Doradzcie która wkrętarka.

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-11 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Dodam jeszcze że ładowarki co ładują 30 minut to już przegięcie i szybko złomują akumulatory, jak ktoś używa sprzętu codziennie i codziennie ładuje to po kilku miesiącach ma akku trupa. Przykładem niech będzie GSR 10,8-LI, taki dobry pomysł na wkręcanie wkrętów ale po co komu ładowanie w 30 minut to nie wiem, to jest przydatne jedynie zapominalskim i olewaczom swojej pracy.

G
Michał 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

zgadza sie kolego, ale zapomniałeś dodać jednego:
żywotność aku (śednia ilość cykli ładowań) wiadome jest że każdy rodzaj aku ma określoną ilość ładowań. NiCd nie wolno doładowywać(ok 1500 cykli), NiMH nie powinno sie doładowywać(ok700 cykli), ale czasem można, Li-lon nożna doładowywać, ale cykli ładowań ma zaledwie ok 500
pozdro

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

To wartości idealne przy bardzo małych prądach, w praktyce są one kilka razy mniejsze, bo laboratoria które podawały te ilości ładowań ładowały akku prądem 10 godzinnym i też takim rozładowaywały, a np. wkrętarki pobierają około 100 razy większy prąd niż ten testowy a ładowane są średnio 10 razy większym prądem. Ogólnie akumulatory w elektronarzedziach mają przechlapane życie i według mnie czas życia akku ma największy wpływ na decycję o kupnie narzędzia akumulatorowego , nieukrywajmy są one drogie i najszybciej się zużywają.
Najlepszy stosunek jakości do ceny ma tu Makita, najgorszy Bosch , Kress profesjonalny też jest dobry, Hilti i Fostool wiadomo ale cena już wysoka.

G
Kornik 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Dodam jeszcze że ładowarki co ładują 30 minut to już przegięcie i szybko złomują akumulatory, jak ktoś używa sprzętu codziennie i codziennie ładuje to po kilku miesiącach ma akku trupa. Przykładem niech będzie GSR 10,8-LI, taki dobry pomysł na wkręcanie wkrętów ale po co komu ładowanie w 30 minut to nie wiem, to jest przydatne jedynie zapominalskim i olewaczom swojej pracy.
Mam GSR 10,8 Li używam od półtora roku przy produkcji mebli, akumulatory mi jeszcze nie siadły mimo, że to nie kilka a kilkanaście miesięcy! A olewaczem nie jestem bo akurat to szybkie ładowanie się przydaje - kedy jeden aku dostaje w "dupe", akurat przed rozładowaniem, drugi jest gotowy :]

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Przydaje się ale tylko wtedy gdy zapomnimy o tym aby naładować ten drugi akumulator, dlatego o tym napisałem że to dla zapominalskich, dawniej ładowano akumulatory 14 godzin lub więcej i wszystkim starczały bo wkładano je poprostu do ładowarki wcześniej(zaraz po wyładowaniu pierwszego) i nie było problemu. To dobrze że tak długo Ci te akumulatory żyją, z tymi co ja miałem kontakt to po pół roku nie trzymały niemal nic, ale były ładowane 2-3 razy dziennie bo pracowali jedną sztuką akku - wtedy tak szybkie ładowanie bardzo się przydaje.

G
Kornik 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Jeżeli padły po pół roku to od tego jest gwarancja!!! zdażyło mi się z serwisu boscha parę razy korzystać, i byłem zadowolony :]
Ładowanie 14h to do majsterkowania jak najbardziej, u mnie aku 12V 2,2Ah siada po póltorej - dwóch godzinach porządnej roboty - jak bym miał czekać na drugi akumulator 14h.... ;]

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Widocznie używasz sprzętu ektremalnie cieżko, ale nawet 10 lat temu były ładowarki 20 minutowe, pisali że niszczą akumulatory ale jak trzeba to trzeba. Ojciec kiedyś miał Boscha 14,4V 2Ah i ten starczał na cały dzień pracy a wkręcał śruby 4*60 w drewno bo robi dachy. Potem miał nowego GSR HD 12V 2Ah i ten starczał na około 3 godziny, teraz ma Hitachi DS14DV F3 14,4 v 2Ah(ładowarka umarła po kilku ładowaniach - ponoć notoryczne) i ten starcza jak stary Bosch na 7 godzin ciągłego wkręcania z przerwami na oczywiste przytrzymywanie i przynoszenie matariału.
W każdym razie dobrze mieć sprzęt na wysokie napięcie tak od 14,4V w zwyż bo ma więcej mocy i na dłużej starcza a ładuje się tak samo długo, poza tym akku dłużej żyje bo silnik przy wyższym napieciu pobiera mniej prądu i mniej niszczy akku.

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-12 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

PS. mi ta wkrętarka nie padła ale znajomym, ja raczej im naprawiam drobne uszkodzenia. Gwarancja nie obejmuje akumulatora który jest elementem ekploatacyjnym tak jak wiertła itp.

G
Kornik 2008-03-13 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

gwarancja obejmuje akumulator :]

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-13 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Pierwsze słyszę ale przy nastepnym trupie sprawdzę , choć za każdym razem gdy coś kupowałem na akumulator to przy pytaniu czy gwarancja jest na akku słyszałem że nie:(.

G
Kornik 2008-03-13 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Norma IEC podaje że aku li-ion ma "Czas życia nominalnie: 500 cykli - do 70% pojemności." Jeżeli producent nie podaje inaczej(np. Bosch chwali się że 4x dłużej ;] ) to wg. polskiego prawa obowiązuje ta norma - czyli przy dwukrotnym ładowaniu w ciągu dnia aku powinno pożyć min. 250 dni roboczych - prawie rok.
Poza tym większość producentów daje przynajmniej 1 rok gwarancji na akumulatory do elektronarzędzi (wyjątek to zamienniki oryginałow, które czasem kupuję - one mają zwykle 6 miesięcy gwarancji - no i trzeba je samemu formatować)

G
Arkadiusz Weiss 2008-03-14 00:00

Re:Doradzcie która wkrętarka.

Ale ta norma mówi o ładowaniu prądem 1/10 pojemności przez 14 godzin a rozładowaniu 2/10 pojemności czyli przez teoretyczne 5 godzin a to dużo lżejsze zycie niż elektronarzędziach, norma podawała orentacyjny czas zycia w latarkach , i sprzecie RTV prznośnym.

1 2

Producenci :

Kategorie :