu i pyta o boscha. sprzedawca podchodzi do szlifierek kątowych boscha i przedstawia oferte. na co klient mówi:
ale nie musi byc bosch bosch-a.

G
Marcin 2007-05-13 00:00

Re:einstein powiedział:

Michale nigdy nie jeździłeś na taśmówce???
Polecam! - przednia zabawa, ale najlepiej nadają się modele na papiery 100*610 ;D
(kiedyś widziałem jak chłopaki bawili sie tak na serwisie, sprawdzali wytrzymałość i robili zawody ;) )

G
Michał 2007-05-14 00:00

Re:einstein powiedział:

nie mam do dyspozycji żadnej 100. jedyny model to z B&D XTA80EK 75x533
pozdro

G
:) 2007-05-15 00:00

Re:einstein powiedział:

nie mam do dyspozycji żadnej 100. jedyny model to z B&D XTA80EK 75x533
pozdro
To może zorganizować jakieś zawody w kategorii 75x533 mm

G
Gżegorz 2007-05-15 00:00

Re:einstein powiedział:

Czy mógłbym prosić o instrukcje w jaki sposób morzna pojeździć na takiej szlifierce? Sam mam skila 900w 76x530 i bardzo chciałbym tego sprubować. Bardzo dzienkuje za porady i pozdrawiam!

G
Michał 2007-05-15 00:00

Re:einstein powiedział:

hmm. trzeba zablokowac włącznik najlepiej opaska. później przymocowac kawalek deski do taśmówki. na koniec poprosić kogoś o właczenie zasilania. a oczywicie kawał przewodu by sie przydał :)
pozdro

G
Marcin 2007-05-16 00:00

Re:einstein powiedział:

eee nie tak
stawiasz taką taśmówkę na ziemi, koniecznie z założonym papierem (cirka 60-80) kucasz na niej obiema nogami i włączasz.
Zalecany model o szerokości taśmy 100 mm, bo jest satabilniejsza i ma mocniejszy silnik ;)
pozdro

G
Marcin 2007-05-16 00:00

Re:einstein powiedział:

P.S. Zalecana ostrożność i długa prosta, bo taka maszyna nieźle się rozpędza. Chopaki nawet wyścigi sobie użądzali. ;D
pozdro

G
Michał 2007-05-16 00:00

Re:einstein powiedział:

ewentualnie na poczatek zmniejszyc predkosc obrotowa tasmy o ile masz regulacje:)
pozdro

G
Marcin H. 2007-09-14 00:00

Re:einstein powiedział:

UWAGA UWAGA!!!
Proponuję wpisywać rekordy czasowe przejazdu.
Warunki klasa kamikadze:
- dystans 10m
- szlifierka o pasie 75/533
- bez regulacji obrotów
Warunki klasa VIP:
- dystans 20m
- szlifierka o pasie 100/620
- płynna regulacja obrotów

G
Terror 2007-10-28 00:00

Re:einstein powiedział:

A mieliście może Panowie klienta, który dociągnął dwa pierścnienie na wrzecionie szlifierki kątowej a tarcze przykręcił nakrętką?

G
Terror 2007-10-28 00:00

Re:einstein powiedział:

Z dnia dzisiejszego klient kupił pilarke tarczową! Stwierdził, że jest uszkodzona bo "wybija mu korki". Po ogledzinach i drobnym wywiadzie środowiskowym okaząło się, że to nie zwarcie ale 10A bezpiecznik, który musi uciągnąć jeszcze lodówkę i oświetlenie (nie wliczająć czajnika bezprzewodowego).

1 2 ... 3