Doradzcie która wkrętarka.

Do ostatniej strony »
G
Kris 2008-02-28 00:00

Doradzcie która wkrętarka.

Witam. Ponieważ jestem amatorem zamierzającym kupić wiertarko-wkrętarkę, więc proszę profesionalistów o doradzenie jaki model mam wybrać do kwoty 200-250zł. Trochę już poprzeglądałem i biorę pod uwagę te oto modele:
1. Maktec MT 054 14,4V za 234zł na allero z gwarancją 14 dniową,
2. Skil 2401 14,4V za 170zł z gwarancją 24 miesięczną,
3. Bosch 12-2 za 200zł na Allegro z gwarancją 1 miesiąc lub Bosch PSR 12 za 250zł z gwarancją 24 miesiące.
Może kupiłbym Makteca (ma chyba większą moc) ale trochę powstrzymuje mnie krótka gwarancja a poza tym nie miałem jej w ręku (do pozostałych modeli już trochę się przymierzałem i Bosch jest ok Skil wypada trochę słabiej)i boję się, że może jest to podróbka (na zdjęciach jakiś kolor inny niż w sklepach internetowych). Proszę doradzcie coś za co dziękuję

G
Kris 2008-02-29 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Wdał mi się błąd w modelu powinno być MT 064. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy to te Maktecki są z roku 2003/2004. Przeleżały się w magazynie i oni jed odkupili (taka przynajmniej jest wersja sprzedawcy).
A co powiecie na wkrętarki B&D np. model KC14G za 239zł lub CD14C za około 260zł. Jak one się prezentują w porównaniu do Makteca i Skila. A tak poza tym to im dłużej oglądam wkrętarki to mniej mam pewności jaką chciałbym kupić.
Pozdrawiam wszyskich.

G
Andrzej 2008-03-02 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Maktec to BDB wybor. Swietnie lezy w reku. Mam 2 makity i Makteca - niewiele sie od nich rozni. Na pewno jest duzo slabszy i nic poza tym.(Mam 12v, aku pasuja do siebie z tym ze w maktecu sa tez slabsze- 1,3- 2.0 ah). Kupujac zwroc uwage na czas ladowania aku i jego pojemnosc bo np. zbajerowany B&D z 3 godzinna ladowarka nie umywa sie do Makteca z godzinna. Mialem tez Boscha psr 12 - tez lipa bateria jest bardzo slaba - szybko sie go pozbylem.

G
Michał 2008-03-03 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

makita i maktec to jedna firma, jeżeli ktoś nie wiem, maktec-amator.
co do B&D to sa modele gdzie masz 30 minutowa uniwersalną (7,2 do 18V) ładowarkę kolego Andrzeju.
pozdro

G
Andersh 2008-03-03 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Kris napisał: A co powiecie na wkrętarki B&D np. model KC14G za 239zł lub CD14C
też darzyłem sympatią te modele do czasu kiedy zauważyłem, że producent jako ładowarkę dodaje zasilacz, który podłaczasz do akumulatora ale ten musi być osadzony na swoim miejscu we wkrętarce - totalna lipa
co z tego, że są 2 akumulatory kiedy ładując czynisz wkrętarkę nieużyteczną !?!
akumulatory o pojemności 1,2 Ah więc szału nie ma
a co do czasu ładowania im dłuzej ładowarka ładuje akumulator tym akumulator posłuży dłużej - o takiej zależności wie chyba każdy fotograf-amator

G
Michał 2008-03-03 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

witam.
to były stare modele, teraz wszystkie maja stacje dokujace na aku.
pozdrawiam

G
budowlaniec 2008-03-05 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Nie polecam stanowczo Bosha (zielonego) są to naprawde kijowe elektronarzędzia! Polecam Skila lub mac allestera.

G
adi 2008-03-05 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Kris napisał: a co do czasu ładowania im dłuzej ładowarka ładuje akumulator tym akumulator posłuży dłużej - o takiej zależności wie chyba każdy fotograf-amator
no to fotograf-amator wie źle :] - ładowarki impulsowe(o najkrótszym czasie ładowania) najlepiej wpływają na żywotność akumulatora, a to ze względu na dużo niższą temperaturę (nie grzeją tak akumulatora) no i ze względu na czas tego grzania :]

G
Andersh 2008-03-05 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

zielonego Boscha będe jednak bronił ponieważ jako linia amatorksa do zastosowań domowych w zupełności wystarczy;
pamiętajmy, że to modele dla których konkurencją jest Topex i inne Binladeny tyle że ich jakość nijak ma się do Boscha
Bosch uczciwie pisze parametry urządzenia: jak podaje, że wartość boboru mocy jest taka a oddawana taka to są to wartości które wiarygodnie się przyjmuje kiedy w przypadku firm Krzak podane 1600W dla wiertarki wszystkich rajcuje bo nie wiedzą, że moc rzeczywista w tym przypadku wynosi max 800W, bo reszta zamieniana jest na ciepło i inne
SKIL....z przymrużeniem oka - porównaj stylistyke, wygodę trzymania i pracy choć i tak wolę od Einhella i innych dziadów, które kolorami podszywają siepod markowe narzędzia
o czasie ładowania pisał nie Kris ale Andersh i pozwolę sobie kontynuować:
cytuję za firmą GP:

- Szybkie czy wolne ładowanie - które z nich jest lepsze?
W trakcie szybkiego ładowania prąd o wysokim natężeniu umożliwia naładowanie akumulatora NiMH w relatywnie krótszym czasie, wahającym się w granicach od 5 godzin do nawet pół godziny. Stosowanie prądu o niskim natężeniu powoduje wolniejsze ładowanie co dotyczy zwłaszcza ładowania całonocnego, które dla akumulatorów NiMH zajmuje ponad 12 godzin. Czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora zależy od pojemności akumulatora i od natężenia prądu w ładowarce. Proszę sobie wyobrazić wiadro pod kranem z bieżącą wodą. Im większe jest wiadro, tym dłużej trwa napełnienie go. Czas napełnienia wiadra zależy też od intensywości strumienia wody wypływającej z kranu.
- Po pewnym czasie pracy dochodzi do nagrzania się ładowarki i akumulatorów. Czy to niebezpieczne?
Nie, nagrzewanie się ładowarki i akumulatorów w czasie pracy jest zjawiskiem normalnym. W ładowarkach z rodziny GP PowerBank nie ma niebezpieczeństwa przegrzania akumulatorów - w modelach, w których prąd ładowania jest stosunkowo wysoki temperatura ogniw jest monitorowana.
- Którą z ładowarek wybrać?
Zarówno szybkie jak i wolne ładowarki mają swoje wady i zalety. Należy wybrać ładowarkę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom finansowym. Zaletą szybkich ładowarek jest krótki czas ładowania akumulatorów. Jednakże są one bardziej skomplikowane i dlatego też często droższe w porównaniu z wolniejszymi ładowarkami. Przeładowanie może skrócić cykl życia akumulatora NiMH. Dlatego też dobrze zaprojektowana szybka ładowarka musi posiadać wbudowane mechanizmy zapobiegające przeładowywaniu akumulatorów. Jednak mechanizmy zapewniające detekcję stanu naładowania takie jak indywidualny pomiar -dV, pomiar temperatury czy indywidualny timer mogą kosztować. Zazwyczaj każda z szybkich ładowarek musi posiadać co najmniej jeden z tych mechanizmów. Im więcej ich posiada, tym lepsza jest ochrona i tym wyższa cena. Dlatego też jeśli szybkość ładowania nie jest kwestią priorytetową, ze względu na koszty lepiej jest wybrać wolną ładowarkę, która zapewnia także większą żywotność akumulatorów i umożliwia ich pełniejsze ładowanie w porównaniu z szybkimi ładowarkami. Jednak w przypadku zastosowań w urządzeniach wymagających większej szybkości ładowania jak np. zdalnie sterowane zabawki czy aparaty cyfrowe warto zainwestować w szybką ładowarkę w celu zapewnienia ciągłej dostawy energii.
cytaty jak zauważyliście dotyczą akumulatorów niklowo-wodorkowych (ekologicznych)
w narzędziach amatorskich aby zbić cenę stosuje się jeszcze niestety akumulatorów niklowo-kadmowych, które są mocniejsze w przechowywaniu energii ale to śmierć dla środowiska - warto pamiętać

G
Michał 2008-03-06 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

oj kolego nie przesadzaj ze topex jest główny konkurentem boscha. jak juz to B&D. a co do ładowarek B&D to Bosch też daje 3h:)
pozdro

G
adi 2008-03-07 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

z cytowanych przez ciebie fragmentów widzę że nie bierzesz pod uwagę ładowarek impulsowych. A poza tym nie pisze tam NIC o tym że szybsze ładowarki wpływają jakoś na żywotność akumulatorów (no chyba że źle czytam ze zrozumieniem :p)
A o grzaniu się akumulatorów w zależności od użytej ładowarki można poczytać tutaj :
[url] http://www.elektronikab2b.pl/content/view/1544/108/lang,pl/[/url]
Jak widać z tabeli ładowarka impulsowa przy prądzie 800-2000mA grzeje nam 0,19W a dobra ładowarka liniowa (z termoregulacją) Przy prądzie 300-400mA(dłuuugie ładowanie) grzeje nam ponad trzykrotnie więcej -0,63W przez kilkakrotnie dłuższy czas :]
Jakbyś nie mógł przetrawić to pomyśl czy festool wypuściłby coś takiego na rynek gdyby to zmniejszało żywotność aku : [url] http://www.ekem.pl/product_info.php/cPath/37_44/products_id/35[/url]

G
goły 2008-03-07 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

kurcze gdzie edycja postów? :[
dodam jeszcze cytat z powyższego artykułu :
"Nowoczesne ładowarki impulsowe natomiast nie tylko umożliwiają pełne i bezpieczne wykorzystywanie parametrów akumulatorów, ale zapewniają równocześnie zwiększenie niezawodności systemu i zmniejszenie kosztów jego eksploatacji."

G
Andersh 2008-03-08 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

adi nie kwestionuję tego o czym piszesz a już tym bardziej jak opierasz się linkami, dodam tylko, że jeśli chodzi o tańszy sprzęt bo nam tu raczej nie o FESTOOL (kto by go nie chciał?) to jakoś nie pamietam by dystrybutor/sprzedawca informował czy ładowarka impulsowa czy nie, bo pewnie takanie jest, wszystko będzie z najniższej półki aby zbić cenę, akumulator kadmowy-truciciel i zwykła ładowarka, która po naładowaniu akumulatora winna się wyłaczyć ale tego nie robi
pozdrawiam

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-10 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

ładowanie 3-5 godzin jest najgorsze bo sąto zwykłe ładowarki , prąd niby nieduży ale po naładowaniu skutecznie przeładowują akumulator grzejąc go i niszcząc. Lepiej użyć szybkiej inteligentnej ładowarki 1-2 godziny albo jeśli mamy czas takiej 24 godzinnej(na wymarciu) która nie jest w stnie niszczyć akumulatora bo daje za mały prąd i nie przeładowuje akku nawet gdy go pozostawimy w ładowarce ponad dzień za długo. Ładowarki Bosch zielony itp. ładujace prądem 400mA to najgorsze sprzęty, niby jest ok. ale trzeba pilnować jej aby nie przegrzała akku po naładowaniu i co 15 minut dotykać akku ręką co nie jest wygodne i poprostu wkurza.

G
Michał 2008-03-10 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

kolego jeżeli mówisz o podstawowych ładowarkach 3-5h to masz racje. pozostawienie na dłuższy czas aku na takiej ładowarce kończy sie uszkodzeniem aku. jeżeli chodzi o inteligentne ładowarki to im dłuższy czas ładowania tym lepiej(nie przegrzewa aku)
pozdro

1 2

Producenci :

Kategorie :